Farbanje volana....savjet molim

Fanatic

New member
Imam ovaj volan, neznam koji materijal, najvjerojatnije aluminij... e sad, ja bih htio da je sve ti ljepo crno :) ...htio sam ga plastificirat ali neki vele da to nije bas zajvalno, da puco i slicno, pa kakva su vasa iskustva sa tim? ...

Druga opcija mi je faranje, sad neznam kak se to priprema za farbanje, to je "fini" materijal pa mi je glupo osmirglat ovu "titan" boju dole.. jel treba tu ici kakva temeljna boja ili nesto? ....

svaki savjet je dobrodosao :)

dsc032818pq.jpg
 
Sve što farbaš,pa čak i metal moraš prvo staviti nekakav temelj a posebno ako je aluminij. Ako je aluminij i titan je boje onda je već zaštićen jer je to boja njegove zaštite,barem mi to tako radimo na zrakoplovima. Za sekundarnu zaštitu aluminija postoji boja koja je namjenjena baš za zaštitu aluminija, sranje je što se nemogu sjetiti kako se zove. Zelene matt boje je.
Poslije toga možeš staviti koju god boju želiš pa čak i ome u sprejevima što imaš bilo gdje za kupit. Pazi da ne pretjeraš u slojevima jer ako napraviš više od tri sloja, boja će ti biti debela i počet će se frkat i guliti. tanki sloj po malo i tako tri puta poslije zaštite i sigurno će biti dobro. Možda i koristiti toplinski fen kod sušenja da se boja bolje zapeče. Sve ovisi o kvaliteti boje koju kupuješ, matt ili glanz. Ako koristiš matt boju, a želiš da ti ispadne glanz onda koristi bezbojni lak koji naneseš u jednom ili dva sloja nakon 24 sata poslije završetka nanošenja boje neovisno o tome kakva je kvaliteta laka ili štogod da piše na deklaraciji.
sretno!
Lukas
 
Prvo nanesi neku temeljnu boju pa preko nje boju koju želiš,tako će ti biti jači sloj boje i neče tako jako pucati :mrgreen: Vjeruj mi imam puno iskustva s farbanjem i bojama 8) :roll: :twisted: