Gilera Nexus 300ie, dali sporski auspuh šteti motoru? (Shachal)

Mozes poneti samo 1L ulja bez filtera,pa kad ti dodje 5000 km zamenis-osvezis ulje u masini,jer na Nexiu bez filtera tacno 1L ulja izadje napolje,ovo sam i sam uradio jer se kod nas ulje menja na 10000 km,a ja nisam hteo da predjem sa jednim uljem tu kilometrazu!! Ovo ti pisem jer mislim da ti je frka oko slobodnog mesta u prtljagu a napisao si da bi poneo samo 1L. Jedna od decjih bolesti moze biti skripanje prilikom starta koje dolazi iz kvacila kad se motor zagreje,al ne brini nije to nista strasno samo vozi dalje!!!
 
CIKA ZUBA said:
Mozes poneti samo 1L ulja bez filtera,pa kad ti dodje 5000 km zamenis-osvezis ulje u masini,jer na Nexiu bez filtera tacno 1L ulja izadje napolje,ovo sam i sam uradio jer se kod nas ulje menja na 10000 km,a ja nisam hteo da predjem sa jednim uljem tu kilometrazu!! Ovo ti pisem jer mislim da ti je frka oko slobodnog mesta u prtljagu a napisao si da bi poneo samo 1L. Jedna od decjih bolesti moze biti skripanje prilikom starta koje dolazi iz kvacila kad se motor zagreje,al ne brini nije to nista strasno samo vozi dalje!!!

svako 10 000km  :shock:  ja sebi mijenjam svako 3 000km 

a ovo za kvačilo, to će biti otvorena vožnja = nije kreni -stani  pa kvačilo neće "patiti"
 
josko said:
svako 10 000km  :shock:  ja sebi mijenjam svako 3 000km 
tko god drži do svoje kante trebao bi mjenjat na 3 tkm ...
 
johnny the boy said:
tko god drži do svoje kante trebao bi mjenjat na 3 tkm ...

I ja sam na mom bivsem Malaguti-ju koji je imao leader 200 cm masinu menjao na 3000km...  :wink:  :wink: Sto mislim da je i realno

Al na qusar agregatima je ta granica zamene prvo bila na 5000km,a 2009 su je pomerili na 10000km kod nas u SRB,na 5000km se radi servis na kojem se proveri nivo ulja,dolije 2-3 deci koliko popije masina.To uopste ne podrzavam i zato sam na svoju ruku zamenio. Nisam hteo da menjam filter ulja da ne bi videli da je nesto dirano...  :wink:
 
eto vidiš da sam dobro napisao  :wink:, tko voli svoju makinu taj i pazi na nju  (y)
 
Budimo realni u njega staje 1.3L pa to ulje posle 10000km bi bilo kao voda,meni su u servisu pricali kako je Agip popravio kvalitet i da moze da istera tu kilometrazu,al kazem premalo je to ulja u spremniku da bi sacuvalo viskoznost  :wink:  :wink:
 
nema potrebe ne mijenjati ulje cesce,moze ono biti duze,ali to je nikakav trosak i masina ce biti zahvalna,na serijskoj masinu mijenjati ulje i filter svakih 6000km a na tuniranoj svakih 3000km....kad serijska masina ima 20-30 000km onda se bi bilo pozeljno prije mijenjati,u leader masinu ide tocno litra ulja(agip 95kn i filter ulja 85kn) to nije nikakav trosak i to moze svatko sam radit,sto se tice qusar u njega ide 1.3l(agip 95kn i filter 85),za prvo zamjenu se kupe dvije litre,a poslje se kupuje po litra jer vam ostane ulja od prije...to je stvarno nikakav trosak i koliko god ulje bilo kvalitetno,nema smisla radit velike km sa istim uljem :wink: