Fotografija općenito

e stvarno ne znam, mozda je i bio,
izgubiš se u njemačkoj monotoniji 50 nijansi sive, od svih auta samo par ih bilo u bojama
vratim se ja tamo ponovo uslikat kad pocne i dovedu sve aute

http://bit.ly/mercedes_dubrovnik
 
Osigurac said:
Sto je sutra na kantafigu ? vidio sam bandjere od mercedesa ...

a nidje nisam našao plan i programa, znam samo što sam vidio natpise po portalima, da ostaju 2 mjeseca u gradu
i da bi kao jedan dan trebao biti za građane...

 
Je li itko probao 50 MP senzor????

Pokušavam se uvjeriti da se prebacim sa 5d mkII na 5d s ali mi baš i ne ide.
 
TIS said:
Je li itko probao 50 MP senzor????

Pokušavam se uvjeriti da se prebacim sa 5d mkII na 5d s ali mi baš i ne ide.

nisam prbao 50, ali vec par god se druzim sa 36mp... i vec za ovo moras imat vrhunska stakla, ovo malo ne kvalitetnije ne podnosi bas dobro.
tako da 50mp mislim da je jos i gori za izbor objektiva.
 
sasaa said:
nisam prbao 50, ali vec par god se druzim sa 36mp... i vec za ovo moras imat vrhunska stakla, ovo malo ne kvalitetnije ne podnosi bas dobro.
tako da 50mp mislim da je jos i gori za izbor objektiva.

(y) Da to je najveći problem, čak razmišljam da vjerojatno danjašnja vrhunska stakla neće biti dovoljno dobra, već će ići potpuno nova serija objektiva (ako pričamo o videu onda treba nove objektive).

Postoji još problema npr. pohrana, veličina fajlova i brzina obrade, osjetljivost na vibracije.....
 
TIS said:
(y) Da to je najveći problem, čak razmišljam da vjerojatno danjašnja vrhunska stakla neće biti dovoljno dobra, već će ići potpuno nova serija objektiva (ako pričamo o videu onda treba nove objektive).

Postoji još problema npr. pohrana, veličina fajlova i brzina obrade, osjetljivost na vibracije.....

da, ja kad sam presao na d800 (36mp) dosta mirnija ruka je bila potrebna, i opcenito je dosta zahtjevnije za radit s njime zahtjevalo je neko vrijeme prilagodbe.
Samo pro seriju stakala voli, inace su znali bit problemi sa AF-om, izrazenije vinjetiranje/zamucenje po rubovima itd...

ALI... kad je pravo staklo u igri... kolicina detalja je nenormalna...i onda blejis u monitor i cudis se kako je to jebeno dobro..

Fotke - rawovi kompresirani cca 45-50Mb - fotka, TIFF - 100+ MB. Tako da moras razmisljat i o kompu boljem za to obradjivat

Sve nekako vuce jedno drugo.
 
Sredju said:
36mp na FF, pa lece, ljudi pa vi ste milioneri.
Ne kuzim zasto sony ima FF od "samo" 12 mp.

Svi oni imaju FF-ove sa vise i manje megapixela, odnosno za koju namjeru ti treba.
Manje MP pa je jaca iso-sojetljivost, manje suma, nije toliko zahtjevno za stakla itd.
Vise MP za studijsku fotografiju, panorame, vjencanja itd (bolji detalji).
Inace taj 36MP sensor - sony je imao prste u njegovom razvoju.
Opet to je sve u srednjem formatu.
 
iz đira po Dugom ratu...

BQVFKc1.jpg
 
sasaa said:
da, ja kad sam presao na d800 (36mp) dosta mirnija ruka je bila potrebna, i opcenito je dosta zahtjevnije za radit s njime zahtjevalo je neko vrijeme prilagodbe.
Samo pro seriju stakala voli, inace su znali bit problemi sa AF-om, izrazenije vinjetiranje/zamucenje po rubovima itd...

ALI... kad je pravo staklo u igri... kolicina detalja je nenormalna...i onda blejis u monitor i cudis se kako je to jebeno dobro..

Fotke - rawovi kompresirani cca 45-50Mb - fotka, TIFF - 100+ MB. Tako da moras razmisljat i o kompu boljem za to obradjivat

Sve nekako vuce jedno drugo.

Da, to su problemi.
S druge strane tehnologija ide naprijed. Sjećam se pred desetak godina kada je Canon napravio senzor od 50 MP tvrdili su da nikada neće ići u dslr. Danas imaju senzor od 250 MP za kojega isto tvrde da nikada neće ići u dslr.
Što će biti za desetak godina?
Kod 50 MP me zapravo na neki čudan način privlači zahtjevnost fotografije.
 
Mocippaldi said:
Ibiza  (y) Jesil sliko i bez zene/cure?

Thnx, jesam u malo drugačijem svjetlu, a i lako je maknem u photoshopu po potrebi.... evo "ništa" :)

7ouE4RJ.jpg


Da ne keljim tu, ima još verzija ovdje https://500px.com/alen2 (uključujući onu prvu sa originalnijim bojama, al mi draža ova plava)
 
TIS said:
Da, to su problemi.
S druge strane tehnologija ide naprijed. Sjećam se pred desetak godina kada je Canon napravio senzor od 50 MP tvrdili su da nikada neće ići u dslr. Danas imaju senzor od 250 MP za kojega isto tvrde da nikada neće ići u dslr.
Što će biti za desetak godina?
Kod 50 MP me zapravo na neki čudan način privlači zahtjevnost fotografije.

Ja bi s te strane bas volio probat nesto jos bolje od srednjeg formata... kakvog Hasselblada ili PhaseOne, da vidim kakav je to "svemirac" :)

Inace jedna od neki dan:

12615622_970573276360469_5157739028680567493_o.jpg
 
Evo jedna od neki dan. Magistrala suha i prazna, a ja sa autom  :palacdolje:. I fotoaparatom.
 
tomo3 said:
Evo jedna od neki dan. Magistrala suha i prazna, a ja sa autom  :palacdolje:. I fotoaparatom.

e stani tu opet za mjesec dana, kad ce biti najbolje kamenice :)
 
Popodnevno... fotkanje :)