Frendov Kawasaki Z750

Najbrži

New member
Jednog dana nas četvorica iz Moto Kluba je bacilo kratku vožnju po gradu...nakon nekog vremena smo otišli kod frenda na piće, i kad smo stigli kod njega stajali smo oko motora i divili se Kawi Z750...i bacili smo malo priču o motorima i ja sjedam na njegov Z750 da vidim kako mi paše itd...i sve ja nešta isprobavam i pita me drugi frend jesam li probao to voziti...ja sam mu odogovorio: "Ne", a vlasnik tog motora veli: "Ajd idi baci đir"! I ja fino upalio motor, ubacio u 1. brzinu i laganini počeo puštati kvačilo i taman krenio polako...i sada sam morao okreniti motor za 180° da izađem na cestu s  tim da je motor bio na zemlji (nije bio polegnut, već je stajao na zemlji)...i ja fino naprijed krenio i lagano zaokrenio volan na lijevu stranu...i kako sam polako išao, morao sam se spustiti na stazu i okrenuti se, a odmah pored staze je bila kuća..i kako sam ja sišao na stazu tako sam bio blizu kuće...i gledam da ne ogrebem motor od kuću, ja stisnem prednju kočnicu i kako mi se vilica spustila, i kada mi je vratio nazad svu težinu motora ja sam krenio padati na lijevu stranu...i kako sam pao, samo sam se prekobacio i odmah ustao, frend diže motor, a vlasnik motora skoro umro od SMIJANJA...a meni bio totalni neugodnjak...gledam šta je s motorom da nisam nešta sjebo...šteta je bila samo malo ogrebano deklo jer je motor pao na zemlju (pored staze)...i ja sad ne znam šta da njemu kaže...a on se smije, ne može doći sebi...ja mu kažem ako treba kupiti ću ti novo deklo, a on kaže da je sve u redu...i onda mi je ispričao kako je on isto prvi puta kada je sjeo na 600 kubika da je odmah upao, a da nije ni krenio...odmah mi je bilo lakše...ali je poslije toga uslijedila zajebancija u moto klubu, kako umjesto đira, bacam motore...
I to mi je trebala biti prva vožnja od 600+ kubika...jer sam do sada vozio maximalno 250ccm...
 
dobro je da nisi dosao do ceste,tko zna sta bi ostalo od motora :wink:
 
Cesta nije previše prometna (mali gradić) i imam položeno za A kategoriju (A, A1 i B)
 
-.- kad-tad ću morati "naučiti" voziti 600+ kubika...BTW po novom zakonu se mora polagati na minimalno 490 kubika...a ja sam polagao na YBR 125 [ni za q]

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/379717.html

1.1. Ispitno vozilo pojedine kategorije
"Kategorija A"
Motocikl bez bočne prikolice čiji radni obujam motora iznosi najmanje 490 cm³, snage motora iznad 35 kW.
 
Nemoj previše razmišljati o tome, sjedni, opusti se i vozi, pamet u glavu, a ostalo će doć s vremenom.  (y)
 
ZX-6R(08) said:
Nemoj previše razmišljati o tome, sjedni, opusti se i vozi, pamet u glavu, a ostalo će doć s vremenom.  (y)

Ma muči me to što svi misle da ne znam voziti, a i sami su puno puta pali na glupostima [kamen pod prednjom gumom, zakače od ogradu...]
A što se tiče vožnje, ne divljam niti brzo vozim [zato nisam nikada sam pao s motora, osim tog pada s mjesta] i poštujem sva ograničenja i propise [45-50km/h u gradu, a 80-90km/h na otvorenoj cesti...BTW nick nema veze s mojim ponašanjem u prometu]
 
evo ja vozim gs-a pa sam uspio nekako sa svojim 1,80 i 80kg pokrenut b-kinga. osjećao sam se jaako čudno, ali pao-nisam :mrgreen:
 
Najbrži said:
Ma muči me to što svi misle da ne znam voziti,,.....

ajd ako te tjesi i ja mislim da neznas voziti  :jesus: :jesus: :jesus:
 
ma nema veze dogodi se to su bar smijesni padovi  :LOL:. I moj je meni neki dan kad san se okreta na uzbrdici ispa  :mrgreen:  . samo nije bia prvi dir, a i ima san gljive i ostao na nogama tako da nema ni ogrebotine
 
Icek said:
Meni Zeko nikad nije roknuo ... jbga 90+ kilića i 188 cm  :B:

Ne neg se nisi vozi kak spada, ko baba  :jesus:

:LOL: :LOL: :LOL:
 
hehe.. isti slucaj kod mene...  prvi dan kad sam kupio zr7 pao mi na na frendov motor...  a on je bio na njemu sa suvozacem.... a ja ostao zacvikan izmedu dva motora.. i drzim kuplung i9 gas... i to sve ispred restorana ispred kojeg su bili maturanti...  dobro da je suvozac s frendovog motora skocio i dignul mi motor.. jer bi jos lezal zacvikani....  :)   

hehe, moj prvi motor... prije toga voozil skuter 50kubika.. jebiga, treba se priviknut na tezinu....