Gilera Nexus 300ie, dali sporski auspuh šteti motoru? (Shachal)

rodorodo

Member
Bolje da pitam vas koi duže vozite skutere. Na skuter sam si stavio Shachalov auspuh radi boljeg zvuka. Zbilja ima odličan duboki zvuk ali ima par problema.
1. boim se da mi auspuh ne ošteti nešto na motoru (ventil ili tako nešto).
2. kad sam stavio auspuh počeo je tu i tamo pucat.Nakon neke konstantne vožnje kad oduzmem gas i lagano ga opet dam počne pucat. To se kod seriskog auspuha ne događa. Tako da sam neki dan imao dosta vremena pa sam opet nazad vratio seriski auspuh (frka).I kad je Shachalov auspuh bio na skuteru ponekad se znala upaliti lampica elektronike motora.(Bit će da je to zbog lambda sonde) skuter je novi ima tel 1200 kilometara.
A i ćini mi se da sa Shachalovim auspuhom motor ide isto kao i sa seriskim.  :misli:
I kad smo već kod ove teme dali je netko od vas imao problema sa Nexusom na prvih 10000 do 15000 kilometara.Pozdrav svima.
 
za pocetak,jako lijep nexus imas (y) auspuh ti ne steti skuteru,sigurno da ce nakon cca 20 000km ventili biti u boljem stanju sa serijskim auspuhom nego sa nekim otvorenim,ali nece im nista biti,puca jer mora pucati :mrgreen: nebi valjalo da ne puca...kazes ide isto kao sa serijskim auspuhom,a sta si ocekivao? budi sretan da nisi nista izgubio na performansama,nego si jos malo dobio na ubrzanju....

sto se tice problema na 10-15 000km,nemas brige,dobre su to masine i to nije nikakva kilometraza...
 
Skuter ti ide nešto malo slabije nego sa serijskim samo kaj ne skužiš kad brnda,a problemi na početku,iliti dječje bolesti na nexusu su normala,ne kod svih ali ima ih.
 
ako mu ide slabije onda se treba poigrati sa rolicama i susticama,lakse rolice i tvrde sustice za okretaje...
 
malaguti said:
ako mu ide slabije onda se treba poigrati sa rolicama i susticama,lakse rolice i tvrde sustice za okretaje...

to sigurno..

 
Puca ti on i sa serijskim loncem, ali nije toliko izraženo jer je prigušen komorama.
Probaj par puta na centralnoj nogari, pa ćeš čut.
U vožnji se teže primjeti.
 
samo ću reć da je prelip nexus  (y) (y)
u vezi auspuha nemas brige sa shacalon
 
nexus je prelip. da je tamni vizir stavit i spustiti  malo (jer vidin na slici je u najvišoj poziciji)
tablicu pod rep,crvene federe kvačila i multivar  :wink: ništa ti više netreba
 
Kao što marekvz2 kaže, čini mi se da ide i malo slabije sa Shachalovim auspuhom ali to ne kužim zato što brnda. Dećki hvala vam svima na odgovoru. Budem ostavio seriski auspuh na skuteru. A i lampica se više ne pali od elektronike motora. Pitanje još jedno?? Dali postoi nekakva dječja bolest kod Nexusa? Pošto se spremam na maljo dalji put sredinom trećeg mjeseca, šta bi bilo pametno ponjete??Jer glupo mi je nositi variomat, remen, gume itd...Za sada nosim sljedeće:
-svjećicu
-1 litru ulja
-dva spreja za gumu
-nešto malo alata i to je to.
Sad šta je problematika vožnje skutera konstantno autoputom oko 120-130km/h. i to svaki dan po par sati????Koi djelovi najviše pate???Dali je za variomat i remem bolja konstantna vožnja (autoputom) ili gradska (stop and goo)???Moje mišljenje kad se vozi konstantno da je trošenje motora i prijenosa najmanje?Neznam možda griješim.Može i biti da se remen i variomat u najgornjem položaju najviše griju?Pojma nemam???Pozdrav svima.
 
puca radi siromasne smjese...i tu nema pomoci....svi danasnji motori i skuteri dolaze na trziste sa namjerno malo siromasnijom smjesom da bi se zadovoljile norme euro 3.....Motoru to ne skodi...jedino bih ti preporucio malo cescu kontrolu zazora ventila...svakih 12.000 km....umjesto 20.000 km...i to je to.... (y) Mogucnost je da sa preotvorenim auspuhom izgubi na samom startu..( 0-40 km/h)...to ces najbolje rijesiti ugradnjom malossi ili polini sportskog variomata....te zadnjim federom kojeg dobijas u konfekciji sa varijatorom.....
 
mislim da mu neće škodit vožnja autocestom samo nemoj maximalnom brzinom, oko 10% manje od maximalne i tako može cijeli dan, nema mu šta biti :misli:
 
rodorodo said:
Kao što marekvz2 kaže, čini mi se da ide i malo slabije sa Shachalovim auspuhom ali to ne kužim zato što brnda. Dećki hvala vam svima na odgovoru. Budem ostavio seriski auspuh na skuteru. A i lampica se više ne pali od elektronike motora. Pitanje još jedno?? Dali postoi nekakva dječja bolest kod Nexusa? Pošto se spremam na maljo dalji put sredinom trećeg mjeseca, šta bi bilo pametno ponjete??Jer glupo mi je nositi variomat, remen, gume itd...Za sada nosim sljedeće:
-svjećicu
-1 litru ulja
-dva spreja za gumu
-nešto malo alata i to je to.
Sad šta je problematika vožnje skutera konstantno autoputom oko 120-130km/h. i to svaki dan po par sati????Koi djelovi najviše pate???Dali je za variomat i remem bolja konstantna vožnja (autoputom) ili gradska (stop and goo)???Moje mišljenje kad se vozi konstantno da je trošenje motora i prijenosa najmanje?Neznam možda griješim.Može i biti da se remen i variomat u najgornjem položaju najviše griju?Pojma nemam???Pozdrav svima.

Kao sto MV kaze, vozi 10-15% ispod maximalne brzine i nemas brige.

Znaci, ovisno o opterecenju i uvijetima, cca. 105 - 115 km/h.

marekvz2 said:
Skuter ti ide nešto malo slabije nego sa serijskim samo kaj ne skužiš kad brnda,a problemi na početku,iliti dječje bolesti na nexusu su normala,ne kod svih ali ima ih.

Vjerovatno. (y)
---
Ugraditi nijansu lakse utege variomata, i nijansu tvrđe sustice na kvacilu i nemas brige.

Ako se nađe love, preporucio bih ugradnju sportskog variomata (npr. Malossi Multivar 2000).
 
neznam koliko ti je km tamo i nazad ali nebi bilo loše da zamijeniš ulje i filter na 5000km kao što i treba ako se napravi ta kilometraža, tako da u tom slučaju ponesi 2l ulja i filter
 
rodorodo said:
Kao što marekvz2 kaže, čini mi se da ide i malo slabije sa Shachalovim auspuhom ali to ne kužim zato što brnda. Dećki hvala vam svima na odgovoru. Budem ostavio seriski auspuh na skuteru. A i lampica se više ne pali od elektronike motora. Pitanje još jedno?? Dali postoi nekakva dječja bolest kod Nexusa? Pošto se spremam na maljo dalji put sredinom trećeg mjeseca, šta bi bilo pametno ponjete??Jer glupo mi je nositi variomat, remen, gume itd...Za sada nosim sljedeće:

nosi remen obavezno!
 
Ako ideš na tak dalek put moja ti je preporuka da ostaviš sve kak je serijski,nikakvi multivar ni auspuh,motor će duže izdržat. (y)
 
Da hvala vam. To sam i mislio, ostavit ću sve serski. Nebudem ništa dirao. A za remen sam pitao u servisu, kažu da i pukne treba mi specialni alat kako bi ga stavio i da nema potrebe ga nositi.No dobro.
 
rodorodo said:
Da hvala vam. To sam i mislio, ostavit ću sve serski. Nebudem ništa dirao. A za remen sam pitao u servisu, kažu da i pukne treba mi specialni alat kako bi ga stavio i da nema potrebe ga nositi.No dobro.

specijalni alat?  :LOL:  treba ti križna kacavida i gedor 8 i 17 za skinuti airbox, deklo pa variomat i kvačilo.
 
josko said:
specijalni alat?  :LOL:  treba ti križna kacavida i gedor 8 i 17 za skinuti airbox, deklo pa variomat i kvačilo.

A misliš da bude nakon kojih 5 000 km kvačilo i variomat otšrafil rukom?da,da  :shock: :shock: