Fotografija općenito

diesel power said:
jebeno (y) koji grad je to :misli:

Dubai.. pa pise ispod slike  :)

cosmic said:
Koji je ono aparat na zgradi? :mrgreen:

to sam i ja pomislio kas sam pogledao fotografiju  :mrgreen: evo samo tog dijela

 
poco loco said:
(y)  ...a nijednog čovjeka na slici ...slika mi je ko iz nekog eSeFa  :mrgreen:

..evo onda jedna drugacija fotka, okinuta jucer popodne onako usput.. nadam se da ovdje ima dovoljno ljudi  :mrgreen:

 
pozdrav fotkoljupci, trebam pomoc iskusnije ekipe, jer sam se jednostavno pogubio u svemu dostupnome danas na trzistu...

naime imamo dslr nikon d3200 i trazimo vjerodostojnu zamjenu u mnogo manjem i prakticnijem kucistu za cescu uporabu,
jer nam gore navedeni cesce ostaje na polici, a u rukama se uvijek nadje smartphone kao "praktican".

dakle, vjerodostojna zamjena po kvaliteti, da je prenosiv, praktican (stane u djep),
primarno za portrete, slikanje danju i prirodnom svjetlu, povremeno u zatvorenom i tu i tamo koji video.

budjet oko 3000kn. odabir je vec gotovo pao na pen-7, dok mi frend koji radi u trgovini sa foticima nije rekao da je smece, i da pogledam sony rx100 za to sto mi treba.

i sad vise jednostavno ne znam sta gledat i u kojem smjeru ic...

any advice?
Fala  :)
 
ako je smece (epl7) 4000kn, a tebi budget 3000kn
mislim da ti nema pomoći ;)  :mrgreen:
 
CeLeRitAs said:
pozdrav fotkoljupci, trebam pomoc iskusnije ekipe, jer sam se jednostavno pogubio u svemu dostupnome danas na trzistu...

naime imamo dslr nikon d3200 i trazimo vjerodostojnu zamjenu u mnogo manjem i prakticnijem kucistu za cescu uporabu,
jer nam gore navedeni cesce ostaje na polici, a u rukama se uvijek nadje smartphone kao "praktican".

dakle, vjerodostojna zamjena po kvaliteti, da je prenosiv, praktican (stane u djep),
primarno za portrete, slikanje danju i prirodnom svjetlu, povremeno u zatvorenom i tu i tamo koji video.

budjet oko 3000kn. odabir je vec gotovo pao na pen-7, dok mi frend koji radi u trgovini sa foticima nije rekao da je smece, i da pogledam sony rx100 za to sto mi treba.

i sad vise jednostavno ne znam sta gledat i u kojem smjeru ic...

any advice?
Fala  :)

Sličan problem (torba sa SLR sistemom koju nigdje ne nosim sa motorom) sam riješio sa PENom E-P3 koji čak sa kit objekivom stane u zadnji đep od jakne i vrlo sam zadovoljan sa uloženo/dobiveno:

https://goo.gl/photos/jWKpdBoLDCSVXt2u9

Trenutno još tražim "pancake" objektiv i to će onda biti to.

Trenutno je E-PL5 best buy buyeva (novo u trgovini).
 
Rx100, koji god mk ti stane u budzet. Aparat je neprikosoveni kralj kompakta.

Sent from my LG-H955 using Tapatalk

 
Da sam znao to s objektivima, kupio bih odmah kompakt, ne bi me vuklo trositi novce.
e-pl7 vrijeme okidanja 1/13 iz ruke, cini mi se da je stabilizator slike dobro odradio, sama fotka i nije nesto


 
Sredju said:
Sto znam, e-pl7 sa mutnim rusom na F2

mislim da sam dobio odgovor sa ovom slikom  (y)

jedino jos koja bi bila razlika izmedu pl5 i pl7 da bi islo u korist isplativosti uzimanja jednog ispred drugog?

hvala