Fasada

OldBoy

New member
    ...na postojeću fasadu (cca 270 m2) bi stavljao stiropor 5 cm, mrežicu i ostalo kaj uz to ide. Još nikako nisam krenuo, pa su sve vrste prijedloga, savjeta i iskustava dobrodošli.
 
Svakako deblji stiropor. Ja sam prosle jeseni radio fasadu i osjetna je razlika u trosku grijanja na dijelovima kuce gdje je 5 cm i gdje je 10 cm.
 
vlucic said:
Svakako deblji stiropor. Ja sam prosle jeseni radio fasadu i osjetna je razlika u trosku grijanja na dijelovima kuce gdje je 5 cm i gdje je 10 cm.
OldBoy said:
    ...na postojeću fasadu (cca 270 m2) bi stavljao stiropor 5 cm, mrežicu i ostalo kaj uz to ide. Još nikako nisam krenuo, pa su sve vrste prijedloga, savjeta i iskustava dobrodošli.
ispod 10cm nemoj ni pomisljat :wink:
 
    ...na kući već 40 godina stoji klasična fasada i bilo je OK. Ona se neće skidati, nego se preko nje stavlja nova. I dalje mislite da je 10 cm debljine stiropora neophodno?
 
OldBoy said:
    ...na kući već 40 godina stoji klasična fasada i bilo je OK. Ona se neće skidati, nego se preko nje stavlja nova. I dalje mislite da je 10 cm debljine stiropora neophodno?

Ništa nije neophodno, samo je mala razlika u cijeni a izolacija puno bolja. Također, stavi akrilnu žbuku, jedno
5 puta bolje rješenje od obične cementne/mineralne.  :wink:
 
Ja cu isto kroz 2 tjedna stavljat, idem s 8 cm stiropora, trazim jos gdje je najpovoljniji .. :mrgreen:
 
OldBoy said:
    ...na kući već 40 godina stoji klasična fasada i bilo je OK. Ona se neće skidati, nego se preko nje stavlja nova. I dalje mislite da je 10 cm debljine stiropora neophodno?
frend mi je gradevinac, i objasnjaval mi je da se ustede u grijanju (ljeti i hladenju) znaju pokazati i do 20% samo promjenom debljine vanjske izolacije...

isao je po terenu sa ovima kaj daju ocjene energetske ucinkovitosti za zgrade, pa veli da je tu najbolje vidio razlike po tom pitanju
 
OldBoy said:
    ...na kući već 40 godina stoji klasična fasada i bilo je OK. Ona se neće skidati, nego se preko nje stavlja nova. I dalje mislite da je 10 cm debljine stiropora neophodno?

Da, jer je cjenovno mala razlika između 5 i 10cm u ukupnim troškovima. Utrošak sveg ostalog materijala kao što su ljepilo, mrežica, eventualno tiple, kutne lajsne, okapnici ... je isti i za 5 i 10 cm, a razlika se itekako osjeti na računu za grijanje  :mrgreen:
 
Zapru said:
frend mi je gradevinac, i objasnjaval mi je da se ustede u grijanju (ljeti i hladenju) znaju pokazati i do 20% samo promjenom debljine vanjske izolacije...

Bude i više od 20%! Tu veliku ulogu ima i pozicija objekta, jer ogromna je razlika za objekte koji su na propuhu
od onih u zavjetrini, kuće u nizu i slično.
 
AnteK said:
Bude i više od 20%! Tu veliku ulogu ima i pozicija objekta, jer ogromna je razlika za objekte koji su na propuhu
od onih u zavjetrini, kuće u nizu i slično.
to kuzim nego mislio sam na promjenu debljine stiropora za samo jednu dimenziju debljine vise  :mrgreen:
 
vlucic said:
Svakako deblji stiropor. Ja sam prosle jeseni radio fasadu i osjetna je razlika u trosku grijanja na dijelovima kuce gdje je 5 cm i gdje je 10 cm.
kak to samo uspijevaš izračunat da mi je znat  :mrgreen:
 
OldBoy nedavno sam stavljao izolaciju na kuću i točno je da je u cijeloj priči razlika u cijeni između 5 i 10 cm vrlo mala. Ide ti jednako ljepila, mrežice..... i majstori za ruke uzmu istu cifru.

na tu kvadraturu razlika u cijeni je cca 4000-5000 kn 5 cm vs 10 cm, a ukupno će te koštati cca 30.000 kn (odokativno) majstori mogu uzeti od 55 kn/m2 pa na dalje (sa završnom fasadom)
 
Trazis majstore bosance ili trebaju biti hrvatski branitelji?  :mrgreen:
 
hamersmith said:
OldBoy nedavno sam stavljao izolaciju na kuću i točno je da je u cijeloj priči razlika u cijeni između 5 i 10 cm vrlo mala. Ide ti jednako ljepila, mrežice..... i majstori za ruke uzmu istu cifru.

na tu kvadraturu razlika u cijeni je cca 4000-5000 kn 5 cm vs 10 cm, a ukupno će te koštati cca 30.000 kn (odokativno) majstori mogu uzeti od 55 kn/m2 pa na dalje (sa završnom fasadom)

    ...majstori traže (tri različita) za čitav posao (skele, sav materijal i ruke) 170 kn/m2 za 5cm stiropor, a 200 kn/m2 za 10cm stiropor. Razlika je u lovi 270 X 30 = 8100 kn (ili 54.000 - 45.900 kn). Nije malo.

      Imajte u vidu da na postojeću fasadu stavljam novu, a ne na novi, neožbukani zid.