Giannelli auspusi za skutere (Vespa lx 50)

Bob Rock

Well-known member
Mučilo me je dugo pitanje, kako bi ženina Vespica lx 50 išla s drugim otvorenijim auspuhom...Naravno, na serijskom je skinuta blokada (ono slijepo crijevo) ...E...onda se raspao katalizator ili neka komora unutra i počelo je pakleno klapati u loncu...Eto prilike za eksperimentiranje...
Sad, šta kupiti? Raniji aftermarket auspusi što sam ih imao bili su Giannelli, a prduckali su mi davnih dana na Apriliji ETX 125 i na Apriliji Amico 50...Malo sam pročačkao po internetu, našao još neke odgovarajuče, ali ipak sam se odlučio na provjereno...
Naoružan informacijama s neta i savjetu o rulama variomata bmw-a m5 (y), naručio sam model Giannelli Go u butigi Promoto Trogir.
Nakon kračeg čekanja, stigao je auspuh proizveden 23.07.2010. :shock:, cijena vrlo prihvatljiva cca 600 kn uz bezobrazno veliki popust, tako da me sramota reči koliko sam sve skupa platio :oops:...A dobio sam i hrpu naljepnica :mrgreen:...
Kupio sam i jedne Polini rule variomata 6,3 grama, ako zatreba , jer sam čuo da je moguč gubitak starta ,kad se stavi otvoreniji ispuh...
Jutros oko 6.30 min  8), auspuh je bio na skuteru,a sekundarni dovod zraka SAS skinut i mom oduševljenju nema kraja...Motor radi savršeno mirno, zvuk je predobar- možda 20% jači od originalnog, skuter osjetno lakše ubrzava i daleko manje se grije, a krajnja brzina mu je također povečana...Prije bih onako junački uspravljen i sa svojih 100 kg, kroz marjanski tunel uhvatio jedva  70 km/h, a sad je kazaljka malo ispod 80 km/h...Lakše rule nisam stavljao, probat ču ih kad budem stavljao/skidao blokadu prije tehničkog...Inače, auspuh je homologiran i s njim se dobije potvrda, tako da ne bi trebalo biti problema na registraciji...
U svakom slučaju, moja preporuka za Giannelli auspuh, pogotovo kod 50-ica (y)...
Počeo sam se ozbiljno baviti mišlju da nabavim jednog i za Kawu, ali dogodine :skuter: :D...Evo par slika...



EDIT:

Stavio danas i rule variomata Polini od 6,3 g (original 7,5 g)...Brzina ostala ista, a dobio na snazi, odnosno zadržavanju obrtaja na usponu. (y)