FGR Midalu 2500 V6

HULK

New member
Evo prvi put i ja pišem nešto o nekom novom motoru  :wink: neznam ništa više od vas jednostavno sam pročitao i to želim podijeliti sa svima vama/nama i naravno ako netko ima što reći o ovom motociklu bilo to pozitivno ili negativno samo naprijed jer ipak svi imamo istu vjeru u 2 kotača  :jesus:

Miroslav Felgr, osnivač tvrtke FGR sa sjedištem u Češkoj, rekao je još 2004. godine da želi napraviti motocikl s pravim zvjerskim motorom. Tada se spojio s inženjerom imena Oldrich Kreuz i rad na motoru je službeno počeo.

Došla je 2008. i Kreuz je završio posao na motoru. Konačni rezultat? Atmosferski V6 motor obujma 2.442 ccm s tekućim hlađenjem i cilindrima postavljenim pod kutom od 90 stupnjeva koji proizvodi 240 KS i 204 Nm okretnog momenta. Sam agregat teži 107 kg i ima potrošnju od 6.7 litara. Korištenjem karbonskih vlakana gdje god je bilo moguće težina je maksimalno smanjena i motocikl u konačnici teži 270 kilograma.
FGR je za projekt izrade svog V6 motocikla dobio potporu češkog Ministarstva industrije i trgovine. S njihovom (financijskom) potporom iza leđa, FGR je raspisao natječaj kojim se tražio dizajner motocikla. Čak 45 dizajnera prijavilo se na natječaj. Između nekoliko finalnih kandidata odabran je Stanislav Hanuš, koji je Midalu 2500 V6 udahnuo život.
FGR za sada nije objavio cjenik, ali možemo pretpostaviti da će biti poprilično skup, pogotovo kad uzmemo u obzir da će se prvi proizvodni motocikl za ovu tvrtku pojaviti u vrlo limitiranoj seriji, točnije šest komada u prvoj godini proizvodnje.
Testiranje prototipa biti će dovršeno ove godine, a nakon toga kreće prodaja i sudjelovanja u raznim moto utrkama diljem svijeta. Mrak!!!

 
dobro izgleda, jedino mi lampa nikak ne paše  :palacdolje:

neznam kaj će im 240KS, koja će to guma trpit (a tek tih 200Nm) :shock:

trebat će vidjet kakve su vozne osobine, bez toga ta sva silna snaga nema smisla (osim za drag racere)
 
postoji već tema
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,201473.0.html
 
Igoreta said:
dobro izgleda, jedino mi lampa nikak ne paše  :palacdolje:

neznam kaj će im 240KS, koja će to guma trpit (a tek tih 200Nm) :shock:

trebat će vidjet kakve su vozne osobine, bez toga ta sva silna snaga nema smisla (osim za drag racere)

nema smisla niti voziti R1 po kvartu, pa ipak 95% R motora nikad nije vidjelo stazu  :mrgreen:



odlično izgleda, skupo je, ima puno konja i kubika......... a to je najvažnije za ići u lokalnu birtiju
 
skala said:
nema smisla niti voziti R1 po kvartu, pa ipak 95% R motora nikad nije vidjelo stazu  :mrgreen:



odlično izgleda, skupo je, ima puno konja i kubika......... a to je najvažnije za ići u lokalnu birtiju
al je vidjelo birtiju :LOL:
 
to su sve prototipovi koji nemaju nekog komercijalnog smisla više iz gušta, izgled je kako za koga, a i performanse su mu na rubu znanosti  8)
 
Iz češke dolaze samo dvije stvari dobre : čehinje i staropramen  :jesus:  sve drugo nije vrijedno spomena  8)
 
Znači stiže nova jawa :hura:
 
KING RR said:
Iz češke dolaze samo dvije stvari dobre : čehinje i staropramen  :jesus:  sve drugo nije vrijedno spomena  8)
Jawa, Zbrojevka, Škoda, pa sad i ovo..., a što mi nudimo ?? Niti cipele više neznamo napraviti.
 
bregovljan said:
Jawa, Zbrojevka, Škoda, pa sad i ovo..., a što mi nudimo ?? Niti cipele više neznamo napraviti.


Fali ti emzejac na popisu  :shock:   :LOL: :LOL: :LOL:


Kao što rekoh iz češke dolaze samo dvije dobre stvari ; čehinje i staropramen   8)
 
bregovljan said:
Jawa, Zbrojevka, Škoda, pa sad i ovo..., a što mi nudimo ?? Niti cipele više neznamo napraviti.
Lopine kaj sjebu državu
 
KING RR said:
Kolko se država može pofalit da imaju bivšeg premijera u austrijskom pržunu  :mrgreen:  valjda je i to nešto   :LOL: :LOL: :LOL:


Ma on je na godišnjem  :mrgreen:


A ovo gofno gore na slikam izgleda neloše  (y) samo malo previše tih konjića među nogama  :misli:
 
KING RR said:
Iz češke dolaze samo dvije stvari dobre : čehinje i staropramen  :jesus:  sve drugo nije vrijedno spomena  8)
(y)