Fotografija općenito

Taj Riker...eklatantni primjer ruske škole propagande.
 
Dva gigantska kontejneraša u najprometnijoj luci sjeverne hemisfere šta je problem jbt vama ništa ne valja. Nisam imao široki kutac za uhvatit ostalih 40ak brodova pored, čekaju na red na iskrcaj ali i na ukrcaj.

Ovo je Maersk H klasa i ti su ogromni ali ne i najveći, a prepoznat ćete da je H klasa jer je ime broda na H, Maersk Hamburg, Maersk Horsburgh, Maersk Hitler itd...
 
Pričam ti priču...današnji mobiteli mogu uhvatit čitav nosač aviona s dva metra udaljenosti.
Dobar pokušaj ovo s H..., ali nisi uspio odvratiti pažnju s bitnog.
 
Danas ću uzeti široki kutni objektiv i poći na vrh Trsata jedino iz tog kuta ću moć uhvatiti čitav postroj mornaričke flotile u našoj luci.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Ajde da i to vidimo.
Čekamo s neskrivenim ushićenjem.
 
pRJktOQ.jpg


Ovaj ljepotan, ovaj plutajući labud je legendarni brod Satoshi. Kupiše ga davno neki kripto-bogataši u namjeri da na njemu žive, da postane svojevrsna plutajuća država, po epikontinentalnom pojasu i otvorenome moru. Ideja im nije prošla, projekt a samim time i brod je propao, te je sada u Velikome Gradu na remontu jer samo se ovdje može odraditi visoko-kvalitetna brodogradnja po čemu smo između ostalog poznati na ovoj planeti.

Također jedna atmosferična slika sa jednog atraktivnog gradilišta, jednog od mnogih u Velikome Gradu koji se u posljednje vrijeme na svakom svojem pedlju obnavlja i sve više nalikuje na megalopolis budućnosti.

22qJkag.jpg
 
Za danas jedna pomalo gruba ali znakovita fotografija Velikog Gradilišta Velikoga Grada. Netko bi se mogao pitati "šta je taj most i kuda vodi"...odgovor je skriven iza bukve!

Bz7yegD.jpg
 
To si na nekom vojnom brodu, neki nosač helikoptera??

Ja ću nastaviti svoju infra-strukturnu epopeju.

m6luc1S.jpg
 
To je ful jako kad je brod tako spušten, ali me uvijek zanimalo kako to uopće pliva, npr on tako zakucan ide morem znači ostalo mi 2 metra prove van i to je ok kad je bonaca, a šta ako naleti na neku neveru? Bilo koji veći val to poklopi.

Zato sam ja odustao od plovidbe, bio sam par godina na Jahre Vikingu ali nakon toga ništa.
 
To je ful jako kad je brod tako spušten, ali me uvijek zanimalo kako to uopće pliva, npr on tako zakucan ide morem znači ostalo mi 2 metra prove van i to je ok kad je bonaca, a šta ako naleti na neku neveru? Bilo koji veći val to poklopi.

Zato sam ja odustao od plovidbe, bio sam par godina na Jahre Vikingu ali nakon toga ništa.
A mene, kako može vozit mjesec dana, a da makinja ne prokuha?