Fazer i prednji lančanik

tigone600

New member
Zanima me dali je netko stavljao na Fazera 600 iz 2004 god. manji prednji
lančanik i kako je zadovoljan dobivenim,naime pokušavam mu ubiti rupu
u nižim okretajima.       
                                  :misli:
 
neznam tko je radio na fazerici, ali znam jednog tipa sta je na nekom drugom to napravio, sad tocno neznam koji motor...
ali uglavnom stavio je samo za jedan zubac manj zupcanik i to je potezalo dosta bolje...
dobije je odlicno ubrzanje...
ali je i izgubio oko 20-30 krajnje...
 
Probao jesam ali iskreno da ti kazem nemam pojma da li postoji razlika. A kako neznam da li postoji razlika onda je valjda niti nema  :mrgreen:
 
Napravio sam to na svom duke-u. Motor vuce bolje iz nizih okretaja a max brzina mu je ista cak i mozda veca nego prije zbog toga sto mi ga prije nije uspio razvrtiti sa original prijenosom
 
Rečeno - učinjeno, motor sad več poteže od 5000-5500(prije 8000-8500),nije
neka revolucija ali se osjeti,otprilike 15 - 20% bolje,krajnju brzinu nisam
mjerio (još), a na zadnji se diže veselije nego prije.Jedina zamjerka je prva brzina koja je sada još krača,sve u svemu  s obzirom na uloženo i dobiveno mogu reči da sam zadovoljan. Trošak 130 kn-D.I.D.-ov lančanik :D
 
Koliko ti sada vara brzinomjer?
Ja imam u planu isto promjenit lančanik ali onda ću stavit i speedohealer. Koliko ti je prva kraća?
 
Mali elektronički sklop koji ti korigira grešku na brzinomjeru koja se javlja kod mjenjanja lančanika. Greške znaju biti značajne!
cca 50 $.
 
Absolom said:
Koliko ti sada vara brzinomjer?
Ja imam u planu isto promjenit lančanik ali onda ću stavit i speedohealer. Koliko ti je prva kraća?
Mjerili smo s drugim Fazerom, koji ima sve orginal, i razlike do 100 km/h
nema nikakve,a prva je malo kraća ,izpočetka sam osjetio razliku, a sad mi već normalno
 
izmjenom zadnjeg zupčanika(lančanika) možeš dobiti ili izgubiti na max. brzini.
zub manje 4km/h brže,odnosno obrnuto.
sa prednjim jedan zub manje 8km/h si sporiji u konačnici,ali se popravlja ubrzanje,zapravo najviše ćeš osjetiti međuubrzanje,potezanje od 80-120.
 
 
stavio sam ja al na 03 godište. Jedan zub manje. Sa dobivenim više nego zadovoljan (y)  Vuče več od nižih okretaja....

Na brzini izgubio u svakoj brzini 10km/h na 7.000 okr/min.
 
ak nekog zanima imam za prodat jedan prednji zupčanik i jedan zadnji za fazera 600, 2004-2005-2006 godište, predni je zub manji a zadnji je zub veći

oba su ganc nova nikad upotrebljavana

predni 150 kn zadnji 300 kn