Fasada

Silikat je bolje paropropusan, ako imaš vunu ili termo žbuku ispod, šteta je zatvarat s akrilatom, a ako imaš stiropor onda akrilat...
 
Ljepljenje stiropora niskoekspandirajucom pu pjenom!
Zasto da i zasto ne, racunica i isplativost?
Koliko citam uopce ne zvuci lose to sa pjenom...konkretna iskustva?
I kao prednost da ne treba tiplati...?
 
Nitko nista....?
 
Ma....  8)
 

Attachments

  • IMG-0170611f1d09e61898103d6266dd9459-V.jpg
    IMG-0170611f1d09e61898103d6266dd9459-V.jpg
    111.5 KB · Views: 115
Lovro Vz said:
Nitko nista....?

I jedno i drugo ti je OK, odi na varijantu koja ti je povoljnija. Ako je kuća u dijelu zemlje gdje je jaki vjetar čest ( bura ) odi na tiplanje  ( meni osobno kao tradicionalnom građevincu se to više sviđa).

Još jedan info za sve vas koji gradite - nestašica vlada za kamenu vunu - isporuka se čeka do 3 mjeseca..

pozz
 
mve said:
I jedno i drugo ti je OK, odi na varijantu koja ti je povoljnija. Ako je kuća u dijelu zemlje gdje je jaki vjetar čest ( bura ) odi na tiplanje  ( meni osobno kao tradicionalnom građevincu se to više sviđa).

Još jedan info za sve vas koji gradite - nestašica vlada za kamenu vunu - isporuka se čeka do 3 mjeseca..

pozz

kako gdje,

kod mene nestasica PIR/PUR ploca sa aluminijskom folijom

p.s. na novogradnji se ne treba tiplovati do visine 4 kata. a sve ostalo tipluj i mirno spavaj. meni se osobno ne svidja sa pjenom
 
@ Zoki moze pojasnjenje, kako i zasto ne?
Koji su trenutno trendovi u izolaciji gore?
Pitanje je opcenito, za sve koji se kuze?
Hvalaa
 
Lovro Vz said:
@ Zoki moze pojasnjenje, kako i zasto ne?
Koji su trenutno trendovi u izolaciji gore?
Pitanje je opcenito, za sve koji se kuze?
Hvalaa

1 Skuplje nego sa cementnim, klasicnim ljepilîma
2 sporije (ako nemas iskustva)
3 sa vremenom, pjena nestaje (sad ce me mnogi popljuvati ali to su cinjenice koje se pokazuju na tanjim fasadama u nekom vremenskom roku iznad 8 god.)
4 koliko znas majstora ili si vidio zgrada da je to odradjeno i da drzi vec vise godina?

to je samo moje misljenje,

iako i cinjenice govore u korist klasicnih ljepila: 95% se gradi klasicnim ljepilom a ostatak sa kojekakvim alternativama (opet govorim o podrucju gdje se ja nalazim. )
 
mve said:
I jedno i drugo ti je OK, odi na varijantu koja ti je povoljnija. Ako je kuća u dijelu zemlje gdje je jaki vjetar čest ( bura ) odi na tiplanje  ( meni osobno kao tradicionalnom građevincu se to više sviđa).

Još jedan info za sve vas koji gradite - nestašica vlada za kamenu vunu - isporuka se čeka do 3 mjeseca..

pozz

Koliko znam , na zapadu je kamena vuna povučena (zabranjena) iz uporabe, kako to da EU norme ne vrijede u HR ?
 
hondimir said:
Koliko znam , na zapadu je kamena vuna povučena (zabranjena) iz uporabe, kako to da EU norme ne vrijede u HR ?

mislis na staklenu valjda  :misli: :misli: :misli:
 
Kakav je Baumit kao fasadni sustav?
Odlucio sam se na vunu, 10cm, u cijeni je i farbanje krovista, postavljanje klupčica, fasada ispod balkona bez izolacije hehe, cca 30m2 toga ima.
Montaza/demontaza skele, bez gableca
Cijena 270kn/m2
 
Pogledaj si cijene takve fasade i cijene  - brijem da Beton lučko ima gotove ploče takve a imaš i pločica sa takvim uzorkom pa usporedi.
Fora izgleda ali ak je vanjski zid u pitanju bude ti se počelo trusiti nakon nekog vremena brijem.
 
Da ne otvaram novu temu :shock:

Trebala bi mi ponuda za izradu komplet fasade:

Lokacija: Senj
Nova kuća - cigla
Cca površina fasade: 450m2
Debljina stiropora: 8 cm

Start radova Ožujak-Travanj 2019

Cijena ruku sa materijalom (Sa i bez PDV-a :mrgreen:)
Može PM
 
Treba mi neko na podrucju Splita i okolice.
Fasada Stiropor 10 cm, sa rukama i materijalom. cijena po m2 za kes.

pocetak radova. moze odmah a moze i kad se dogovorimo….

 
Pozdrav, molim preporuku građevinske firme za gradnju kuće.
Moze zg firme, zagorje...

S obzirom da nisam vise u građevini malo sam ispal iz svega toga.
Za krov imam majstore pa mi treba preporuka nekoga za dizanje zidova i temelje.


Hvala.