From Sisak to Wadi rum

Hvala na odgovoru! Još se dvoumim zbog Siriske vize ali mislim da ću ju ipak na granici  izvaditi ako stignem do Sirije, ako mi konj ne umre, Haa...Haaa...Ali ima još jedna stvar: razmišljam da se potrudim oko Libiske vize???? :misli:Kad sam već dolje zašto ne odjuriti doma prelo Libije i Maroka???? :misli:To mi je dodatni trošak od nekih 500€. :misli:(vodić,ulazni papiri, osiguranje) Carnet ću imati tako i tako.Još jednom hvala na odgovoru i ljep pozdrav.

S O R Y . nisam mislio na Maroko nego na Tunis. S O R Y. S O R Y... Tunis.Tunis.
 
rodorodo said:
Hvala na odgovoru! Još se dvoumim zbog Siriske vize ali mislim da ću ju ipak na granici  izvaditi ako stignem do Sirije, ako mi konj ne umre, Haa...Haaa...Ali ima još jedna stvar: razmišljam da se potrudim oko Libiske vize???? :misli:Kad sam već dolje zašto ne odjuriti doma prelo Libije i Maroka???? :misli:To mi je dodatni trošak od nekih 500€. :misli:(vodić,ulazni papiri, osiguranje) Carnet ću imati tako i tako.Još jednom hvala na odgovoru i ljep pozdrav.

Ne mozes prijeci iz Libije u Maroko preko Alzira. Postoje trajekti kojima se mozes prebaciti na kopno pa onda se tramakat opet natrag u Maroko, ali to je ludost  :wink:  . Sto se tice Libije, vodic za obalnu rutu ti ne treba, to smo vec pisali bili, a koliko bi kostala ta dozvola tranzita, tablice itd(ne smijes se spustiti na jug sa glavne ceste koja ide uz more) to se treba raspitati, doduse benga je bar jeftina jako  :mrgreen:
 
S O R Y . nisam mislio na Maroko nego na Tunis. S O R Y. S O R Y... Tunis.Tunis. Ma više mi se sve pomješalo!!! :bonk:
 
svaka cast, (y)

btw,bas me zanima sto je u onom zavezanom "Doručku u Bugarskoj ( zapravo više marenda), na putu prema Turskoj"? :misli: :D
 
vanir said:
svaka cast, (y)

btw,bas me zanima sto je u onom zavezanom "Doručku u Bugarskoj ( zapravo više marenda), na putu prema Turskoj"? :misli: :D

Marenda je bila fenomenalna, iako je unutra samo povrce, valjda 10 vrsta, bilo je fenomenalno... (y) samo sam zaboravio tocan naziv jela.... ali za svaku preporuku... :wink:
 
Chile said:
Marenda je bila fenomenalna, iako je unutra samo povrce, valjda 10 vrsta, bilo je fenomenalno... (y) samo sam zaboravio tocan naziv jela.... ali za svaku preporuku... :wink:


hvala na odgovoru (y)
 
Chile said:
ne treba ti nista kao za Egipat ili Libiju....ni garantno pismo, ni karnet, iako su nas u HAK-u uvjeravali da trebamo karnet. Na granici plačaš osiguranje i dobiješ pipir bez kojega ne mozes izaci iz zemlje ( isto kao karnet), samo ga platiš oko 1000kn ali nepovratno. Ali kao svi arapi tako se ni ovi u Budimpešti ne žure, pa je bolje najaviti se i dogovoriti ranije. Vizu mozes dobiti i na ulazu ali ja sam ju vaddio u Budimpesti jer sam tamo i bio tih dana tako da mi nije bio problem a skratio sam si muke na ulasku u Siriju....a bilo ih je...pogotovo oko osiguranja motora, tj. tog misterioznog papira duzine podlaktice, kako je zorno opisivao jedan od carinika  :mrgreen:
U Budimpešti me viza za dvije osobe za 2 ulaska i 2 izlaska iz Sirije dođe cca 1000 kn (38000 HUF), ovih 1000 kn o kojima govoriš je samo osiguranje motora ili je uključena i viza? Razmišljam o tome da i ja vizu izvadim tek na granici, jer što ako u međuvremenu odustanem od puta  onda mi viza (1000 kn + troškovi do Pešte cca 400 kn) propadne, zar ne?  I ako može: koliki su zapravo ukupni troškovi(vize, osiguranja, takse i ostalo) do Jordana?
 
Za dvije osobe je viza 1000 i sitno kuna, plus osiguranje oko 1000kn, to je ono sto plačaš na samom ulasku, naravno i vize mozes tamo izvaditi samo što cijela procedura duže traje :wink:
Za Jordan viza i osiguranje oko 800kn za dvoje, vadiš na samoj granici i procedura je dosta brza i bezbolna. Sirijsko osuguranje vrijedi 15 dana tako da na povratku ne moras ponovo vaditi ali racunaj na minimalno bar 500 kn troškova pri ponovnom ulasku u Siriju.....
 
Onaj hotel Viyana u Istambulu izgleda ok, kak si ga našel i da li je bilo gužve, i da li ima još takvih jeftinih hotela ? Imam adresu Viyane ali nisam siguran da ću je pronaći.  Pozdrav iz VŽ!  (y)
 
branac said:
Onaj hotel Viyana u Istambulu izgleda ok, kak si ga našel i da li je bilo gužve, i da li ima još takvih jeftinih hotela ? Imam adresu Viyane ali nisam siguran da ću je pronaći.  Pozdrav iz VŽ!   (y)
Objasniti gdje je?? malo je teže, pošto mi je trebalo 2,5 sata da se vratim nazad, bez GPS-a, (iz centra) iako je hotel u centru :mrgreen: ali imam adresu i broj telefona pa ti pošaljem.....samo da nadjem :wink:
 
Hvala ti, našao sam na netu, hotelviyana.com, pronašao na karti vrlo brzo, izgleda prilično lako ako se na pravoj petlji skineš s auto-ceste Edirne-Avrupa Otoyolu-Istambul Cevre Yolu (na samom ulazu u Istambul!)  (y)
 
Chile said:
ne treba ti nista kao za Egipat ili Libiju....ni garantno pismo, ni karnet, iako su nas u HAK-u uvjeravali da trebamo karnet. Na granici plačaš osiguranje i dobiješ pipir bez kojega ne mozes izaci iz zemlje ( isto kao karnet), samo ga platiš oko 1000kn ali nepovratno. Ali kao svi arapi tako se ni ovi u Budimpešti ne žure, pa je bolje najaviti se i dogovoriti ranije. Vizu mozes dobiti i na ulazu ali ja sam ju vaddio u Budimpesti jer sam tamo i bio tih dana tako da mi nije bio problem a skratio sam si muke na ulasku u Siriju....a bilo ih je...pogotovo oko osiguranja motora, tj. tog misterioznog papira duzine podlaktice, kako je zorno opisivao jedan od carinika  :mrgreen:
Ako imaš carnet da li i onda plaćaš osiguranje za motor, pretpostavljam da ne-time uštediš dosta novaca, jer u svakoj zemlji južnije od Turske plaćaš kojekakva osiguranja, zar ne? Pozdrav iz VŽ.  (y) 
 
Čile kapa do poda  (y)
 
johnny_b_good said:
Svaka cast!!!
Samo nesto mi je zapalo za oko iz pocetka-jel stvarno potrebno 1000kn dnevno ??

Nije, ali to ispadne prosjek....naravno mozes smanjiti troskove skoro pola ali to je vec odricanje puno stvari, ja sam u ovih 1000kn uracunao sve, od goriva, jela, pića, spavanja ,suvenira itd. za dvije osobe.
Probaj samo izracunati koliko te kosta dan voznje po HR sa svim ovim pa ces vidjeti da je to zapravo jeftino :wink:
 
svaka čast i kapa do poda, guštao sam čitajući...mislim da si bio kod mene službeno, problemi sa internetom, tad nisam znao koja si manga.. (y) (y) (y) (y) (y)