Fitness

mate said:
Ne kvarite ljudima temu... strojčina je stligla i montirana je ali nisam probao. :jesus:

i? kolko veša stane na stvar?



Srki
 
Ma jok, u funkciji je, zadnje korišteno jučer navečer nakon penjanja. :jesus: Ok je stvar jedino kaj cijeli visiš na zglobovima pa vrlo brzo boli a vjerujem da bi trebalo više vremena da se tijelo opusti. Sad koristim neke kao duguljaste jastuke jer ne funkcionira sa čizmama, visokim tenisicama... netko je predložio unutrašnjost pancerice ili buce za boardanje. Nisam još probao. Druga stvar je da možda ne bi bilo loše imati neku vrstu remena da se stisneš oko struka pa da se prvenstveno rasteže kičma, ovak brijem da je veći pritisak na nogama.
 
Amateri  :mrgreen:

'96 operiral L5/S1 (klasika), lani pred Božić dobio dva umetka u vratnu C5/C6 i C6/C7. Na zadnjoj kontroli, po simptomima, neurokirurg posumnja (opet) na lumbalnu. Meni stanje sve gore, platim magnet i na snimci se vidi da je lumbalna opet sjebana od L1/L2 L2/L3 L3/L4 L4/L5 L5/S1. svi osim L1/L2 I L2/L3 rade kompresiju i zadnjih dana mi je cijela lijeva noga utrnuta (bolove neću ni spominjati) i do sad sam dobio tri mišljenja. Sva tri - skalpel. Sad još samo čekam neurokirurga da da svoj sud. Imam termin u 11. mjesecu. Terapije, žali Bože vremena.

Cijeli se život bavim sportom, pazim na prehranu i na kraju kifla. Bolje da sam žderal i pil. Ne bi mi niš bilo  :LOL:
 
gigi said:
Amateri  :mrgreen:

'96 operiral L5/S1 (klasika), lani pred Božić dobio dva umetka u vratnu C5/C6 i C6/C7. Na zadnjoj kontroli, po simptomima, neurokirurg posumnja (opet) na lumbalnu. Meni stanje sve gore, platim magnet i na snimci se vidi da je lumbalna opet sjebana od L1/L2 L2/L3 L3/L4 L4/L5 L5/S1. svi osim L1/L2 I L2/L3 rade kompresiju i zadnjih dana mi je cijela lijeva noga utrnuta (bolove neću ni spominjati) i do sad sam dobio tri mišljenja. Sva tri - skalpel. Sad još samo čekam neurokirurga da da svoj sud. Imam termin u 11. mjesecu. Terapije, žali Bože vremena.

Cijeli se život bavim sportom, pazim na prehranu i na kraju kifla. Bolje da sam žderal i pil. Ne bi mi niš bilo  :LOL:

ovaj dio mi se svidja, pravi lakoatleticar na veganskoj prehrani oduvijek :mrgreen:

tak i ja, zdrav zivot nis cuga klopa samo ribizli i voda sa izvora

i eto, puf stanga i 6 sarafa ni kriv ni duzan :LOL:



Srki
 
Zog said:
Nemojte radit klasične trbušnjake, oni su inače štetni za donji dio kralježnice.
Znači, jedna šipka, uvatit se rukama da tijelo visi i tako se istegne i opušta.
U tom položaju podizat prema naprid obe ispružene noge koliko se može i koliko se puta može i eto trbušnjaka za plažu i opuštene kralježnice. (y)

Znači ti preporučuješ ljudima koji imaju problem sa donjim dio leđa di zbog degeneričnih promjena dolazi i do problema sa kukovima kojima je bolno i hodanje da podižu ispružene noge?
 
Srki said:
ovaj dio mi se svidja, pravi lakoatleticar na veganskoj prehrani oduvijek :mrgreen:

tak i ja, zdrav zivot nis cuga klopa samo ribizli i voda sa izvora

i eto, puf stanga i 6 sarafa ni kriv ni duzan :LOL:



Srki

Jesi videl.
U drugom životu ću drugačije 😂
 
Ja sam trenutno na manualnim terapijama i napredak je vidljiv u jako kratkom vremenu. Odradio sam dekompresijske stolove onako li la.
Ako nekoga zanima proslijedim detalje o terapeutu ali frajer je odličan ( vodio je kineskog zlatnog Olimpijca cijelu godinu vratio se kući i ode pokrenuo posao) doduše ja nisam toliko kritičan kao ovo gore ( L4-L5, L5-S1 4 mm)

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 
Razmišljao sam o tim stolovima za rastezanje, ali nakon kaj su mi fizijatar, a onda i neurokirurg, rekli da to i nije "zajebancija" i da razmislim prije nego odem, odustao sam. Nisu rekli ne. ali nisu rekli ni da. Imam jednu poslovnu partnericu koja je bila oduševljena učinkom tog rastezanja (mislim da je išla nekam u Zaprešić) i opet je ubrzo nakon toga završila pod nožem. Učinak vjerovatno ovisi o stupnju oštećenosti.
 
Ja sam probao pomoglo mi je (donekle) ali nije riješilo problem. Otkad idem na ovu manualnu sam otvorio oči koliko toga sam radio krivo, samo od posture drzanja pa na dalje vjezbanje i sve to.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 
Moje mišljenje je da u HR ne postoji doktor koji stvarno razumije ozlijede kralježnice i da se time stvarno bavi jer ozlijede kralježnice nisu samo diskovi i meko tkivo oko njih. Bio je jedan koji je već nekoliko godina u penziji, ovi ostali znaju napamet naučene scenarije. Teraputi također imaju postpuno iste metode samo su neki agresivniji i kad vide da to ne ide, a to je kod mene slučaj, onda odustaju jer nemaju ideju. Dobri su samo za ove akutne stvari koje se ionako same povuku pa krene "odi kod mog izvuke me iz blata" priče... Ne mislim time ništa loše o ljudima koji to pričaju.
 
Ja sam relativno novi u svijetu tih ozlijeda ali ovaj momak s kojim sad radim me razuvjerio jer u većine doktora koje sam prosao je bilo da je to ozljeda za života i zadnja nada je nož.
Dotični se samo nasmijao i odmahnuo rukom a ja nakon 4 tretmana doduše i sto doma radim po njegovom naputku sam opet pokretan.
A nije bas da ni Kinezi nemaju koga zvati za njihovog olimpijca.
Sto se znanja tiče sve donosi od vani, Švicarska, Austrija, Finska

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Ja sam nazalost jako dugo u tome ali ne smatram se strucnjakom.  :mrgreen: Ali pazi ovo, ako se nesto rijesi u 4.tretmana uz malo vjezbanja doma, pricamo realno o peridu od 7-10 dana. Ne znam kako to moze biti dovolino za neku ozbiljniju stvar, vjerojatno ti je vratio disk i sad radite na muskulaturi. Opet kazem, to je super i nadam se da ces biti sto prije fit samo onda je pitanje te postavljene dijagnoze.
 
gigi said:
Razmišljao sam o tim stolovima za rastezanje, ali nakon kaj su mi fizijatar, a onda i neurokirurg, rekli da to i nije "zajebancija" i da razmislim prije nego odem, odustao sam. Nisu rekli ne. ali nisu rekli ni da. Imam jednu poslovnu partnericu koja je bila oduševljena učinkom tog rastezanja (mislim da je išla nekam u Zaprešić) i opet je ubrzo nakon toga završila pod nožem. Učinak vjerovatno ovisi o stupnju oštećenosti.

Mislim da ne, stol odradi dekompresiju i sigurno se bolje osjecas ali misici se ubrzo kroz svakodnevne aktivnosti vrate u kontrakturu odnosno vrate kompresiju.

P.S. Za one koji ne znaju ovaj s kapicom je sportaš gigi.  :mrgreen: I ja sam tu imao preko 100 ali ovo sa sportašem je play of the day.  :LOL:
 

Attachments

  • B1.JPG
    B1.JPG
    53.7 KB · Views: 132
Diagnoza je postavljena na magnetu i kasnije u Medikolu. U mene je problem s boli, valjda manjak mozga, za mene je bol kad nemozes iz kreveta izaći a vučem to preko godinu dana. Cim sam iz kreveta to mi je ok.  Bio sam na magnetu, pa medikol pa par kiroprakticara, pa Nado centar (tu sam nakon 3-4 terapije osjetio blago olaksanje), struje, infekcije, blokatori i tako.. Sve je to bilo onako mozda olakšanje dan- dan ipo ponadas se malo i bam, opet isto. Nekad bi samo od sebe se to namistilo bilo dobro koji dan pa se vrati na staro. Tako kad sam vec sve probao preko neke ženine poznanice body builderice kojoj su 3-4 diska izletila i par dosluha za ovog momka sam odlučio ajde probam. Prvi utisak sim-tam momak vozi Polarisa voli motore pa ajde ugodno s korisnim sto ne probati. Cca vec mjesec dana 4 puta sam bio u novo otvorenom mu studiu u Zg i 3 puta kod njega doma gdje sam mu bio i lutka za ispit pa me cijelog pretresao. Da rastezanja, vježbe s rastezanjem/istezanjem, živci tetive i onda ciljano vježbe/pokreti za te mišiće iz periferije sta potpomažu kralježnicu. Nakon toga ide rastezanje i manipulacija kralježaka. U tih 20+ dana i mislim 7 tretmana mi je otklonio 35-40% problema s tim da ja nisam bas ozbiljan sto se tiče domaće zadaće. Ali evo tenisice vežem bez problema sad, saginjem se sad ( uz oprez ) zube perem bez muke i neke te sitne stvari i to 7 dana već. Da nebi bilo to meni jos tinja i daje do znanja sa je tu ali sam super gdje sam bio. Bas sam jučer malo to opet isprovocirao s motorom

Ima fora neke sprave ( jedini u nas ) za sad gdje prije te prije tretmana cijelog "ispita" premjero i dobiješ kompjuterski/softverski kako već ispis stanja mišića/tijela gdje si slab koji mišići su ti jaci slabiji, sto kompenzira gdje i tako moze ići i terapija sukladno tome. Sad stručnu terminologiju tih svih detalja neznam.

Ono sto mi se najviše sviđa kod momka je što živi za to, cijeli je u tome. Što veća ozljeda veći izazov. Bas živi to sto radi.

U grupi s menom je djevojka od nekih 20 godina atletičarka (normalne ženske građe) pričamo tako i iz vedra neba da dize iz čučnja 290 kg tj dizala je. I 4-5 diskova ode vani



Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Pošalji mi broj, nemam predrasuda niti ništa protiv da probam i sam a to sam čak u ovoj temi i dokazao jednom članu foruma :mrgreen: Svaki razgovor smatram korisnim.
Domaću zadaću nitko ne radi, to garantiram. Kad ti dođe da sam vježbaš onda možeš i satima ali nakon terapije svi seruckaju 10-15min i odustanu. :mrgreen:
 
mate said:
Moje mišljenje je da u HR ne postoji doktor koji stvarno razumije ozlijede kralježnice i da se time stvarno bavi jer ozlijede kralježnice nisu samo diskovi i meko tkivo oko njih. Bio je jedan koji je već nekoliko godina u penziji, ovi ostali znaju napamet naučene scenarije. Teraputi također imaju postpuno iste metode samo su neki agresivniji i kad vide da to ne ide, a to je kod mene slučaj, onda odustaju jer nemaju ideju. Dobri su samo za ove akutne stvari koje se ionako same povuku pa krene "odi kod mog izvuke me iz blata" priče... Ne mislim time ništa loše o ljudima koji to pričaju.

tebi jedino moze pomoc,tvoj patriot...dr.Anto Pavlovic :LOL:
https://www.youtube.com/watch?v=GO6X-MBMoFE
 
Švabo said:
Diagnoza je postavljena na magnetu i kasnije u Medikolu. U mene je problem s boli, valjda manjak mozga, za mene je bol kad nemozes iz kreveta izaći a vučem to preko godinu dana. Cim sam iz kreveta to mi je ok.  Bio sam na magnetu, pa medikol pa par kiroprakticara, pa Nado centar (tu sam nakon 3-4 terapije osjetio blago olaksanje), struje, infekcije, blokatori i tako.. Sve je to bilo onako mozda olakšanje dan- dan ipo ponadas se malo i bam, opet isto. Nekad bi samo od sebe se to namistilo bilo dobro koji dan pa se vrati na staro. Tako kad sam vec sve probao preko neke ženine poznanice body builderice kojoj su 3-4 diska izletila i par dosluha za ovog momka sam odlučio ajde probam. Prvi utisak sim-tam momak vozi Polarisa voli motore pa ajde ugodno s korisnim sto ne probati. Cca vec mjesec dana 4 puta sam bio u novo otvorenom mu studiu u Zg i 3 puta kod njega doma gdje sam mu bio i lutka za ispit pa me cijelog pretresao. Da rastezanja, vježbe s rastezanjem/istezanjem, živci tetive i onda ciljano vježbe/pokreti za te mišiće iz periferije sta potpomažu kralježnicu. Nakon toga ide rastezanje i manipulacija kralježaka. U tih 20+ dana i mislim 7 tretmana mi je otklonio 35-40% problema s tim da ja nisam bas ozbiljan sto se tiče domaće zadaće. Ali evo tenisice vežem bez problema sad, saginjem se sad ( uz oprez ) zube perem bez muke i neke te sitne stvari i to 7 dana već. Da nebi bilo to meni jos tinja i daje do znanja sa je tu ali sam super gdje sam bio. Bas sam jučer malo to opet isprovocirao s motorom

Ima fora neke sprave ( jedini u nas ) za sad gdje prije te prije tretmana cijelog "ispita" premjero i dobiješ kompjuterski/softverski kako već ispis stanja mišića/tijela gdje si slab koji mišići su ti jaci slabiji, sto kompenzira gdje i tako moze ići i terapija sukladno tome. Sad stručnu terminologiju tih svih detalja neznam.

Ono sto mi se najviše sviđa kod momka je što živi za to, cijeli je u tome. Što veća ozljeda veći izazov. Bas živi to sto radi.

U grupi s menom je djevojka od nekih 20 godina atletičarka (normalne ženske građe) pričamo tako i iz vedra neba da dize iz čučnja 290 kg tj dizala je. I 4-5 diskova ode vani



Sent from my MI 6 using Tapatalk

U grupi ne da ti je svjetska rekorderka već žena kiborg iz susjedne galaksije...

:mrgreen:
 
dovla said:
U grupi ne da ti je svjetska rekorderka već žena kiborg iz susjedne galaksije...

:mrgreen:
Nemam ti pojma o tim disciplinama, moja greška znam da su naglasili da to nije pravi/puni kako već čučanj sto je izvodila s tih 290 ili koliko vec ali znam da je spomenuta suluda brojka a i dobro je koštala ta rekorderska domena

Sent from my MI 6 using Tapatalk