Gilera GP-800 - General Topic

Jedno ljeto sam vozio GP800, meni odličan skuter s kojim se može jaaako juriti a i po gradu je upotrebljiv samo se na mjestu osjeti težna
Nije jeftin za voziti i održavati ali kome se ne šalta to je vrh
 
Ideee GP 800  :021:. Užitak ga je voziti  (y).

200423163658outfocus.jpg


200423202616outfocus.jpg


20200507111624hdr.jpg
 
Opet ti s slikama, a ja još nisam svog sliko!! Moram to rjesit sto prije! Super taj tvoj izgleda, sve mlađi s godinama!  :D
 
Svaki ima svoj gušt. GP nema razmišljanja sa šaltavanjem, samo gas, opuštenija vožnja ali je razlika u zavojima. Africa ide u zavoje ko po puteru, veči nagibi i puno laganije, ali se na Africi i drugačije sedi. Velika razlika je kad uletiš na slabe ceste gdje Africa ide ko da je cesta bez rupa. Naravno da je razlika zbog veličine kotača 21" 18" Africa, 16" 15" GP. Meni je najlepše na GP sada sa J.Costom variomatom ubrzanje koje je fenomenalno :021:. To što  je bilo sa originalom naprimer do 100km/h je sada do 160km/h-nevjerovatno (y).Konačna brzina prema brzinomeru na GP skoro 220km/h a moram to još izmerit koliko je po GPS-u. Znam da GP kaže više ali je užitak gledat brzinu preko 200km/h pogotovo kad znaš da je to najbrži i najači skuter i za mene najbolji :D. Preporučujem svakome za bilo koji skuter ako želi neka plača nešto više i uzme J.Costu.
 
Evo malo updatea...

Ide skuter svaki dan kad ga provozam, još adrenalin tuče! :)
Napravit cu kad stignem update za jednu situaciju koji sam imao, sad je sve dobro, ali čekam još da potvrdim da li je to to što mislim da je, a do tad očišćena klapna, jedan dan mi je skuter loše radio kad sam ga upalio i krenuo... onako na 20-ak na sat kao da će se ugasiti, i eto kao što piše na forumu o usisnoj klapni i problemu koji su većina gp-ova imala, odlučio ja to raskopat pa vidit o čemu se radi. Zvao starog vlasnika i kaže da on to nikad nije čistio a skuter ima 21000. A reko ajd da vidim... Stvarno nije problem to skinuti i očistiti. Potreban torex, čistač klapni i krpa ii gaza za očistiti unutrašnjost oko klapne... budući da se ne kužim da li je ovo bilo puno prljavo ili malo... znat će majstori, a odtada GP ide ooosjetno bolje, tiše radi na leru i mirniji je, a i na malom gasu tek upaljen prede...  :mrgreen: ... prilažem slike...

klapna.jpg






 
Imam pitanje... gledam u Manualu za GP da svakih 10tkm ide zamjena “Pinion support unit oil” ne kuzim šta misle pod tim? Jel zna netko?
 


 
Evo ekipa ako netkom treba prodajem tunel bag 500 kn.jako malo koristen,malo neznatno stecenje vidljivo na slikama.
IMG_4188.JPG
 

Attachments

  • IMG_4187.jpg
    IMG_4187.jpg
    110.6 KB · Views: 11
  • IMG_4185.jpg
    IMG_4185.jpg
    198.5 KB · Views: 10
Last edited:
Gledam danas taj gp800, jbt kakvo cudoviste...cujem nesto o skupom odrzavanju, kvarovima, o cemu se tocno radi?