farbanje plastika- molim pomoc

Status
Not open for further replies.

kawalover(mick)

New member
imam kawasaki zx 636 r crnu iz 2006-te, pao sam na nenormalno glup nacin i trebam mjenjati sve plastike,
posto me original izlazi oko 1500eura odlucio sam se na jednostavniju verziju, kupiti kopije
u staklo-plastici (ili je to staklena vuna-nisam siguran) koje su me skupa sa postarinom izasle 330 eura,mislio sam da je to bolja solucia,ali sam se iznenadio kad su dosle plastike bjele boje nebrusene bez rupa za vide,bez rupa za zmigavce i ostrih rubova, moje pitanje je koliko dode sva ta homologacija u hrvatskoj (brusenje, busenje i farbanje-lakiranje) posto zivim i radim u italiji trenutacno a ovdje su mi trazili 900eura za sve to, nakraju mi se vise isplatilo kupiti original ili mjenjati papire da stavim motor bjele boje...

jos jednom da ponovim pitanje koliko dode brusenje rubova, busenje rupa za vide i farbanje-lakiranje svega osim blatobrana i rezervara????????
 
sve ovisi tko bi ti radio sve to jer cijene se dosta razlikuju od majstora do majstora ali recimo u grubo oko 3000 kn  :wink:
 
Bojan said:
a kaj sam ja napisao u prvom postu . . . .  :misli: :misli: :misli:

da sve ovisi tko bi mu radio ali vidiš da je čovjek vani pa nema pojma niti od prilike kolko bi ga to moglo koštati u RH  :wink:
pa zato sam ja i napisao da ima i za 1500kn
jer kad je vani moze doc i prvog takvog sabana pitati i dati njemu da mu nalakira muhe na plastike.
najbolje bi bilo da ode u najblizi servis za motocikle i raspita se u vezi takvih stvari.
to je moj savjet jer bi ja tako uradio  (y)
 
Saki said:
pa zato sam ja i napisao da ima i za 1500kn
jer kad je vani moze doc i prvog takvog sabana pitati i dati njemu da mu nalakira muhe na plastike.
najbolje bi bilo da ode u najblizi servis za motocikle i raspita se u vezi takvih stvari.
to je moj savjet jer bi ja tako uradio  (y)

hvala,
sutra imam slobodno pa i ovako idem u kawasaki se raspitat
 
to ti mestar sve izbusi i slozi i uvjeren sam da ce te sa svim poslom i lakiranjem kostati manje od 900eura sigurno!
 
burnout said:
Do kad ti trebaju oklopi bit gotovi, od kud si?

do 6-tog mjeseca, inace iz pule sad u bolzanu sjeverna italia
 
burnout said:
A hebat ga, vjerojatno ti je daleko ic do Križevaca  :misli: ?

pa ono da, a i nemam vremena putovat
 
kawalover(mick) said:
pa ono da, a i nemam vremena putovat
Steta, znam za jednog meštra koji bi ti to mogo kvalitetno napravit, al ak nema gužve.
Inače, on lakira oklope od našeg trenutnog prvaka hrvatske u klasi 125- od Luke Nervo
Ima termolakirnicu, evo slike, ne vidi se najbolje al nemam trenutno nikakvih slika tu na kompu.
 
kawalover(mick) said:
imam kawasaki zx 636 r crnu iz 2006-te, pao sam na nenormalno glup nacin i trebam mjenjati sve plastike,
posto me original izlazi oko 1500eura odlucio sam se na jednostavniju verziju, kupiti kopije
u staklo-plastici (ili je to staklena vuna-nisam siguran) koje su me skupa sa postarinom izasle 330 eura,mislio sam da je to bolja solucia,ali sam se iznenadio kad su dosle plastike bjele boje nebrusene bez rupa za vide,bez rupa za zmigavce i ostrih rubova, moje pitanje je koliko dode sva ta homologacija u hrvatskoj (brusenje, busenje i farbanje-lakiranje) posto zivim i radim u italiji trenutacno a ovdje su mi trazili 900eura za sve to, nakraju mi se vise isplatilo kupiti original ili mjenjati papire da stavim motor bjele boje...

jos jednom da ponovim pitanje koliko dode brusenje rubova, busenje rupa za vide i farbanje-lakiranje svega osim blatobrana i rezervara????????

normalna stvar, oklopi pretpostavljam da nisu od Maca :misli:
Nisi napisal jel imas rupe za farove i ako imas jel je napravljena priprema za ugradnju fara i stop svjetla :misli:
Majstori obicno uzimaju oko 100€ za busenje rupa, a to ak ti se da zajebavat i imas vremena mozes napravit i sam :wink:
Kad zbusis rupe na oklopima, oklope odneses lakireru i on bude ih poslajfal, zakital i polakiral za ta igra bi te trebala kostat izmedju 200-400€ sve zavisi kod kojeg lakirera odes i koju boju hoces :wink:
 
kako su poznanstva dobra stvar, imam prijatelja u medunardnoj firmi kamiona za prievoz tereta radi kao mehanicar-nasao mi je nekog svog kolegu zaljubljenika u motore i offroad utrke dzipovima koji ce mi naplatiti samo material tako da vjerujem da cu proci jako,jako jeftino , hvala vam najljepsa kolege motoristi i nadam se da cemo se viditi koji put na kakvom motoskupu...

jos jednom-mnogo vam hvala...
 
Status
Not open for further replies.