fuel pump

GixXxer

New member
na gsxr-u 750 k1 mi je najvjerovatnije otisla pumpa za gorivo(kad dam kontakt nista se ne cuje iz nje i motor ne pali)pa me zanima sta jos moze utjecat na rad pumpe(tj.NERAD:)i dali ima tko da popravlja ili moram novu kupit...


Hvala
 
prvo bi provjerio dal je do akumulatora jer ak je slab pumpa ni nebu radila  (y)
 
Ma akumulator je pun,nego kad dam kontakt i probao sam ruku drzat na pumpi i nista ne osijetim a bome ni ne cujem...
 
A ima li ko da popravlja te pumpe,jer ako se moze slozit zasto da kupujem polovnu...a ako ne onda nova...

btw a reley? jel on mozda krivac? :)
 
GixXxer said:
A ima li ko da popravlja te pumpe,jer ako se moze slozit zasto da kupujem polovnu...a ako ne onda nova...

btw a reley? jel on mozda krivac? :)

Ima reley prvo provjeri njega,neznam gdje je tocno na tom modelu.
ustvari sad cu pogledatpa napisem 8)
 
pumpa
2190_16.gif
 
reley pumpe goriva ti je zapravo i reley zmigavaca a kolko se sad mogu sjetit modela K1 nalazi se pored osiguraca na desnom ili lijevom tunelu (ninja kriva fotka :jesus: )

 
frulex said:
reley pumpe goriva ti je zapravo i reley zmigavaca a kolko se sad mogu sjetit modela K1 nalazi se pored osiguraca na desnom ili lijevom tunelu (ninja kriva fotka :jesus: )


pomesali su mi se mikrofilmovi :mrgreen:


P.S. da stavim i cjene 8)
 
frulex said:
reley pumpe goriva ti je zapravo i reley zmigavaca a kolko se sad mogu sjetit modela K1 nalazi se pored osiguraca na desnom ili lijevom tunelu (ninja kriva fotka :jesus: )

hmm...zmigavci mi rade normalno,a hebemu bit ce da je stvarno pumpa osla u qurac..
 
GixXxer said:
hmm...zmigavci mi rade normalno,a hebemu bit ce da je stvarno pumpa osla u qurac..

probaj spojit direktno pa bus znal
 
Ninja said:
probaj spojit direktno pa bus znal

Mislis sa akumulatora sa dvije zice drito na pumpu?...a hebemu ne znam koji je + a koji - pol na pumpi pa je skurim il nest?
 
Ne vjerujem da je relej. Prije neki osigurač ali ako sve drugo radi onda nije ni to. U biti, bolje da je otišla pumpa nego da radi a nema dovoljno pritiska. :mrgreen:
 
@mate:
Evo da ti objasnim kako to bi :D:

Bio mi lik iz Lozana mozda ga znas Zeljko,ima onu preradu "the crow"ili tako nekako se zove,uglavnom,slago mi nest struju,tj.zadnje svijetlo i jos neke picaboce,tako da sam i rezervar morao skinut.Kad je zavrsio stavili sve nazad i upalili motor bez problema,i sve super.No,stajao je motor nekih tjeden dana zbog ove usrane kise,i eto danas idem malo djir bacit kad ono nista...motor vrti ko lud a sastavit ni za boga... :misli:Digo ja rezervar i probam dat kontakt a pumpa nist..ni zvuka ni trzaja(kad sam ruku stavio na nju)..osigurace sam pregledo,sve ok...E sad mene zanima sta da dalje radim...

O Btw di bi mogo nac pumpu po nekoj razumnoj cijeni..

Hvala


 
Pumpa benzina ti je kao srce, nekad jednostavno ne radi i treba ju prodrmat. Najbolje je da ju spojiš na struju doma. Direktno iz pumpe u utičnicu. Jednu žicu držiš ti a drugu Željko sa preradom. I primite se za ruke radi boljeg efeka. (y)

P.S. A ako ni tad ne proradi, onda pitaj frulexa. On ti ima dijelove za forumaše sa 60% popusta! :paper:
 
mate said:
Pumpa benzina ti je kao srce, nekad jednostavno ne radi i treba ju prodrmat. Najbolje je da ju spojiš na struju doma. Direktno iz pumpe u utičnicu. Jednu žicu držiš ti a drugu Željko sa preradom. I primite se za ruke radi boljeg efeka. (y)

P.S. A ako ni tad ne proradi, onda pitaj frulexa. On ti ima dijelove za forumaše sa 60% popusta! :paper:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
mate said:
P.S. A ako ni tad ne proradi, onda pitaj frulexa. On ti ima dijelove za forumaše sa 60% popusta! :paper:


Hm meni je dal samo 40% forumaskog popusta :misli:
 
Kakav popust? Ja sam dobio B Kinga bez prebijene pare...još je mahal sa moment ključem za mnom...simpa neki dečko :mrgreen: :mrgreen:

Skini tu pumpu doli i probaj je direkt spojit na aku. Pogedaj malo žice, morale bi biti u različitim bojama...metodom pokušaja i pogrešaka odluči koja je plus.  :mrgreen:

Iako, možda su ti i kontakti u banani...
 
Prvo prekontrolirat konektore kontakt bravice i ostatka instalacije-često zašmelcaju !!!   
Na tim motorima je sve umreženo...i prekidač na ručici kvačila..i prekidač bočne nogare...također i prekidač koji gasi motor pri padu motora...  
... utvrdi dali pumpa uopče radi kad joj daš direktno struju...crna je minus a ona neka druga je plus...  čak i ako zamjeniš polove NAKRATKO ništa se neče dogodit jer se pumpa samo zavrti unazad...  

dakle..ukoliko radi-pumpa se mora oglasiti jednoličnim brzim zujanjem bez oscilacija..

ukoliko pri direkt.spajanjem ne radi....sistemom eliminacije potraži zbog čega struja ne dolazi do pumpe...

Ali svakako ti je najlukavije da odeš do frulexa i to rješiš !!!