Felge za XT660R -> X

Storo

New member
Kad bi se na xt660r stavljale felge da se napravi supermoto varijanta dal se mora mjenjati i zadnja ili se samo može stavit druga guma?
I prednja felga treba biti baš od xt-a ili može od nekog drugog modela?
cca cijan felge?

Hvala!
 
Supermoto felge su ti 17 coli. Ne znam koja je na R-u zadnja. Mislim da je 18 :misli:
Racunaj na to da ces morat staviti druga kljesta (mozda i pumpicu), disk i podesit amortizere ako hoces da ti to bude sigurno.polovno se nadje za 1500eura
 
Storo said:
Ovo sve kaj si nabrojao ili samo felga za 1500€?? :misli:
Sve sta sam nabrojao. Samo sto ce ti sve biti polovno. Ako hoces novo:
1. Dvije felge sa kanalima od 3,5" i 5" 1200 eura
2. Disk 320mm 150-200 eura
3. Kljesta 200 eura
4. Pumpica 170 eura
5. Kit amortizer i vilica 200 eura
6. Disk plocice 60 eura
7. Ne znam dal ti je i prijenos sekundarni isti, mozda ce ti biti lagano kratak
 
Dr.DUKE said:
Sve sta sam nabrojao. Samo sto ce ti sve biti polovno. Ako hoces novo:
1. Dvije felge sa kanalima od 3,5" i 5" 1200 eura
2. Disk 320mm 150-200 eura
3. Kljesta 200 eura
4. Pumpica 170 eura
5. Kit amortizer i vilica 200 eura
6. Disk plocice 60 eura
7. Ne znam dal ti je i prijenos sekundarni isti, mozda ce ti biti lagano kratak

ovo je askupo kupiš 17" staviš sm gume i to je to, ovo ostalo je neisplativo.
 
mkt said:
ovo je askupo kupiš 17" staviš sm gume i to je to, ovo ostalo je neisplativo.
I barem veci disk vec kad se stedi na sigurnosti radi izgleda
Dino said:
A sta se ne moze kupit samo obruce i zbice i onda to prezbicat?  :misli:
Moze se i tako, ima malo posla ali i to je dobra solucija (y) Samo se treba voditi racuna o broju zbica.
 
Najjeftinija varijanta je da kupuješ samo jedan obruć i dva seta žbica.
Od sadašnjeg zadnjeg obruća i novog seta žbica se složi prednja felga,a za zadnju ti treba i obruć i žbice. Naravno trebaš kupit i gume.Nazovi u benconi moto u sesvetama oni ti rade supermoto prerade pa ćeš sve detaljnije saznat
Evo ti jedne slike starog Xt-a prerađanog u supermoto
 
Storo said:
Kolki disk? I kakva klješta ili su stara dobra?
disk 320mm a kljesta su ti dobra i original ako ne vozis po stazi ili po cesti zivlje. samo moras napraviti nosac za ta kljesta jer ces ih morat pomicat radi veceg diska
 
Dr.DUKE said:
Moze se i tako, ima malo posla ali i to je dobra solucija (y) Samo se treba voditi racuna o broju zbica.

Sto sa brojem zbica? Koliko uopce otprilike dodju ti obruci i zbice? I sto poslije sa tehnickim, buduci da ako to napravis na motor ne mozes vratiti stare dimenzije kotaca?  :?

 
Dino said:
Sto sa brojem zbica? Koliko uopce otprilike dodju ti obruci i zbice? I sto poslije sa tehnickim, buduci da ako to napravis na motor ne mozes vratiti stare dimenzije kotaca?  :?
Moras voditi racun koliko zbica imas serijski ako mislis mijenjati samo obruc i zbice, ako mislis komplet kupiti to ti nije bitno. Recimo da felge sa vise zbica su bolje za cestu a one sa manje za off road jer dopustaju felgi da ima "lufta" pa prema tome ne puca lako.
Nebih ti znao tocno reci, ali po mojoj slobodnoj procjeni oko 300 eura (nemoj me uzet za rijec)

Sa pravne strane ti nebih znao pomoci. U tom slucaju ti je kompetentniji "bandit" sa ovog foruma buduci da se time bavi. Mislim da bis trebao to homologirati. U Italiji je donedavno postojala tzv. dupla homologacija gdje su ljudi kupovali npr. KTM EXC (enduro), stavljali mu sm felge i homologirali to vozilo da moze voziti i sa jednom kit-om i sa drugim. Sad toga vise nema, cak se ni homologacija ne moze dobiti za takav tip prerade
 
Dr.DUKE said:
Moras voditi racun koliko zbica imas serijski ako mislis mijenjati samo obruc i zbice, ako mislis komplet kupiti to ti nije bitno. Recimo da felge sa vise zbica su bolje za cestu a one sa manje za off road jer dopustaju felgi da ima "lufta" pa prema tome ne puca lako.
Nebih ti znao tocno reci, ali po mojoj slobodnoj procjeni oko 300 eura (nemoj me uzet za rijec)

Sa pravne strane ti nebih znao pomoci. U tom slucaju ti je kompetentniji "bandit" sa ovog foruma buduci da se time bavi. Mislim da bis trebao to homologirati. U Italiji je donedavno postojala tzv. dupla homologacija gdje su ljudi kupovali npr. KTM EXC (enduro), stavljali mu sm felge i homologirali to vozilo da moze voziti i sa jednom kit-om i sa drugim. Sad toga vise nema, cak se ni homologacija ne moze dobiti za takav tip prerade

Ok, hvala! jos jedno pitanje; skuzio sam da si iz Rijeke, znas mozda gdje bi se u okolici moglo kupit takvo sto? Ili je pametnije zaletit se do Trsta?
 
Dino said:
Ok, hvala! jos jedno pitanje; skuzio sam da si iz Rijeke, znas mozda gdje bi se u okolici moglo kupit takvo sto? Ili je pametnije zaletit se do Trsta?
Nebih znao gdje ti je najjeftinije :misli: nisam nikad takvo sto kupovao. Pokusaj vidjeti po tim enduro-cross ducanima...Marcel moto na biviu mozda, on drzi ktm-a a moze ti naruciti obruce od excela. Mali moto u lovranu ili kastvu bi ti mogli naruciti sigurno...Ne znam, prodji par ducana, pitaj ko je jos time bavi, usporedi cijene i kvalitetu, kupi i uzivaj (y)
U trst bi se isplatilo da ne moras preci granicu, ovako carinu moras platit jer 2 obruca ne mozes lako sakriti :D
 
Dr.DUKE said:
Nebih znao gdje ti je najjeftinije :misli: nisam nikad takvo sto kupovao. Pokusaj vidjeti po tim enduro-cross ducanima...Marcel moto na biviu mozda, on drzi ktm-a a moze ti naruciti obruce od excela. Mali moto u lovranu ili kastvu bi ti mogli naruciti sigurno...Ne znam, prodji par ducana, pitaj ko je jos time bavi, usporedi cijene i kvalitetu, kupi i uzivaj (y)
U trst bi se isplatilo da ne moras preci granicu, ovako carinu moras platit jer 2 obruca ne mozes lako sakriti :D

Da, nisam ni razmisljao to za carinu. :zid: Zaletit cu se ovih dana do lovrana pa cu malo istrazit. Hvala jos jednom!  (y)
 
Koje su marke za felge??? Ova orginal 17 prednja za xt660 je u yamahi 2350 kn...
Di da još pogeldam kak se kreću cijene novih? :misli: