Fotografija općenito

OldBoy said:
    ...ne znam koliko se tamo blizu smije prići i ulaziti. Imam nešto fotki cementare, al iz daljine i teleobjektivom. ali nije to 'to'.

    Evo jedne kad u prolazu siđem sa akutera i opalim fotku. Buffeti su mi fetiš. Izumrli  :mrgreen:

 

Cesta prolazi kroz stari dio cementare na par metara od sarih zgrada, dobar dio je srušen ili prenamijenjen tak da bi to trebalo ovjekovječiti. Veći je problem ak' se zavlačiš unutar tih građevina da ti nekaj ne opadne na glavu ili da negdje ne propadneš  :mrgreen: 
 
Lolo said:
Cesta prolazi kroz stari dio cementare na par metara od sarih zgrada, dobar dio je srušen ili prenamijenjen tak da bi to trebalo ovjekovječiti. Veći je problem ak' se zavlačiš unutar tih građevina da ti nekaj ne opadne na glavu ili da negdje ne propadneš  :mrgreen:

    ...nek zatopli da mogu skuterom do tamo pa budem videl.
 
diesel power said:
da to je...

ma ispod 1000kn nebi isao nema sanse :)

To je ok vise manje ako dobiju samo digitalne fotografije jer treba barem 5 albuma napravit, dva roditeljima,dva kumovima i jedan mladencima, samo albumi kostaju pola tog iznosa, ne mozes bas smece kupit za mladence...to je oko 100 fotografija ili ti ga oko 200 kn jer nije sve format  10x15, ima i vecih za glavni album, ne mozes ocekivat da ce se mladenci bavit razvijanjem fotografija i ljepljenjem u album,i za to ti treba dobrih par sati... malo goriva, itd i eto ti troska minimalno 800 kuna a da ne govorimo da vec moras posjedovat opremu,da moras znat fotografirat i da imas odgovornost da ce te fotografije biti dobre... to vrijedi puno vise od 200 kn  (y)
 
diesel power said:
Aha ma to sam mislio samo na moj trosak fotkanje, fotošop i putni trošak s ovom opremom koju imam :)

Slikas zlatne pirove  :misli:  :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
Slikas zlatne pirove  :misli:  :mrgreen:

A na svakoj vaznoj fotki moras :

Blurat kozu malo da izgleda glatka,prije toga ocistit malo ako je krupni plan...
Izbjelit zubice malo
Pojacat malo ton usana i oči
Izostrit trepavice i obrve
Ponekad izbrisast dlacicu sto izlazi iz nosa i tako,miteseri,madezi,bradavice....

Nema te koja je ljepa na krupnom planu,svaka ima bar bjele brcice  :mrgreen:

Zato treba gledat da nema previse krupnih planova, eventualno u onoj fazi dok se srediva sa kumom, pa ustedit vremena u obradi tako da gleda u ogledalo a ti slikas ogledalo ili nesto slicno... ili da bar podigne glavu i gleda desno (ako ces je smjestit u desni dio fotografije),tako nestane i podbradak ako ga ima, a i imas manje za cistit recimo dok je fotografija zanimljivija nego da bulji u objektiv usrana onako .. Svakako bolje uvijek slikavat iz donjeg rakursa jer uglavnom tako siri vjencanica pa izgledaju uze u gornjem djelu tijela....

neznam uopce zasto pisem ovo  :misli: :jesus:
 
diesel power said:
pa više ti vremena uzme pregledavanje fotki, sortiranje, uređivanje od samog fotkanja :)

pae,  kad hvatanje svjetla po jednoj fotografiji uzima ajmo rec 1/200 sec  :mrgreen:

znaci u sekundi imas 200 slika :D
 
diesel power said:
jeben video 8) :)

video o festivalu elektronske glazbe si u ovu temu stavio zbog ____________

popuni crtice

 
Par "morskih". Ni sa jednom nisam presretan, odredio sam si popravni prvom prilikom. Za dobiti što bi htio ću morati bolje pratiti vremensku prognozu(da dobijem više drame u nebu) i ranije ustajati (prije izlaska sunca). A ni tehnički nisam briljirao...

KapelicaSvjetionik1.jpg


Svjetionik1.jpg


NegativeSpaceBoja.jpg

 
lb said:
Par "morskih". Ni sa jednom nisam presretan, odredio sam si popravni prvom prilikom. Za dobiti što bi htio ću morati bolje pratiti vremensku prognozu(da dobijem više drame u nebu) i ranije ustajati (prije izlaska sunca). A ni tehnički nisam briljirao...

u vezi ovog boldanog, na instagramu sam naletio na pravi projekt japanca sa a6000, ostat na nekoj lokaciji koji mjesec i uslikati u svako doba dana/noci
"I love traveling and staying at one city for a longer time to get to learn more about the city, its lifestyle and people."
bio i u zagrebu, split, dubrovniku, trenutno u kotoru

tu su sve:
https://www.instagram.com/esejapan/

i btw, na prvoj horizont nije ravan ;)
 
izvlacim neke iz arhive, ljeto/2010
slikano sa polarizatorom, e kako bi tu lijepo pasali kumulusi :)

12604887_10153912377878799_7211735625349223498_o.jpg


12496181_10153912378703799_1786139934569869412_o.jpg


12628483_10153912379493799_4478166571137459602_o.jpg


 
lb said:
Par "morskih". Ni sa jednom nisam presretan, odredio sam si popravni prvom prilikom. Za dobiti što bi htio ću morati bolje pratiti vremensku prognozu(da dobijem više drame u nebu) i ranije ustajati (prije izlaska sunca). A ni tehnički nisam briljirao...

...

Planka - eh kad san bija mlad  :mrgreen:
 
Jedna od neki dan...

 
slikavam u otežanim uvijetima rada 95% slika koje objavim su mala smatala kraj ili iza mene, evo sad su se uvalili i u znak mercedesa :D

12593474_10153924938568799_2171067028454597854_o.jpg