Fotografija općenito

http://www.index.hr/black/clanak/svi-se-sprdaju-s-modnim-mackom-pogledajte-kako-se-grubnic-fotosopirao-u-pariz-i-new-york/868637.aspx fotošol lvl pro :LOL:
 
Meni lightroom uvozi raw-ove i takve ih ostavlja u kompu, kad mi treba samo izvozim u format koji mi treba, a u LR-u ostaje editiran raw koji se uvijek moze resetirat na pocetak.... Cemu riskirat  :mrgreen:
 
Osigurac said:
Meni lightroom uvozi raw-ove i takve ih ostavlja u kompu, kad mi treba samo izvozim u format koji mi treba, a u LR-u ostaje editiran raw koji se uvijek moze resetirat na pocetak.... Cemu riskirat  :mrgreen:

Ustvari imam i ja to samo moram pronac na kompu

al onda mi dajte mail da vam posaljem :mrgreen:
 
Neki dan kad je bila bura sam se alternativno i bez žurbe vraćao prema ZG, pa sam nešto i poslikao.

1. Tvornica glinice u Obrovcu:

tvornicaGlinice.jpg


2. Isto to, ali panorama:

tvornicaGlinicePanorama.jpg


3. Tulove Grede (panorama, nije mi sve stalo u objektiv odjednom):

tuloveGrede.jpg


4. Velebit, panorama, tik pred zalazak sunca:

velebitPanorama.jpg


 
    ...dobre fotke, lb.

    Jednom si, čini mi se, rekao da voliš slikati 'postapokalipsa' objekte kao ovu tvornicu. Mogao si stati i izbliza uhvatiti čitavu seriju efektnih kadrova.

    Ja se spremam otići na partiju fotkanja u industrijsku zonu na žitnjaku, ali zima mi je (star sam  :mrgreen:). Iako mislim kako to moram obaviti prije proljeća da bude veća pustoš na slikama. 
 
OldBoy said:
    ...dobre fotke, lb.

    Jednom si, čini mi se, rekao da voliš slikati 'postapokalipsa' objekte kao ovu tvornicu. Mogao si stati i izbliza uhvatiti čitavu seriju efektnih kadrova.

Tako je puhalo da nisam mogao stati. Ali doslovno.  :mrgreen:
Dodatno - promrzao sam za par minuta. Biti će valjda bolje prilike.
 
OldBoy said:
    ...dobre fotke, lb.

    Jednom si, čini mi se, rekao da voliš slikati 'postapokalipsa' objekte kao ovu tvornicu. Mogao si stati i izbliza uhvatiti čitavu seriju efektnih kadrova.

    Ja se spremam otići na partiju fotkanja u industrijsku zonu na žitnjaku, ali zima mi je (star sam  :mrgreen:). Iako mislim kako to moram obaviti prije proljeća da bude veća pustoš na slikama.

Otiđi u staru cementaru u Podsusedu, scene su takove da sam čekaš da koji zombi istrči van  :LOL: spremam se već godinama ali ''nikako'' uhvatiti vremena  :( 

2lb: vidi se napredak  (y)
 
Lolo said:
Otiđi u staru cementaru u Podsusedu, scene su takove da sam čekaš da koji zombi istrči van  :LOL: spremam se već godinama ali ''nikako'' uhvatiti vremena  :( 

    ...ne znam koliko se tamo blizu smije prići i ulaziti. Imam nešto fotki cementare, al iz daljine i teleobjektivom. ali nije to 'to'.

    Evo jedne kad u prolazu siđem sa akutera i opalim fotku. Buffeti su mi fetiš. Izumrli  :mrgreen:

 
s6hw0o.jpg
 
Sa dronom mogu gdje hoću,20 minuta 4k videa + fotke - 1500 kn.
Ko voli nek izvoli ;)
 
Ninja said:
Sa dronom mogu gdje hoću,20 minuta 4k videa + fotke - 1500 kn.
Ko voli nek izvoli ;)

Neznam bas da mozes napravit cijenu da se oprema isplati za 5 snimanja,ali dobro,boze moj, svatko stavlja cjene kakve hoce ...

Montaza videa,obrada fotografije je druga stvar i druga cjena, dizanje drona mozes naplatit 50 eura, toliko ce bar ljudi u mojoj okolici dat jer :

Uzmi recimo snimatelje vjencanja koji ti za 5000 kuna dava : dva covjeka, jednog snimatelja jednog fotografa na 12 sati mozda i vise, snimanje iz zraka, 4 albuma, obrada i print tih fotografija, montaza videa koji je puno puno duzi,desetak dvd-ova itd...

Mislim,super ako mozes uzet toliko  (y)
 
Osigurac said:
Neznam bas da mozes napravit cijenu da se oprema isplati za 5 snimanja,ali dobro,boze moj, svatko stavlja cjene kakve hoce ...

Montaza videa,obrada fotografije je druga stvar i druga cjena, dizanje drona mozes naplatit 50 eura, toliko ce bar ljudi u mojoj okolici dat jer :

Uzmi recimo snimatelje vjencanja koji ti za 5000 kuna dava : dva covjeka, jednog snimatelja jednog fotografa na 12 sati mozda i vise, snimanje iz zraka, 4 albuma, obrada i print tih fotografija, montaza videa koji je puno puno duzi,desetak dvd-ova itd...

Mislim,super ako mozes uzet toliko  (y)

ja sam fotka svate za djabe aloo :mrgreen:
 
Osigurac said:
Za djabe kao za manju cjenu od ove ili za djabe za djabe jer si iso malo iskustva pokupit ?  :mrgreen:

frendu za 0kn makar mi je nudio nesto  :)

on je zadovoljan s fotkama i odmah neka prijateljica od mladoženje pitala za ovu god za kolko bi mogao :mrgreen:
 
Samo nemoj podcijenit svoj rad sto se cjene tice, kad jednom to napravis gotovo ti je,svi ce ocekivat da radis za dosta manje love ...
Odmah pukni cjenu i dobro odradi i nema problema  (y)

Iako ja to stvarno ne volim radit, stresno mi je nekako  :mrgreen:
Zadnje sam radio krstenje neko,ma joj,nikad vise
 
Osigurac said:
Samo nemoj podcijenit svoj rad sto se cjene tice, kad jednom to napravis gotovo ti je,svi ce ocekivat da radis za dosta manje love ...
Odmah pukni cjenu i dobro odradi i nema problema  (y)

Iako ja to stvarno ne volim radit, stresno mi je nekako :mrgreen:
Zadnje sam radio krstenje neko,ma joj,nikad vise

da to je...

ma ispod 1000kn nebi isao nema sanse :)
 
Ja sam isprva letio za badava
onda za pivo i cevape
dok mi je bio gust i dok sam se ucio pilotirati, slagat rute, P.O.I i sl.

Sada ga ne vadim iz kofera za manje od 200€
A ako je zakonski osjetljivo onda i više....