gdje nabaviti almax lance???

iluvatar

New member
jel ima ko u nas da uvozi almax lance ili zna gdje se mogu narucit?

http://www.youtube.com/watch?v=ozppzywsLsk

posla san mail prije dva dana na njihovu stranicu u UK al nisan dobia odgovor jel dostavljaju u europu  :palacdolje:
 
ma nisu ni meni uopće odgovorili, stoka britanska... nema ih nigdje pa sam onda uzea oxford hd u magnetixa, bolje i to nego ništa
 
redikul said:
ma nisu ni meni uopće odgovorili, stoka britanska... nema ih nigdje pa sam onda uzea oxford hd u magnetixa, bolje i to nego ništa

a neznam nemogu po netu nigdi nac vec dva dana kopam. ako ne nadem se mislin izmedu xene od 14mm il oxforda samo ja mislin da magnetix najdeblje oxford ima od 10mm

koje je tvoj oxford debljine?
 
ma izgleda da ih nigdje nema u blizini, valjda su samo u UK rasprostranjeni. ja sam isto tia uzest njih ali nema šanse…
 
evo ako koga interesira ne dostavljaju kod nas al san nasa alternativu

http://www.elitesecuritysupplies.com/locks_and_chains.htm . lanac je hvaljen sa svih strana i to je jedini 16mm debljine  :mrgreen: osim almaxa koji je 19mm.  1.2m duzine ce me izac malo vise od 1000kn s lokotom samo neznam koliko ce mi carine udrit  :LOL:  al nebi tribalo puno

a i da idem kupovat ode najbolje sta mogu nac je 10mm debel model hardcore http://www.magnetix.hr/oxford_sigurnost.htm koji kosta 1300kn tako da opet dobro
 
Zdravo,

imam sina od godinu i mesec dana, posao od ujutru do uveče i nezgodnu ženu, tako da ne stižem baš da krstarim netom, pa reko' da pitam vas - da li je neko naišao na neki nezavistan test koji može da potvrdi da je "Almax" toliko superiorniji u odnosu na konkurenciju?
:misli:

Na poslu sam pa ne mogu da proverim koji je to link (admin je za**ban lik) postovan u prvom postu, a kod kuće nikako da uhvatim vremena pored klinca i žene, pa rekoh da pitam vas - pretpostavljam da je taj link nešto slično ovima (ako ne i jedan od njih):

http://www.youtube.com/watch?v=VC3hFr8p2ck&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=-bZMvrPo34g

Ja sam intenzivno tragao za najoptimalnijim načinom da pazarim "ABUS Granit Extreeme 59 Plus".
Dok nisam video gore navedene linkove...
:shock:

To me je nateralo da se zamislim, i stavim ABUS u drugi plan.

Smatram za sebe da sam osoba koja ne može tek tako lako da padne pod uticaj reklame i da ne mogu prodavci da mi uvale koju hoće robu samo na račun svoje "dobre žvake" i lepog izgleda (u slučaju prodavca lepšega pola).
(Gotovo) Uvek se trudim da razmislim trezveno o proizvodu, raspitam se malo uđivo i na forumima, i tek onda se rešim da kupim ili ne.

Almax je na mene ostavio odličan utisak, ali ima jedna (ili 2-3...) sitnica koja me kopka:
Mnogo mi smeta što su testiranje radili sami, a ne neka moto kuća, poznati časopis ili sl, jer i pored toga što su pri testiranju lanca Almax IV više diskutovalli i pravili taktiku kako mu prići, ipak je krajnji score - baš oni, baš svoj lanac (vidi slučajnosti) nisu uspeli prekinuti...

Sad - skeptici bi rekli: mogli su da primene mnoooogo caka i trikova kako bi BAŠ njihov proizvod bio superioran u odnosu na ostale:
- Da koriste tupe sečice za svoj lanac;
- Da načnu konkurentne lance brusilicom ili sl.
- Da ubace lošije lance u crni "ABUS"-ov omot (kao idrugih konkurenata) i prekinu ih klještima za manje od 5 min - koliko je garantovano da će izdržati...
- ......
- ......
- ......

Sada će neko reći "pa dobro bre, Ilija Čvoroviću, opusti se malo, nije celi svet u zaveri protiv tebe" (Aluzija na film "Balkanski špijun" - primedba za mlađe forumaše), ali džaba meni posle da drobim da mi je sve to bilo sumnjivo ako pazarim ALMAX i nedaj bože probudim se jedno jutro bez motora ispred zgrade, a almighty "ALMAX" stoji sa strane prekinut...

Molim sve neverne Tome koji bi hteli reći "ma ne vredi, džabe stavljaš zaštitu, ako se profi lopov namerači, ukrašće ti ga..." da ne troše reči.
Neka oni slobodno svoje motore ostavljaju neobezbeđene, i sa ključem u bravi, ali ja bih ipak da bar malo zadam muke tim profesionalcima, jer:
- vozim CBR-a iz '01 koji nije baš u svojoj mladosti, a cenim da bi se profi lopovi pre odlučili za nove RRR-ove ili sličnu egotiku;
- što bolji lanac (+ 2-way alarm + kamera sa prozora koja snima* + disc-lock xena), veća je verovatnoća da će se lopov smoriti i potražiti lakši plen...;
- Ajde da izuzmemo profi lopove koji mogu svaki security system da pre*ebu, ali što bih onim manje stručnim morao da olakšavam posao...?

Dakle, pitanje je jasno - da li neko može da postuje link sa nekim nezavisnim testom koji ukazuje da je "Almax" toliko bolji od konkurencije?
Hvala unapred i pozz,
Nenad

p.s. - počinje sezona, svi smo nestrpljivi, ali pamet u glavu, kacigu na glavu i lagana oprezna vožnja... :)



* - u planu
 
Englezi na ADV rideru koji drze motore ispred kuce ili u dvoristu vecinom imaju almax anti pinch pin. Cerada obavezno na motor, disc lock sa alarmom, alarm na motoru itd. U UK se motori uzasno puno kradu, pa ljudi koriste ono sto se pokazalo kao najbolje do sad  (y)
 
ja mislim da je kod tih lanaca od toga nekog fensi smensi celika bitnija debljina nego marka. npr. almax radi lance debljine 19mm a posli njega su protector i squire sa 16 mm

..ali ka sta san u prvom postu reka svaki se moze presjec samo je razlika u potrebnom vremenu