G650GS SERTAO

DacMan

Well-known member
http://bmwmcmag.com/2011/10/bmw-introduces-g650gs-sertao/

G650GS-Sertao-01-570x421.jpg


Definitvan plus je što ide u regu 500 - 750

Ima neko iskustva sa ovom mašinom od BMWa? Jel vozio ko G650GS, pa da nabaci malo iskustva.
 
Koliko ja znam do prije lita nije prodan ni jedan G650 GS ali bi i ja volija čuti nesto o tom motoru pošto zanima se moj frend za njega,ovo je samo inačica vise orjentirana za OFFroad! :)
 
DacMan said:
http://bmwmcmag.com/2011/10/bmw-introduces-g650gs-sertao/

G650GS-Sertao-01-570x421.jpg


Definitvan plus je što ide u regu 500 - 750

Ima neko iskustva sa ovom mašinom od BMWa? Jel vozio ko G650GS, pa da nabaci malo iskustva.

To je stari singl F650GS, malo dotjeranih linija. Dakle, općepoznat motor koji je samo dobio novi naziv "G"
jer je oznaka "F650GS" sada rezervirana za linijski dvocilindrik od 800 ccm. Traži iskustva za stari F650 GS Dakar,
to ti je to, samo druge boje i pokoji kozmetički detalj. (y) Motor je lijep, samo mi ove prednje vile
izgledaju malo traljavo i slabo, kao na motorima iz 70-ih. :mrgreen:
 
Kaj nema poveznice između te mašine i Rotaxa kojim se koristio Pegaso I XT Yamaha...
 
russ said:
Kaj nema poveznice između te mašine i Rotaxa kojim se koristio Pegaso I XT Yamaha...

XT Yamaha nije koristila Rotax agregat, to je prvo. Pegaso stari jest i taj motor je koncepcijski
sličan ovome ali nije jednak kako mnogi misle. Ovo što sada koriste Yamaha XT660 i Pegaso je
Minarelli motor, ne Rotax.
 
AnteK said:
XT Yamaha nije koristila Rotax agregat, to je prvo. Pegaso stari jest i taj motor je koncepcijski
sličan ovome ali nije jednak kako mnogi misle. Ovo što sada koriste Yamaha XT660 i Pegaso je
Minarelli motor, ne Rotax.
ma koliko se sičan razlike između pegasova i bmw rotaksa bilo je samo u broju ventila  :misli: :misli:
 
hondimir said:
Lijep je,što je to SERTAO? :misli:

Možda geografski opis područja, kak je i opisano na linku  :misli:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sert%C3%A3o

Tak za vožnju po blagom terenu, kroz raslinje, žbunje i slično.  :mrgreen:
 
rus said:
ma koliko se sičan razlike između pegasova i bmw rotaksa bilo je samo u broju ventila  :misli: :misli:

Da, glava je drugačija, nešto oko razvoda, ubrizgavanje, ima podosta sitnica.
 
ak se ne varam ovo je i dalje rotax agregat :)

Motor: 1 cilindar
Zapremina: 652 ccm
Snaga: 50 KS pri 6.500 o/min.
Moment: 60 Nm pri 5.200 o/min
Mjenjač: 5 brzina
Visina sjedišta od tla: 86 ili 90 cm
Težina spremnog za vožnju (sa svim tečnostima i punim rezervaoarom): 191 kg
Rezervoar: 17,3 litara
Maksimalna brzina: - km/h
Ubrzanje od 0 - 100km/h: - s
BMWG650GSSertao.jpg

BMWG650GSSertao4.jpg

BMWG650GSSertao2.jpg

BMWG650GSSertao3.jpg

bmw65016.jpg

bmw6501.jpg

bmw65011.jpg

bmw65012.jpg
 
zwer_1982 said:
ak se ne varam ovo je i dalje rotax agregat :)

Motor: 1 cilindar
Zapremina: 652 ccm
Snaga: 50 KS pri 6.500 o/min.
Moment: 60 Nm pri 5.200 o/min
Mjenjač: 5 brzina
Visina sjedišta od tla: 86 ili 90 cm
Težina spremnog za vožnju (sa svim tečnostima i punim rezervaoarom): 191 kg
Rezervoar: 17,3 litara
Maksimalna brzina: - km/h
Ubrzanje od 0 - 100km/h: - s
BMWG650GSSertao.jpg

BMWG650GSSertao4.jpg

BMWG650GSSertao2.jpg

BMWG650GSSertao3.jpg

bmw65016.jpg

bmw6501.jpg

bmw65011.jpg

bmw65012.jpg

I meni izgleda kao rotax, samo što mislim da sam negdje našao da se rotaxi više ne proizvode. Mada nisu to bile loše mašine bez obzira na broj ventila u glavi motora...
 
Imao sam Pegaso Cube Garda god 2000. Navodno isti takav ( osim broja ventila ) Rotaksov motor je bio i na GSu 650 . Zapravo navodno su tada u Apriliji u Noaleu radili i BMWa , a od te godine ( ili godinu kasnije ) mislim da su prešli u Berlin , ako se dobro sjećam u novu tvornicu . Uglavnom isti qrc drugo pakovanje  i cijena naravno    :mrgreen:  Ovaj ne izgleda ništa revolucionarno bolje od običnog GSa , osim nešto malo šminke i novijih detalja
 
Vidi se da je složen od jeftinijih komponenti sa ne baš najmodernijim motorom (još uvijek u prosjeku klase), ali bi sigurno i dalje bio zanimljiv tržištu kad bi i cijena bila proporcionalana uloženom. Ali tu BMW znak kvari sliku.
Gdje se proizvodi? Nema li BMW tvornicu u Kini koja proizvodi vrlo sličan model (mislim stariji F 650)?

 
Nova serija BMW-a koja dolazi iz kine nosi oznaku G, ne znam da li se to odnosi na sve motore iz te game...