Fz8 -Akrapovic cijeli ili samo top

Inkognito

Member
pozdrav!
Kupio sam nedavno yamahu fz8 i razmisljam staviti akrapovica.
Da li imate iskustva koja je razlika zamijeniti cijeli auspuh sa granama ili samo top.
Znam da je top za samo za zvuk a cijeli mqlo mijenja i performanse....ali ima tko mozda iskustva sa detaljima.
Da li je zvuk drugaciji dodatko ako zamjenim cijeli auspuh?
Mice li to katalizator?
Da li se osjeti razlika u perfirmansama?
Jel vuce losije na manjim a bolje na vecim okretajima?
Jel trosi dodatno?
.....
.....
 
Ako stavis cijeli moras power commander kupit ili nekome dat da ti novu mapu goriva napravi na dyno stolu,to ti miče katalizator i zvuk je dosta puniji ajmo reć.Kad to spojiš sa KN filterom tu se dobiva čak neko pristojno povećanje snage,makar ja osobno ne bi stavljao grane na ništa ispod 1000ccm(osim ako je za trke motor) ali ako se ima može se :)
 
Nista ispod 1000ccm???
To znaci ako imas motor od 180ks, fali snage, ako imas 100ks ne fali??
Al ok svako ima svoje misljenje.

Ukratko, mapa bi se tribala radit i za samo top, ako zelis izvuc nesto iz njega osim zvuka.
Za komplet pogotovo, e sad dolazimo do famozne racunice.
Power comander 5, grane i auspuh, je igra od cca 1500e.
E sad kolko ti vridi 5-10ks....
Ako ti fali suca na ubrzanju, stavi zub kraci prijenos, pa vidi kako se ponasa, kolko ces izgubit u kraju ne znam, sta sam vidija fz8 nema neku krajnju brzinu, a mozda ne izgubis nista kao ni ja na fz6, a puno je zivlji pogotovo na vecim brzinama.
 
Nista ispod 1000ccm???
To znaci ako imas motor od 180ks, fali snage, ako imas 100ks ne fali??
Al ok svako ima svoje misljenje.

Ukratko, mapa bi se tribala radit i za samo top, ako zelis izvuc nesto iz njega osim zvuka.
Za komplet pogotovo, e sad dolazimo do famozne racunice.
Power comander 5, grane i auspuh, je igra od cca 1500e.
E sad kolko ti vridi 5-10ks....
Ako ti fali suca na ubrzanju, stavi zub kraci prijenos, pa vidi kako se ponasa, kolko ces izgubit u kraju ne znam, sta sam vidija fz8 nema neku krajnju brzinu, a mozda ne izgubis nista kao ni ja na fz6, a puno je zivlji pogotovo na vecim brzinama.
Neznam meni je bacanje para nabrijavat sve ispod 1000ccm,jer se ne dobije puno a i nema smisla,ako 100 konja nije dosta,rade prodat motor i kupit nesto sa 150. Makar je to sve mjerenje kurca za klince,stavljanje auspuha i koji je najglasniji samo da bi se ljudi okretali za motorom 😂
 
Neznam meni je bacanje para nabrijavat sve ispod 1000ccm,jer se ne dobije puno a i nema smisla,ako 100 konja nije dosta,rade prodat motor i kupit nesto sa 150. Makar je to sve mjerenje kurca za klince,stavljanje auspuha i koji je najglasniji samo da bi se ljudi okretali za motorom 😂
Ako ćemo voziti motore koji će zvučati kao usisavači radi eko normi onda ih ne trebamo voziti. Na putnom motoru još to i shvaćam makar i na njima i tako moraš imati čepiće za uši radi vjetra. Nema smisla niti motor voziti jer je ograničenje i tako svugdje 130kmh. O smislu se raspravljati ne treba jer ovo što radimo, radimo iz gusta. N Ja recimo volim zvuk 600kubika koji se vrti i vrišti i takvog i vozim. Otvoren je auspuh, motor je mapiran, meni dovoljno da mi stavi osmjeh na lice i to nije rađeno radi više snage nego isključivo radi zvuka. Postelat smjesu i tako mora da bi sa supljom cijevi radio dobro.
 
Makar je to sve mjerenje kurca za klince,stavljanje auspuha i koji je najglasniji samo da bi se ljudi okretali za motorom 😂

Al ako je uzeo prije redizajna, taj je stvarno saka u oko. Pa jbt, slep bi ga bolje dizajniral. Na cemu su bili ti dizajneri ostat ce vjecita tajna
 
Neznam meni je bacanje para nabrijavat sve ispod 1000ccm,jer se ne dobije puno a i nema smisla,ako 100 konja nije dosta,rade prodat motor i kupit nesto sa 150. Makar je to sve mjerenje kurca za klince,stavljanje auspuha i koji je najglasniji samo da bi se ljudi okretali za motorom 😂

Neko baca pare na drogu, neko na auspuhe, netko na mobitele....svatko ima svoje guste.
Ja stavljam auspuh zbog izgleda, zvuka (gusta) i najvise zbog sigurnosti! Nemora biti preglasan ali necu da bude tih. To mozda sa 50 godina...
 
Neko baca pare na drogu, neko na auspuhe, netko na mobitele....svatko ima svoje guste.
Ja stavljam auspuh zbog izgleda, zvuka (gusta) i najvise zbog sigurnosti! Nemora biti preglasan ali necu da bude tih. To mozda sa 50 godina...
Zbog koje sigurnosti?