Fly 100 vs. Liberty 200 za i protiv....

mudrica34

New member
Malo sam istraživala i uspoređivala  :wink:
Ova dva skutera su mi u užem krugu za kupnju,po mogučnosti novo
E sad,niska sam 164 i relativni početnik s ako Bog da uskoro A kategorijom i bitno mi je da imam kakav takav čvrst oslonac na nogama
Evo ovak

Liberty 200=198 ccm,95 km/h,9.2 kw--21.298,00 kn.
Osiguranje puna premija-858,00kn keš,Kasko-3540,00 kn keš


Fly 100=93 ccm,81 km/h,6.3 KS--12.725,00 kn.
Osiguranje puna premija-521,00 kn keš,Kasko-2126,00 kn keš


Dali se isplati zbog mogučnosti vožnje  14 km brže,plačati ovoliku razliku.... :misli:              
 
Isplati  (y)

Dupla kubikaža, dosta veća snaga, veći kotači na libertyju
Svaki KS se osjeti na tako malim kubikažama, a ovo je dosta velika razlika po napisanim podacima....


Zbog 1700 kn na godinu uzet dosta slabiji skuter - ušteda na krivom mjestu....ako se mene pita  (y)
 
primorje said:
Ne znam gdje zivis, no ako je ravnicarski kraj ( tipa Koprivnice) i 100 je dovoljno...
zagreb,al s obzirom na promet i gužve malo veća brzina nije na odmet  :wink:
ne vjerujem da ću s njim ići na dulja putovanja,ali i gradskom vožnjom nije problem natući kilometre  :D
 
fly 100 ni slucajno za po ZG...

bio ja na servisu sa stalkerom 50 i dali mi fly da se mogu vratiti kasnije kada završi servis
vozim ja i kazem, a sto slabo vuce, kontam 50cm 4T pa je zato...
kad stao, ono vidim velika tablica i pise fly 100,nisam vjerovati kako se to slabo ide, stalker 50 za njega leti

 
fjaka said:
fly 100 ni slucajno za po ZG...

bio ja na servisu sa stalkerom 50 i dali mi fly da se mogu vratiti kasnije kada završi servis
vozim ja i kazem, a sto slabo vuce, kontam 50cm 4T pa je zato...
kad stao, ono vidim velika tablica i pise fly 100,nisam vjerovati kako se to slabo ide, stalker 50 za njega leti
ali zato i ne trosi nista....fly je puno manji i agilniji za probijanje kroz gradsku guzvu....jeftinije je odrzavanje i sasvim zadovoljavajuce ide. Forsirano zracno hladenje.....moze raditi na semaforima na minimumu do besvijesti :mrgreen:
 
Liberty...jaci, brzi, veci, i po meni udobniji...zbog vecih kotaca i jer je veci skuter...ide samo 95?, mislim da mi analogni brzinomjer ne laze bas toliko...117 po njemu i gotovo, nece vise jedino da je nizbrdica neka velika...s tim da ja imam kofer s kojim trese pri toj brzini (ali, to je normalno)...

jedina zamjerka nosac tablice koji klepece po gumi na rupama velikim...ali meni fali jedan sraf od pocetka tako da ne znam...

mislim sta rec za skuter s kojim je skoro svaki izlaz iz sporih zavoja popracen voznjom po zadnjem lol...

skuter je stvarno super za grad, a nije mu strano malo dalje proc...
 
fly ti je zracno hladenje sta je po meni plus manje djelova manje problema iako ni liberty nije kvarljiv skuter al fly je lipsi po meni liberty mi izgleda ka bicikla iste velicine je ka i 50cc

liberty je stvarno ludilo za vozit sigurno bolji od fly-a ali po meni najveci minus mu je i zato ga nikad nebi uzea je sta nema mista ispod sica a to me kod skutera stvarno nervira  :? jer napravljen je da bude praktican a nemas di kacigu stavit, al eto opet imas kufer kao rjesenje samo je to jos jedan trosak a i meni je nakaradan
 
iluvatar said:
fly ti je zracno hladenje sta je po meni plus manje djelova manje problema iako ni liberty nije kvarljiv skuter al fly je lipsi po meni liberty mi izgleda ka bicikla iste velicine je ka i 50cc

liberty je stvarno ludilo za vozit sigurno bolji od fly-a ali po meni najveci minus mu je i zato ga nikad nebi uzea je sta nema mista ispod sica a to me kod skutera stvarno nervira  :? jer napravljen je da bude praktican a nemas di kacigu stavit, al eto opet imas kufer kao rjesenje samo je to jos jedan trosak a i meni je nakaradan

iste je velicine kao i 50ccm, koji je opet veci od fly-a ako se ne varam...

mjesta ispod sica nema puno, ali to je mana svih skutera sa velikim kotacima...
 
netko je več spomenuo carnaby125 to je moja sugestija također
i ako baš nemoraš nemoj plačat tolike novce za kasko nego si kupi neku kvalitetniju opremu :wink:
 
zapravo, pogledaj si još i apriliu sportcity125 i derbi rambala 125 to su u biti isti motori sa drugom značkom i par sitnijh izmjena, jeftiniji od carnabya oko 2000kn a dobiješ istu stvar tako da su to moji favoriti :wink:
 
Pogledaj eventualno i kymcov agility city 125. Za par tisuca kuna vise od Fly-a dobijes velike kotace (16 cola) naprijed i natrag, duple disk kocnice i mjesto za jet kacigu ispod sjedala (tako barem izgleda po slikama s njihove stranice). Vizaulno skuter izgleda jako dobro, barem meni :)
 
složili smo se da sportcity 125 je (y) (y)
imat češ brzinu liberty200 a rega te košta kao i za fly100 :wink:
 
kymco ne jer su mu mali kotači p-120/70-12,s-130/70-12  :?
a derbi je 23.995,00kn ko i aprilia 23.366,00 ak dodamo kofer, jer dal stane kaciga treba doč u dučan pa škicnut,slike nažalost niš ne znaće,cijena raste  :(
S obzirom da nemam tolko keša,mislim da će kartica odradit svoje i to na 3 godine,kaj se kaska tiće,jedan skut mi je maznut,nije imal kasko e pa mislim da bu ovaj imal,a i nikad se nezna di bu me ko pogulil,a nedaj bože i "bočnog parkanja"  :mrgreen:
 
Koliko te izađe kasko,bolje kupi za te novce kvalitetnu opremu.Skuter će ti služiti po gradu,tako da na razne ogrebotine ovako-ionako moraš računati.Dobar lanac (za zavezati za neki znak i sl.),disklock,parkanje na vidljivom mjestu,ne ostavljanje noću na neosvijetljenom, bi trebali spriječiti lopova. Razmisli još jednom o kymcu,nema veze što su kotači 12",to ti po gradu može biti samo prednost - okretniji je. Minus takvih kotača osjeti se uglavnom na autoputu.
 
Sportcity 125 - moj glas. (ko mene uopce pita). Modernija mašina nego AC LEADER na libertiju, Dovoljno brz i okretan za po gradu, provjereno kvalitetna vodom hladjena LEADER makina, za djevojku kojoj turpijanje skutera nije ni u podsvjesti,  i više nego dovoljno. (Cuo sam iz provjerenih izvora Piaggio grupacije da ih nekolicina čeka zimu kad je manja gužva u servisu, radi promjene termo grupe zbog prevelike potrošnje ulja, navodno stvari više nisu iste od kad se proizvode u Kini).
 
AndreyA said:
kymco ne jer su mu mali kotači p-120/70-12,s-130/70-12  :?
a derbi je 23.995,00kn ko i aprilia 23.366,00 ak dodamo kofer, jer dal stane kaciga treba doč u dučan pa škicnut,slike nažalost niš ne znaće,cijena raste  :(
S obzirom da nemam tolko keša,mislim da će kartica odradit svoje i to na 3 godine,kaj se kaska tiće,jedan skut mi je maznut,nije imal kasko e pa mislim da bu ovaj imal,a i nikad se nezna di bu me ko pogulil,a nedaj bože i "bočnog parkanja"  :mrgreen:

na karticu će ti biti velike kamate, si možda razmišljala o polovnima??
u runner ti stane kaciga ispod normalna integralna