From Sisak to Wadi rum

Ja isto tek sada pročitao  :shock: , svaka čast, ...

8) (y) (y)
 
E ovo sam pročitao dva puta, a sada ću odraditi još jednom turski dio, nebili  zapamtio barem ponešto ( za svaki slučaj ako mi  se posreći iduće ljeto krenuti dolje  :vozi: ). Jako dobro odrađeno putovanje i reportaža  (y)
 
Ra said:
E ovo sam pročitao dva puta, a sada ću odraditi još jednom turski dio, nebili  zapamtio barem ponešto ( za svaki slučaj ako mi  se posreći iduće ljeto krenuti dolje  :vozi: ). Jako dobro odrađeno putovanje i reportaža  (y)
ima toliko korisnih informacija,odličnih slika, iskrene čestitke na odličnom putopisu  (y) Čini se da je ova ruta jako popularna kad se "na gotovo svakom semaforu" sretneš s nekim "našim".
 
Stvarno lijepa tura...imam sličnu u planu ,ako ti nije bed možeš li navesti osnovne troškove (vize,gorivo...)(y)
Mislim da sam vas vidio ove godine na turi Mariovo :misli:
 
balegar said:
Stvarno lijepa tura...imam sličnu u planu ,ako ti nije bed možeš li navesti osnovne troškove (vize,gorivo...)(y)
Mislim da sam vas vidio ove godine na turi Mariovo :misli:

Dobro misliš, to je naš reprezentativac Chile. Bolje vozi motor nego što igra nogomet (na slici u gornjem redu desno).  :mrgreen:  Motor se vidi u pozadini.

Kakva ti je to fotka u avataru? Novi motor ili ga tek sanjaš?  :misli:
 
mrgud_sk said:
Dobro misliš, to je naš reprezentativac Chile. Bolje vozi motor nego što igra nogomet (na slici u gornjem redu desno).  :mrgreen:  Motor se vidi u pozadini.

Kakva ti je to fotka u avataru? Novi motor ili ga tek sanjaš?  :misli:

Ono što sam sanjao godinama...sad je u garaži (y)
Pozdrav ekipi iz Siska :peace:
 
balegar said:
Stvarno lijepa tura...imam sličnu u planu ,ako ti nije bed možeš li navesti osnovne troškove (vize,gorivo...)(y)
Mislim da sam vas vidio ove godine na turi Mariovo :misli:

pozdrav,

ovako je nekako bilo, vize za Siriju u Budimpešti 500kn po osobi i na ulasku još oko 1000kn za osiguranje i carinike, Jordan oko 700kn vize i osiguranje za nas dvoje i motor, ponovni ulazak u Siriju iako imamo osiguranje koje još vrijedi uzimaju nam oko 400kn. Gorivo nikad posebno ne računam vec racunam troškove po danu, a to u prosjeku ispadne oko 100 ojra....znaci, gorivo, hrana, spavanje i suveniri, naravno nekad više a nekad manje.....ako trebas bilo kakvu informaciju o ruti slobodno pitaj :wink:

mrgud_sk said:
Dobro misliš, to je naš reprezentativac Chile. Bolje vozi motor nego što igra nogomet (na slici u gornjem redu desno).  :mrgreen:  Motor se vidi u pozadini.

Kakva ti je to fotka u avataru? Novi motor ili ga tek sanjaš?  :misli:

Haha...dobro zboriš...ja i nogomet nikad nismo isli zajedno, trenirao sam od rukometa, plivanja do kick boksa ali nogomet nikad mi nije legao :mrgreen: jbg nikad necu biti kao Dragan Stojković Piksi :mrgreen:
Ali zato cu ovu cijelu zimu trenirati pa da napokon razbijemo te Makedonce u nogometu, iduce godine ima da im zabijemo 5 komada bez obzira sto se igra do 3.... :mrgreen:
 
Chile said:
pozdrav,

ovako je nekako bilo, vize za Siriju u Budimpešti 500kn po osobi i na ulasku još oko 1000kn za osiguranje i carinike, Jordan oko 700kn vize i osiguranje za nas dvoje i motor, ponovni ulazak u Siriju iako imamo osiguranje koje još vrijedi uzimaju nam oko 400kn. Gorivo nikad posebno ne računam vec racunam troškove po danu, a to u prosjeku ispadne oko 100 ojra....znaci, gorivo, hrana, spavanje i suveniri, naravno nekad više a nekad manje.....ako trebas bilo kakvu informaciju o ruti slobodno pitaj :wink:

Haha...dobro zboriš...ja i nogomet nikad nismo isli zajedno, trenirao sam od rukometa, plivanja do kick boksa ali nogomet nikad mi nije legao :mrgreen: jbg nikad necu biti kao Dragan Stojković Piksi :mrgreen:
Ali zato cu ovu cijelu zimu trenirati pa da napokon razbijemo te Makedonce u nogometu, iduce godine ima da im zabijemo 5 komada bez obzira sto se igra do 3.... :mrgreen:
Hvala frende na informacijama (y),ubavi momci čuvajte se dolaze Hrvatine  :peace: :cheer: :peace: :cheer:
 
balegar said:
Hvala frende na informacijama (y),ubavi momci čuvajte se dolaze Hrvatine  :peace: :cheer: :peace: :cheer:

He,he.... Kad ovo vide nagodinu se sigurno neće prijaviti niti jedna ekipa.  :mrgreen:
 
balegar said:
Ono što sam sanjao godinama...sad je u garaži (y)
Pozdrav ekipi iz Siska :peace:

Svaka čast, čestitam!!!  (y)

Pozdrav i tebi. Nadam se da će nam se putevi opet negdje spojiti.
 
Ovaj odlićan putopis pročitao sam dosta ranije, danas sam se ponovno vratio na njega da ga pokažem ženi iz razloga što je vaša draga isto putovala s vama.Jer ja mojoj ženi kad kažem da odemo do Istre već je poćne boliti glava. Najbolje je na putu: kaciga me žulja, glasno mi je, vidi kako sam rasćerupana, hladno mi je, hlače me stišću, boli me tur, nemogu se dignuti ukoćila sam se Haaa....Haaa...Haaa,,,,itd..itd...Zbog toga sam joj pokazao Vaš putopis i rekao "vidiš što je žena, svaka joj čast, ne sastoi se svijet od frizera, pedikera, telefona i kancelarije"
Odično zbilja super fotke i text. Zbilja sam pokupio dosta korisnih informacija za putovanje. (y) (y) (y) (y) (y)

Skoro da zaboravim! Nisam skužio kojeg datuma ste krenuli na put?? Dosta dugo vas je prala kiša?? A i kažete da ste se smrzli??
Pozdrav. :kisa:
 
Mi smo krenuli 01.05 i kroz cijelu Tursku nas je prala kiša i bilo je dosta hladno, na nekim dijelovima i 5 stupnjeva ali vecinom oko 7-9. Kiša nas je dopratila čak do Alepa. Moja preporuka za 3.mjesec je uz obalu proci Tursku, mislim da bi ipak trebalo biti malo toplije od kontinenta. Jedino sto onda se ne vide neke zanimljive destinacije u kontinentalnom dijelu.

A ako prave muke zeliš pokazati svojoj supruzi pokazi joj ovaj putopis :mrgreen:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,63897.0.html
 
Hmmm. 1.5. ste krenuli i te temparature??? Pa ja i kolega će mo se smrznuzi zapravo budemo se pretvorili u kocku leda 15.03.???? Baš mi i nije neka kombinacija. Ja bi najrađe krenuo što kasnije radi toplijeg vremena ali nažalost to je nemoguče zbog moga posla.

A što se tiće drugog putopisa? Odmah sam se sjetio kad sam u 10.mjesecu 2009 bio na Zlatiboru! Cesta do Čuprije katstrofa, radili su novu cestu pa smo se naznam i sam vozili makadamom barem 20 kilometara. A Novi Pazar tu sam bio 2005, Grad je katastrofalno zamazan. Onaj potok što ide kroz centar (neznam šta ne pliva po njemu, od starih frižidera do olupine auta) šteta što nisam imao fotić da to poslikam.
A kad ste već išli preko Čuprije prema Srbiji trebali ste svratiti u grad E. Kusturice vrijedi pogledati,  S U P E R, hrana super i sve ostalo super, oduševilo me.
I ovaj drugi potopis je 5+ (y)
 
Vi ste Siriske vize vadili u Budimpešti!
1. Gospodin Davor i GeM su ulazne vize izvadili direktno na granici, čuo sam se snjima i kažu da nema potrebe ići u Budimpeštu??? :misli:
2. U Budimpešti kod podnošenja zahtjeva koi su papiri potrebni za ishodovanje vize.Pošto ste vi vize dobli isti dan, mislim onda nebi trebalo biti da traže: garantno pismo kao Libija, ili plan puta kao Egipatsko veleposlanstvo u Zagrebu???? :misli:Ljep pozdrav (y)
 
rodorodo said:
Vi ste Siriske vize vadili u Budimpešti!
1. Gospodin Davor i GeM su ulazne vize izvadili direktno na granici, čuo sam se snjima i kažu da nema potrebe ići u Budimpeštu??? :misli:
2. U Budimpešti kod podnošenja zahtjeva koi su papiri potrebni za ishodovanje vize.Pošto ste vi vize dobli isti dan, mislim onda nebi trebalo biti da traže: garantno pismo kao Libija, ili plan puta kao Egipatsko veleposlanstvo u Zagrebu???? :misli:Ljep pozdrav (y)
ne treba ti nista kao za Egipat ili Libiju....ni garantno pismo, ni karnet, iako su nas u HAK-u uvjeravali da trebamo karnet. Na granici plačaš osiguranje i dobiješ pipir bez kojega ne mozes izaci iz zemlje ( isto kao karnet), samo ga platiš oko 1000kn ali nepovratno. Ali kao svi arapi tako se ni ovi u Budimpešti ne žure, pa je bolje najaviti se i dogovoriti ranije. Vizu mozes dobiti i na ulazu ali ja sam ju vaddio u Budimpesti jer sam tamo i bio tih dana tako da mi nije bio problem a skratio sam si muke na ulasku u Siriju....a bilo ih je...pogotovo oko osiguranja motora, tj. tog misterioznog papira duzine podlaktice, kako je zorno opisivao jedan od carinika  :mrgreen: