FI (Fuel Injection) lampica

tomi-zg

New member
Pozdrav svima, neki dan sam uzeo zx6r-a 05g. i jedino me malo muči ova crvena FI lampica koja konstantno svijetli.
Probao sam naci neko rjesenje na forumu, ali nisam bas uspio...osim da kupim onaj servo buddy eliminator za 60$.

Na motoru je akrapovic, vjerujem da zato svijetli ta lampica...siguran sam da dosta clanova ima aftermarket auspuhe na ninji ili cbr-u (vidim da se i njima to desava) pa me zanima kako ste rijesili taj problem?
 
tomi-zg said:
Pozdrav svima, neki dan sam uzeo zx6r-a 05g. i jedino me malo muči ova crvena FI lampica koja konstantno svijetli.
Probao sam naci neko rjesenje na forumu, ali nisam bas uspio...osim da kupim onaj servo buddy eliminator za 60$.

Na motoru je akrapovic, vjerujem da zato svijetli ta lampica...siguran sam da dosta clanova ima aftermarket auspuhe na ninji ili cbr-u (vidim da se i njima to desava) pa me zanima kako ste rijesili taj problem?

ja imam zx10r iz 2006te...devil ispuh je gore i ista stvar se dogadja....FI lampica se pali i gasi sama od sebe
Motor je presao 59tkm i nikakvih problema nemam, motor ide najnormalnije...
ja ignoriram lampicu i to je to...samo gas  (y)
 
al ako se kojim slučajem i dogodi nekakav kvar ( iako su jako male šanse ) ta lampica neće na to upozorit jer već javlja jedan "kvar"
 
zoki-op said:
al ako se kojim slučajem i dogodi nekakav kvar ( iako su jako male šanse ) ta lampica neće na to upozorit jer već javlja jedan "kvar"

meni se lampica upali i kad ugasim motor i ponovo zapalim lampica je ugasena...

a i bio je motor na dijagnostici i nis nisu nasli...

nego od ja bacit djir...malo je prohladno al cu polako  (y)

Poz
 
Rijesenje ti je varalica koja ide na motoric od exupa. Ako se dobro sicam on se nalazi ispod plastike zadnjeg kraja. Cupaj plastike i montiraj to i nebi tribalo vise svitlit

Sent from my telefon
 
Jure ti je dao pravi odgovor
Probaj malo po forumu potražiti ima dosta o tome a i mislim da ima slika kako to napraviti
 
A nema sta trazit. Kad nadje motorcic na njemu mora bit spojen jedan leptiric koji sluzi kao granicnik i i kad se motor zavrti leptir ga zaustavi i ne javlja gresku. Ako ga nema on se samo vrti i javlja gresku. U orginalnom auspuhu ima klapna koja je spojena na taj motoric sa sajlama i motor otvara tu klapnu a u aftermarketu toga nema i vrti u prazno. Al sam se raspisa hehe

Sent from my telefon
 
a kakva je to varalica? jel mislis na servo buddy (eliminator) onaj od 60$, neda mi se tolko davat za to ako sam mogu napravit za 10$, ako ima shema napravit cu sam, na forumu sam nasao samo shemu za cbr, za ninju ne radi ta shema
 
Mislim da je clan foruma cdawg to davno opisa. Daj link od toga da vidim jeli to to sta si nasa

Sent from my telefon
 
Dobio sam ja sa akrapom tu varalicu tj granicnik i nije mi funkcioniralo. Kupio sam servo buddy eliminator nakon par godina jer mi dopizdilo crveno svijetlo
 
Ja sam to riješio tako da sam otvorio kućište di je taj motorić i okrenuo kotačić koji vuče sajle za 180 stupnjeva (meni su problem izlizani zupci na plastičnom zupčaniku). Tako da sad taj kotačić vrti i dalje ali ne javlja grešku. E sad ne znam ako je baš isti sistem na zecu i ninji... :misli: