Fazer 1000 ´05.god. koliko da tražim ili moguća zamjena za Shadow 750 ??

trinity

New member
Koliko mogu dobit za Fazer 1000, ´05., 14 000 tkm (stvarnih), servisna, nove gume-Dunlop GP Racer + produženi vizir+ralica+Givi 52 lit+klizači, stanje besprijekorno osim 3 sitne ogrebotine od pada na mjestu.(žena mi također vozi motor  :mrgreen:)

Naime imam želju, a obzirom da se u zadnje vrijeme gine na motorima za nepovjerovat, da prodam Fazera i uzmem recimo Shadow 750, sad ne znam da li novu ili polovnu, obzirom da je nova 60 000 kn, možda bolje novu, ha???'

Još uvijek se dvoumim oko svega toga, a tim bi si i riješio niži motor za ženu, da joj ne moram kupovat drugi, a iskreno sve se manje imam vremena vozikati, osim mora svake godine što je pod OBAVEZNO.

Dajte molim vas koji savjet i mišljenje.

I za napomenuti je da mi je motor uvijek "sterilan", značim uživam u tome ga naglancati do savršenstva a mislim da na Shadowki ima puno toga više za lickanje, a prvenstveno bi smanjio dosta "gasa" na svemu.

Pozdrav.
 
neznam...po meni grijesis....Mislis da bi bio mirniji da imas shadow-a....?? Ja sigurno nebih mijenjao svoj motor za neki slabiji...i to iz razloga "jer se gine previse". Pogotovo procitavsi da svoj motor glancas i pazis....To sad kazes tako...ali kada bi ti dosao kupac sa novcem...siguran sam da ti nebi bilo svejedno...da gledas kako se tvoj motor "gubi u daljini"....sa novim sretnim vlasnikom. Jesi li ikad probao takav osjecaj..?? Prodati nesto za sta znas da je odrzavano..cuvano i pazeno..??? Ja sam to probao...apsolutno je bilo nepotrebno.....ali da zadovoljim tude zelje...to sam napravio...i bilo mi je zao....ali bilo je kasno...I rekoh sebi...nikad vise...Da je neka prijeka potreba...to da...ali za ostalo....ne hvala... :(
 
Slazem se sa njemackom nekretninom (bmw m 5 :LOL: ), a u ostalom i bezveze ti je razlog. Previse se gine pa cu uzeti sporije drlo sa vise kroma da imam kaj lickat ali i sa losijim kocnicama, losijom voznim osobinama opcenito,..... Ako je frka dosla do grla mozda je vrijeme da prodas i kupis auto, plazmu, novu kuhinju zeni, .... uglavnom odustanes od motora.
 
slažem se u potpunosti sa prethodna dva posta
doduše ja sam u neku ruku u sličnoj situaciji trenutno
možda ću mijenjati svojeg mt-a za srad 600, ali to je potpuno druga priča od ove
razloge tipa "puno se gine" i sl ne odobravam, svatko se vozi na svoju odgovornost
jedino na kaj nemreš utjecati kod nesreća je ako je ona izazvana s druge strane, npr oduzimanje prednosti, a u tom slučaju si sa bilo kojim čoperom u puno goroj situaciji nego sa fazerom, za sve ostalo tu je tvoja glava
iskreno, nadam se da NIKAD neću biti tolko star u glavi da uzmem čopera, rađe neću voziti ništa
em su mi ružni, zvuče katastrofalno, veliki su, teški i još k tome nejdu (čast izuzecima, vzr, v-max, hayabusa.. :mrgreen:)
 
čuj ako te motor vuče previše a to ne želiš onda ga prodaj. Duša će ti bit mirna.

Shadow je ok al probaj nešto jače.

Logiku ti pozdravljam i sam sam imao to kad sam htio uzet Bulldoga mejsto Z750
 
Kolega M5 ima dosta toga istinitog što pišeš, motor mi je kao, ono, član obitelji, ja i žena ju zovemo Fezerkica, tako da bi rastanak bio katastrofalan, bez obzira što bi kupio opet nešto novo.

Ma ima se i auto, ne trebam ja prodavat motor da bi riješio nekakav životni problem, ali malo je frka kad čuješ što se događa okolo, ali što je zanimljivo kad sjedneš na pilu, mozak se totalno isključi i prepusti uživanju u vožnji.

Još nisam na čisto s tim, kolega mi ima novog Shadow-a pa ću baš otić malo probat da vidim kak je to vozit "kravu" kak´ ja to kažem.

Pozdrav.
 
I sam sam htio preći sa R-a na choppera isprobao sve i svašta, čak sam htio kupit i novu Aquilu i ništa od te ljubavi. Jednostavno se nisam mogao naći u tim vodama.
Velika većina nas koji duže vozimo tako jake motore tipa Fazera 1000 ili nekog R-a jednostavno se nemogu prilagoditi nečemu tipa Cruisera/Choppera, svi su oni savršeni strojevi prelijepi i sjajni i idealni za lickanje i provođenja sati i sati u poliranju.. ali !!! :misli:
Kad sjedneš na njega pa kreneš se vozit sa ekipom oni odoše a ti gdje si tu si. :(
Istina da će čoperaši napasti odmah da to nije motor za trke za jurcanje već za uživanje i sl. što poštivam
Ali da skratim ukoliko ti snaga i brzina nije bitna i svejedno ti je kupi chopper-a, samo nemoj zaboravit jedno : niti jedan chopper nemože zamijenit osjećaj koji pruža Fazer kad odvrneš gas na ravnici a on zagrmi, pa ga složiš u momačku krivinu a pri izlasku iz iste krivine navrtiš dokraja i na zadnjaku odvezeš parsto metara - tek toliko da ti želja mine, pa se nakon toga čisto lagano otkotrljaš do grada, do kakvog lokala, sjedneš i popiješ kavicu pun zadovoljstva i sa osmijehom na licu !!! :) :) :)
Toliko od mene i puno sreće u izboru (y) (y) (y)
 
A ja se ne slažem sa prva dva tri posta  :mrgreen:.
Došlo čovjeku vrijeme da mijenja. S vremenom se čovjek malo zadovolji, zasiti i izguštira nekih stvari i onda mu dođe vrijeme da malo mjenja..''..na svijetu promjena jedino stalna je..'' (rekao je jednom netko pametniji i poznatiji od mene  :mrgreen:)
Mada ga nikada (za sada) nebi vozio, po meni je chopper ono pravi i izvorni osjećaj motora..ustvari postoje dvije struje, trkači i kruzeri. Ljudi koji uživaju u adrenalinu i oni koji uživaju u vožnji. I mislim da je glupo da jedni komentiraju ili kritiziraju druge jer su to dva slična a potpuno drugačija osječaja.
Slično kao i u muzici. Šta ste od muzike slušali a šta mrzili kao tinejđeri a šta sada mislite o toj muzici  (y)
Trini, mislim da se nećeš pokajati. U najgorem slučaju ako ti i ne bude pasao lako ga prodaš i uzmeš nešto drugo, što ćeš opet paziti i maziti i zvati nekim nadimkom.
 
E pa sad ja san uzea fazera posli R6.A razmišlja san o tim čoperima.Jedini koji mi se svidia je Honda1800 vtx ali preskupo.Izgeda da je problem šta je fazer negdi između pa kad se nemoš odlučit uzmeš njega.  :mrgreen:
 
na Forum partyu prošle godine
razgovarao sam s jednim dečkom koji vozi CBR 600
i pitao sam ga: a jel te nije strah, brzo je to
on je meni na to rekao: je, brzo je, ali pazim i navažnije je da znam da moj motocikl ima takve kočnice i ovjes da je pri normalnoj vožnji jednostavno maksimalno siguran - jer ako je projektiran da ide 300 kmh (karikiram) i koči pri toj brzini - onda to može i pri nekim "normalnijim" brzinama i to će tada činiti bolje od drugih slaije konstruiranih motora ili skutera i samim time ću i ja biti sigurniji

dakle, možda ti Shadow ne bi nužno bila sigurnija samim time što je sporija
ai ono što kažeš - motor ti je u top stanju.prodavajući ga, gubiš nešto što ti je leglo i što voliš, a gubiš i bar jedno preko 40% cijene novoga

razmisli...nemoj žuriti...
 
Citat:"niti jedan chopper nemože zamijenit osjećaj koji pruža Fazer kad odvrneš gas na ravnici a on zagrmi, pa ga složiš u momačku krivinu a pri izlasku iz iste krivine"  ne daj bože naletiš na traktor pa umjesto na zadnjem završiš u crnoj kronici!  :palacdolje:
 
trinity said:
Kolega M5 ima dosta toga istinitog što pišeš, motor mi je kao, ono, član obitelji, ja i žena ju zovemo Fezerkica, tako da bi rastanak bio katastrofalan, bez obzira što bi kupio opet nešto novo.

Ma ima se i auto, ne trebam ja prodavat motor da bi riješio nekakav životni problem, ali malo je frka kad čuješ što se događa okolo, ali što je zanimljivo kad sjedneš na pilu, mozak se totalno isključi i prepusti uživanju u vožnji.

Još nisam na čisto s tim, kolega mi ima novog Shadow-a pa ću baš otić malo probat da vidim kak je to vozit "kravu" kak´ ja to kažem.

Pozdrav.
nisam psiholog...ali iz tvog procitanog prvog posta odmah sam prepoznao i sebe....i to sto sam ti rekao rekao sam kao da se radi o meni samome......NEMOJ PRODAVATI.....jer nikad vise neces imati takav motor....kako god da okrenes... (y)
 
prstosjek said:
Citat:"niti jedan chopper nemože zamijenit osjećaj koji pruža Fazer kad odvrneš gas na ravnici a on zagrmi, pa ga složiš u momačku krivinu a pri izlasku iz iste krivine"  ne daj bože naletiš na traktor pa umjesto na zadnjem završiš u crnoj kronici!   :palacdolje:

nisam baš skužio :shock:
pojasni :wink:
 
liberty said:
nisam baš skužio :shock:
pojasni :wink:
"pjesnik" je zelio reci da si sa choppericom siguran 100%....na cesti...A zaboravio je kad trebas sa chopericom naglo zakociti i stati.... :( Neponovljiv feeling..... :palacdolje:
 
bmw m 5 said:
"pjesnik" je zelio reci da si sa choppericom siguran 100%....na cesti...A zaboravio je kad trebas sa chopericom naglo zakociti i stati.... :( Neponovljiv feeling..... :palacdolje:

osobito na mokrome
iza 15 cola, bubanj kočnica, dug međuosovinski razmak....

ja sam ga ipak skužio: bolje voziti neko sporohodnije vozilo, pa se nećeš zaigrati
tu možda malo dijelimo mišljenje u jednom tankom segmentu - naime to i je jedan od razloga zašto vozim 250 ccm :mrgreen:
 
Odlučio ja definitivno da Fazerka ostaje, ako se doživi pred mirovinu onda kupit "kravu" i lagano penzionerski, previše sam toga uložio da se sada netko nasmije i kaže kak je kupio odličan motor, a on to stvarno i je.  I još kad pomislim da sam prevrenuo cijelu državu da nađem baš TAJ model Fazera, ne FZ1 koji mi se definitivno nije svidio, i to nađem zadnju godinu proizvodnje od čovjeka koji ima 47 god., mislim da bi mi to bila jedna od najvećih gluposti koje sam napravio u životu.


Lijepo je čuti savjete od ljudi koji to isto vole, i razumiju taj čovjekov problem, ako ga uopće možemo svrstati pod probleme  :mrgreen:.

Živjeli sto godina.  (y)
 
trinity said:
Odlučio ja definitivno da Fazerka ostaje, ako se doživi pred mirovinu onda kupit "kravu" i lagano penzionerski, previše sam toga uložio da se sada netko nasmije i kaže kak je kupio odličan motor, a on to stvarno i je.  I još kad pomislim da sam prevrenuo cijelu državu da nađem baš TAJ model Fazera, ne FZ1 koji mi se definitivno nije svidio, i to nađem zadnju godinu proizvodnje od čovjeka koji ima 47 god., mislim da bi mi to bila jedna od najvećih gluposti koje sam napravio u životu.


Lijepo je čuti savjete od ljudi koji to isto vole, i razumiju taj čovjekov problem, ako ga uopće možemo svrstati pod probleme  :mrgreen:.

Živjeli sto godina.   (y)

Ovo mi je baš drago pročitat (y) (y)
Meni pada na pamet svoju CBRku zamjenit za nešto drugo. Nikako ne bih čopera, ali V-Storm ili nešto takvo :misli: Radi se isključivo o udobnosti putovanja za mene i ženu, obzirom da nemilice tučem kilometre, a opet, ono: moj motor je mažen i pažen, pa bi mi bilo izuzetno žao da je zamjenim.