From Sisak to Wadi rum

jolly the roger said:
moze i to, budem posjetio frenda u lattakiji :mrgreen:

Pošaljem ti kad dodjem doma a malu obavijestim da stize Cro-princ  :mrgreen:
 
Na ulazu u grad mogu se vidjeti novoizgrađeni hoteli oblika i veličina koje si ne možemo zamisliti niti u mašti no središte grada je malo i simpatično. Pronalazimo smještaj u hotelu My friend i vrlo se brzo sprijateljujemo sa vlasnikom i simpatičnim konobarom Metinom iz kurdskog grada Diyarbakira. Oduševljeni smo ribljom večerom koju je konobar pripremio samo za nas, napokon riba, Orada. Alanya nas je oduševila, šetnja, kupanje ,jednostavno uživanje, jedan dan motor ne palimo već samo šetamo.

Konobar i vlasnik




Alanya






















Konobar i ja prije vožnje na Ktm-u (zamolio me da ga provezem) poslije se nije tako smijao, samo je vikao ooo my god what is that!!!!!  :mrgreen:
Ana me skoro ubila…jesam ti rekla da ga ne voziš po zadnjem… bla bla bla   :blahblah:








A navečer ekipa uspijeva svratiti srednovječne turistkinje u kafić u hotelu i počinje party, koji traje do 4 h ujutro, mi smo otišli na spavanje već oko 1h




Ujutro se pozdravljamo sa ekipom iz hotela, nije im baš najbolje ali da je bećar  biti lako, bećar bi bio svatko… :mrgreen:
Krećemo za Pamukalle ali prije toga svraćamo i Side.










Put nas vodi dalje, stajemo na neku vrstu ajmo reći pizze na turski način, ko nekakva pita sa šunkom i sirom koja je odlična…. :wink:







Poslijepodne stižemo u Pamukkale, mali gradić poznat po bijelim kalcijevim stjenama ili kako se prevodi kod nas Dvorac od pamuka. Mjesto je prekrasno i svatko tko ide u Tursku obavezno neka ga posjeti.
Nalazimo hotel za 20 eura nas dvoje, cak i bazen iza imamo. Nakon raspremanja krecemo u razgledavanje, dolazimo do porte, naravno ulaz se plaća, 5 eura po osobi….ok, pitamo ima li popust za studente, kaze lik ima…..o super koliko je onda za studente?.... 5 eura po osobi….sad smo mi malo zbunjeni ali plaćamo i idemo dalje umiruci od smijeha….jeb... te sta smo popust dobili….  :LOL:
Mjesto je stvarno prekrasno, od izvora termalne vode do antičke kupelji, teatra, starog grada….stvarno vrijedno posjeta

























ovaj pes se baš uklopio u okolinu   :mrgreen:











 
Svaka cast za fotke i putopis. Koji fotic ste koristili?
Svakak prodaj pricu nekom Moto casopisu.
Svaka cast!  (y)
 
Fenomenalan putopis i slike..svaka cast (y) :naklon: :naklon:..
 
vunderbar ta turkye jos kad neko ima vremena to proci i smisla to kliknuti onda je to to kaj da velim jednostavno super  (y)
 
Ujutro krećemo prema Troji, nakon razgledavanja ruševina Homerovog grada, slikanja kraj trojanskog konja, krećemo za Canakkale te ponovo stupamo na stari kontinent. Poluotok Galipolje nas oduševljava krajolikom ali nemamo vremena zadržavati se jer žurimo prema Grčkoj.














Napokon i ja našao mjesto gdje mogu zapjevati a da me ne tjeraju van




Dva konja… Trojanski i  konj koji je dao 10 eura da vidi hrpu kamenja




ipak je Trojanski ljepši





Malo povijest grada..








Canakkale











U večernjim satima ulazimo u gradić Kavala, sam ulaz nas iznenađuje sa brojnim trgovinama moto oprema i motocikala svih vrsta, isto tako cijeli grad je pun motora i skupocjenih auta, sasvim drugi svijet od onog u kojem smo boravili zadnjih dana. I onda neugodno iznenađenje, naime u gradu ne postoje privatni smještaji, samo hoteli koji nisu bas jeftini ali nakon poduže potrage nailazimo na hotel koji nije bas najpovoljniji ali nemamo izbora i pristajemo na cijenu od 80 eura, naravno u info centru nitko ništa ne zna…
U gradu je noćni život vrlo aktivan ali mi nakon kraćeg izlaska idemo na zasluženi odmor, sutra nas čeka Makedonija.







Soba za 80 ojra…imamo klimu… ali nemamo prodizni kabel jer onaj od klime ne dohvaća do zida …..




Ujutro krećemo odličnom cestom preko Soluna za Makedoniju, već pomalo umorni od puta prelazimo granicu. Osjećaj je kao da smo došli doma, ručamo gravče na tavče i idemo put Prilepa gdje nas čekaju prijatelji iz Makedonije. Pozvani  smo na mototour Mariovo 2008. Dolazimo u Prilep gdje nas kontaktira Zoran iz Velesa i šalje po nas prijatelja koji nas vodi  na put do Mariova koje je udaljeno oko 40 tak km. Penjemo se u planine i opet ostajemo oduševljeni ljepotama Makedonije.











ž














U Mariovu se nalazi kamp u kojem srećemo stare prijatelje iz Makedonije ali i Hrvatske te fešta može početi. Nakon cijelo noćnog lumpovanja budimo se dosta rano u šatoru ali jako umorni te donosimo odluku da napuštamo Mariovo kako bi se pošteno naspavali i odmorili.




Ekipa iz ZG, RI i ZG….koju pozdravljam ….




ovdje je društvo zaposleno i nema vremena za komentare

















Zoki, Ande, Doktor (ku..ac doktor kak od milja sam sebi tepa…urolog je..) naravno i svi ostali! drago mi je da sam Vas upoznao i družio se sa Vama, čast mi je bila i iskreno se nadam da se vidimo i nagodinu….

Ujutro krećemo u nama omiljeni Ohrid, odmor u apartmanu, šetnja, večera i spavanje.
Ekipa nam sređuje smještaj za smiješnu cijenu, šetnja gradom, posjet Bobiju, prošlogodišnjem frendu koji vozi čamac po Ohridu, poslijepodne dolazi i Seadin ( osoba za koju mogu reći da mi je čast što ju znam….fenomenalan čovjek),. Navečer večera pa na spavanje….
Ujutro krećemo preko Albanije za Crnu goru sa Seadinom koji nam se pridružio sinoć u Ohridu. Kako smo već obišli prošle godine Albaniju, iako nas je više nego oduševila, dogovor je samo ručak u Draču te  nastavak prema Baru. U Baru nas Seadin napušta i kreće za Dubrovnik a mi odlazimo već po tradiciji do Gorana (Gasho) u pizzeriu Pulena, te nakon kratkotrajnog zadržavanja polazimo za Podgoricu gdje ćemo i prespavati kod junačine Ivana( Vecicrnogorac).Naravno pizdek je na padobranstvu u BG i šalje Ranka po nas (Space Direktor, hvala na ugodnom društvu ljudino). Odlazimo u birc i čekamo pizdeka…Nakon par rundi dolazi pizdek i odlazimo na spavanje jer sutra treba odvaliti dugi put od Podgorice do Zagreba. ( Hvala na smještaju Junačino).
Ujutro se pozdravljamo sa Ivanom polazimo prema Zagrebu, i prvi puta u ovih 10 000km nas zaustavlja policija koja nam pokušava uzeti 30 eura za vožnju od 61 km/h ali nakon10 minutnog prepucavanja popuštaju i puštaju nas bez kazne. Ulazimo u Bosnu i preko Trebinja, Mostara, Banja luke ulazimo u Hrvatsku, nakon 25 dana provedenih na putu i stižemo ne u Sisak već u Zaprešić na feštu.














Kroz bih







U Banja luku stizemo kod Igora, cuga i idemo doma….






 
Turska- crvenim je oznacen put tamo a povratak zelenim




Sirija- zutim put tamo, povratak zelenim




Jordan




eto to je to....

Putopis posvećujemo tragično preminulom velikom čovjeku i prijatelju Željku Đurašiću Žacu, koji je pripremio motor te podesio ovjes i sve ostalo za što ugodniju i sigurniju vožnju.

 
Hvala ti sto ste posvetili putopis nasem Zacu  (y)
 
pa ti čile nisi normalan pa ti i u jebenoj pustinji nađeš alkohol , pravi sisčanin
 
oduševljen...za ovo kad dođeš do Pule imaš besplatnu cugu dok ne padneš.!!!! :bananapivo:
 
urarmili said:
pa ti čile nisi normalan pa ti i u jebenoj pustinji nađeš alkohol , pravi sisčanin

:mrgreen: pa jesmo Siščani ili ne  :mrgreen: da se nisam snašao a vi da ste to culi ne bi me više u Falcon pustili, zapravo imao bi zabranu alkohola u cijelom SK  :mrgreen:

robit said:
oduševljen...za ovo kad dođeš do Pule imaš besplatnu cugu dok ne padneš.!!!! :bananapivo:

hvala.... javim se kad budem u prolazu, moram do Pomera skoknuti....  :wink:
Eto sta su rijeci....mogli bi se moji Siščani ugledati na Pulu  :mrgreen:

darkovsky said:
Odlično nema kaj  (y)  (y) Kolko litara su te bisage?

Mislim da su bisage 22l a mogu se proširiti na 28l.....meni su bile odlične samo mi nije nosac stigao pa sam morao ih vezati da se ne naslanjaju na auspuhe, ali sa nosacem ne bi smjelo biti nikakvih problema......

Netko je pitai koji fotić sam koristio, Sony dsc-H5. u turskoj mi se malo smočio na onoj kišurini pa je jedno vrijeme bio malo zamagljen display i objektiv ( neke su slike malo mutne) ali kad se osušio sve 5.
 
Baš si razmišljam,dugo se nije putovalo prema Petri,kad ono eto putopisa (y).

Super ruta i kvalitetna pojašnjenja o point of interest (y)
 
Prebolestan putopis... :D

Svaka čast, ZAVIDIM TI  (y) (y) (y)
 
HIM jarane  :D

Putopis je  :LOL:, a kolko sam iščitao najviše problema sa pivarom  :shock:. Kontam da bi se moglo već pomalo razmišljat o novoj izmišljotini (čitaj izumu, patentu). Ako je Truman mom tati slao jaja u prahu, pa š'o nebi raja s foruma skemijala neko pivo u prahu pa slali u ovakvim SOS trenucima kao support ekipi koja je u dalekim islamskim zemljama  :misli: ha?

Bravooo  (y)