Fotografija općenito

xcalibre said:
Sve slike su mu prošle kroz LR, a takve fotografe baš i ne respektiram..

Pošalješ nam link na nekog landscape fotografa kojeg respektiraš, a čije fotke nisu "prošle kroz LR"?

 
fjaka said:
Ima 5-6 godina da ga ponekad pogledam,  za mene previse "nabrijanih" tako da mi ne legnu kako treba, a to njegov stil i to ljudi vole :)

Ja ga isto već neko vrijeme povremeno pogledam, i meni uglavnom pašu, čak štoviše.
 
Evo ove su mi top nisu ni ostale lose (y)

al nikako da nadem s vrha taljanskih alpa dolazak fronte preko planinskih vrhova iz 9-10 mjeseca :)
 
Ne razumijete. Nisam rekao da fotke nisu dobre.
Jesu, ali previše je koristio Lr, što lično ne volim. Onda odstupa puno od realnog..
 
xcalibre said:
Ne razumijete. Nisam rekao da fotke nisu dobre.
Jesu, ali previše je koristio Lr, što lično ne volim. Onda odstupa puno od realnog..

Nekoga dokumentarna fotografija ne pali,recimo mene, ona svodi fotografiju na dogadaj ili licnost, fotografija tu spada na puki medij koji ti prenosi podatke a ne izrazajno umjetnicko sredstvo...
Pejzaz mora biti ekstreman ili u bojama ili oblicima(sto je rjede), a bez boosta kanala ne mozes dobit jake boje zbog ogranicenja opreme i samog oka, ne mozes imat jarke i tamne boje izrazene odjednom posto ne mozes u isto vrijeme snimat u vise razlicitih ekspozicija, i tu dolazimo do Lr,gimpa,ps itd... Uostalom,dali si ikad u slikarstvu vidio pejsaz koji je mrtav u smislu boja ? Vjerovatno ne...motivi su isti,samo je alat drugaciji...

A i to sto je realno a sto nije je klimav teren kao i sto je pretjerano a sto nije,sve ima svoju publiku naravno ...  (y)
 
    2 Osigurac: to što si naveo da se boostanjem boja u fotografiji približavaš slikarstom izražavanju je tvoje gledanje. Kao što neki dečki napumpavanjem mišića vježbom ili steroidima misle da će postati izrazitiji i opasniji mužjaci. To jesi ili nisi, kako ti je davno pao grah, bez obzira na mišićnu masu.

    Kada boostanjem postigneš prozirnost akvarela, ili dinamiku nečega razmazivanjem debelih slojeva ulja na platnu, možda ti i povjerujem  (y)

    Fotografija nije samo dokument. To osjetiš kada je pogledaš. Sa ili bez LRa
 
Zato sam i napisao da sve ima svoju publiku....

Strucno mogu pricat o glazbi i usporedit to dvoje...
Popularnost stila ne znaci nuzno njegovu sadrzajnost sa strucne strane, uzmi turbo-folk koji koristi jednostavne progresije,uglavnom osnovnu kadencu i repetirajuce melodijske linije a opet je popularniji od Matije Dedica cija glazba pociva na teoriji skladanja... 

Tako da teorija pada u vodu kad nesto konacno pretstavljas publici koja uglavnom ne razmislja analiticki,ili joj se nesto svida ili ne...

Manipuliranjem bojama ne postajes slikar,ali biras nijansu koja tebi pase i koja ti se svida,isto kao slikar koji ne precrtava sto gleda nego slika svoje videnje stvari i mijesa boje kako njemu pase...


Edit :

Na uru ( u 1:00) imate dokumentarac o hells angelsima na History-u ako vas zanima

 
Ja mislim da su Osiguraceve fotke često previse nabuđene, i ne volim pretjerano nabuđivanje, ali je činjenica da je skoro svaka odlična fotografija obrađena,  uključivo i one iz vremena filma. Ne volim ni HDR koji izgleda umjetno, ali činjenica je da neke scene jednostavno ne možeš uhvatiti bez toga. Ili focus stacking - to bi također spadalo u obradu, ali ne vidim ništa loše u tome.

 
lb said:
Ja mislim da su Osiguraceve fotke često previse nabuđene, i ne volim pretjerano nabuđivanje, ali je činjenica da je skoro svaka odlična fotografija obrađena,  uključivo i one iz vremena filma. Ne volim ni HDR koji izgleda umjetno, ali činjenica je da neke scene jednostavno ne možeš uhvatiti bez toga. Ili focus stacking - to bi također spadalo u obradu, ali ne vidim ništa loše u tome.

Slazem se da jesu,ali dosta cesto i idem za tim prilikom samog snimanja, uvijek snimam 5+ razlicitih ekspozicija,kad god imam priliku i mirnu podlogu ili stativ... Zapravo me vise veseli post-obrada nego samo fotografiranje,sta da kazem,bavim se grafickim dizajnom  :mrgreen:
 
Osigurac said:
Edit :

Na uru ( u 1:00) imate dokumentarac o hells angelsima na History-u ako vas zanima

    ...mislio sam da je to na programu u terminu 'saturday night'. Meni je sada petak dok se ujutro ne probudim  :mrgreen:
 
Osigurac said:
Slazem se da jesu,ali dosta cesto i idem za tim prilikom samog snimanja, uvijek snimam 5+ razlicitih ekspozicija,kad god imam priliku i mirnu podlogu ili stativ... Zapravo me vise veseli post-obrada nego samo fotografiranje,sta da kazem,bavim se grafickim dizajnom  :mrgreen:
One slike ne Dizletovom linku za fejc men osobno nisu ni za racku, jebote ko da su se djeca igrala(one sto sam pogledo prije neg sto sam popizdio  :mrgreen:) Kontrasti da te dragi Bog sacuva a nije bas umjetnost da bi se reklo da je fora neka  :mrgreen: Dobro sad sam iz birca doso pa se istresam  :0648:


Kolko sam skuzio ti imas neke koristi od fotografije  (y) pa tako ne bih tebe osobno komentirao  :mrgreen:
Da se osvrnem na ovo boldano jerbo to mi se najvise svidja u postu  :mrgreen: Mene osobno libo racku kakva ce biti fotografija  :misli: napravio sam ih kamaru(kao i vi svi) i mozda 2-3 da mi se malo svidjaju al mi je to svejedno. Mene kad uhvati zuta onda uzivam slikajuci, handrim se po sat dva, unaprijed znajuci nizasto  :LOL: , namjestajuci kontajuci kako sta cucni lezi ustani ono izmoris se izuzivas a rezultat  :misli: Ma haj ba sto bi mi zeme rekle ko ga handri  :LOL:
Dakle uzivam fotografirajuci a product  :sucky:
Svakakvih nas ima  :mrgreen:


 
Ipak je na FF lakše ugasiti cigar...

2185cdb3664f5700ffa618cf59ea1fb0.jpg
 
Osigurac said:
Zato sam i napisao da sve ima svoju publiku....

Strucno mogu pricat o glazbi i usporedit to dvoje...
Popularnost stila ne znaci nuzno njegovu sadrzajnost sa strucne strane, uzmi turbo-folk koji koristi jednostavne progresije,uglavnom osnovnu kadencu i repetirajuce melodijske linije a opet je popularniji od Matije Dedica cija glazba pociva na teoriji skladanja... 

Tako da teorija pada u vodu kad nesto konacno pretstavljas publici koja uglavnom ne razmislja analiticki,ili joj se nesto svida ili ne...

Manipuliranjem bojama ne postajes slikar,ali biras nijansu koja tebi pase i koja ti se svida,isto kao slikar koji ne precrtava sto gleda nego slika svoje videnje stvari i mijesa boje kako njemu pase...


Edit :

Na uru ( u 1:00) imate dokumentarac o hells angelsima na History-u ako vas zanima

Zasto turbo-folk, uzmi AC/DC tri akorda rok, isto je popularan.
 
Mocippaldi said:
One slike ne Dizletovom linku za fejc men osobno nisu ni za racku, jebote ko da su se djeca igrala(one sto sam pogledo prije neg sto sam popizdio  :mrgreen:) Kontrasti da te dragi Bog sacuva a nije bas umjetnost da bi se reklo da je fora neka  :mrgreen: Dobro sad sam iz birca doso pa se istresam  :0648:


Kolko sam skuzio ti imas neke koristi od fotografije  (y) pa tako ne bih tebe osobno komentirao  :mrgreen:

Bit je to da na svaku fotografiju gledam kao potencijalno upotrebljivu na nekom sljedecem projektu,sto em mogu iskoristit i naplatit kao zasebnu uslugu em ne moram kupovat na stock marketu a iz uskustva (barem nekog) sam zakljucio da ljudi koji nesto prodavaju,nebitno sto,rijetko zele svojim klijentima prikazati stvari onakve kakve jesu,uglavnom posao dobijes kad im predstavis nesto sto izgleda nerealnije i napucanije od onoga sto zapravo jest  (y) 

Primjer toga je idejni projekt jednog terena i tribine sto sam radio, nebi vjerovao da je tu bitnije kako napravis nerealni okolis oko tog objekta nego sam objekt,iako i ti i narucitelj znate da od takvog okolisa nema nista jeli... Pa stavis stolove,ljude,parking,stabla,osvjetljenje,rosfrajne ograde itd. a realan projekt je teren na livadi u nekoj vukojebini,bez icega toga okolo,ali takav je ljudski mozak i na tim pravilima se zasniva marketing,da proizvod napucas nebitnim stvarima koje mozak podsvjesno procesuira kao bitne dok one bitne stavlja negdje u maglu, prvi dojam je najbitniji a on se skoro nikad ne zasniva na analizi...

 
Ja došo pogledat neku novu fotografiju, a ono romani za čitat . :mrgreen:

Dizel, super pejzaži .
 
Nelosa ideja,mogli bi otvorit temu u koju ce ic samo fotografije bez komentara,a da ovdje i seruckamo i postamo...
 
Ko zeli samo slike gledat nek ide na fejc  :mrgreen: Ovako 100 ljudi 100 cudi vazda ima neko sa drugacijim pogledom pa se moze nesto i apsorbirati a jos i dokumentovano fotografijom  (y)