Gilera Nexus 300ie

Posto sam se tek ovaj vikend stigao posteno provozati na Nexiju pa da vam penesem svoje prve dojmove...

Nexi je okretan kao podmornica pri malim brzinama ali zato kad krene veoma brzo se dobije osjecaj moci i kako nista nije nemoguce!

Pritom mislim na obilazenje ostalih prometala odnosno smetala na cesti,do prolazaka kroz zavoje...a na besramno udobno sjedalo necu niti trositi rijeci...

Citao sam da se mnogima ne svidja polozaj vozaca na Nexiju,dok se meni jako dopao pogotovo zato sto se veoma visoko sjedi pri cemo je pregled ceste/zavoja veoma dobar (y)

Potrosnja mu se vrti oko 33-35 km/l goriva,sto je normalno...osim jedne sitnice...dok se vozim 60km/h potrosnja mu je pisala 26-28km/l,a dok sam isao 90-110 pisalo mu je da moze proci 35 km/l...i sad da vas pitam,da me policija zaustavila sa 110 i su me pitali "gospodine zasto ste isli 110 na dijelu ceste gdje je ogranicenje 60???"
Sto bih odgovorio:pa zbog ekonomicnosti!!! :LOL:

Sve u svemu prezadovoljan sam omjerom ulozeno/dobiveno...i svima bih preporucio da si nabave jednog! (y)

U dva dana sam napravio cirka 250-300 km...vrijeme je bilo savrseno,na cesti gotovo nikog,cak ni policije(mora da im je bilo prehladno),ali moram priznati da sam smrznuo sam se kao pi@%$ bez podkape i pravih rukavica(imao sam one pamucne)...ali nije da se bunim jerbo sam se zabavio kao nikada... :jiggie: :jiggie:

Motor trenutno ima 406 km a najveca brzina koju sam postiga s njim je 132!!! (y)

Znam da se ne bi prvih cirka 1000 km trebalo prelazit 80% snage,ali ovi u MMS-u u Pozegi su se hvatali za glavu kad su vidjeli da sam do dolaska kod njih imao najvecu brzinu samo 106 km/h...i na to su mi rekli da cu tim tempom samo uklati motor...??? :misli:

Ni meni nije bilo jasno dok mi nisu strucno objasnili da motor treba ugrijati do cirka 4-5 crtica (do pola),i onda se s njim moze slobodno ici na razvijanje maksimalne brzine...a ne ga prvih 1000 km "klati" s malom brzinom...Uz to mi je dao primjer jednog kupca koji se nije toga pridrzavao i kojemu Nexi ne ide preko 130!!!

Stoga gospodo ugrijte svoje pile i idemo vidjeti tko moze brze!!!

Ako vas jos nesto zanima slobodno pitajte jer cu se vrlo rado jos malo pohvaliti svojom "podmornicom"... (y)

 
skuter/motor bilo koji,upalis,pustis da radi dok stavis kacigu,rukavice... i odmah se kreces lagano vozit i ne odvrces gas dok se ne zagrije kako treba i to je to,ne pustit na mjestu da se zagrijava i onda se vozit,znaci upalis ga malo nek odradi i odmah se ides vozit i u voznji ga zagrijes...
 
ovo mi čudno kak ti ide 132 a unutra je tvorničko ulje.i nije baš pametno tjerat ga u te brzine do 1000 km.moj je išao 120,a dok su promijenili ulje prek 140,kak i drugi.možda ga s tim zakolješ.
 
Kad ti kazem da su se u MMS-u hvatali za glavu kad su vidjeli putni kompjuter i max brzinu od 106 km/h...

Rekli su da ga od sad moram malo vise "ganjati" jerbo sam vec mogao napraviti trajnu stetu s tim sto sam ga milovao...

Zamisli si scenu: Ja dolazim u MMS zbog nekih sitnica sa kljucem i lik stane "cackati" po bravici i po putnom kompu i kad je vidio max brzinu pogleda me "ko da je netko umro" i kaze da sam vec zaklao motor...a ja se usro od straha misleci da sam nesto shebao s tim sto sam ga odvrnuo 106,umjesto da ne prelazim 90(kako su mi u Auto Violi rekli)a on meni na to: "sto ga mazis,pa nije od stakla,nece se polomit ako mu koji put das malo gasa?"
I tu mi se iznad glave pojavio OGROMAN upitnik???

Onda sam dobio objasnjenje u kojem je popizdio na likove koji ne znaju prodavati motore i koji nista ne objasne ( jer on pri svakoj kupnji motora sa kupcem provede sat vremena u kojem sve objasni kako sto treba napraviti,sto spada pod garanciju,kako razraditi motor,servisni intervali,itd...),nakon cega sam mu rekao da ga odmah idem ugrijati i provozati do Velike( ravna snita od cirka 5-6 km ),na sto se on samo nasmijao i rekao: "a sta si do sad radio,isao u trgovinu s njim?"

Sve u svemu,veoma sam zadovoljan MMS-om i Nexijem i jos jednom pozivam sve da nam se pridruze...! (y)
 
Vidim da je tema Gilera Nexus 300ie,??Ima dosta postova pa nisam sve pročitao ali uglavnom pitanja i odgovori su dosta šareni uglavnom tehnička pitanja. Sa Nexsusom planiram doći do cilja a to je Kairo, zapravo uz Nil do Asuana.Na put krečem oko 15.03.2010.
Kad se vartim iz Egipta napisat ću mali putopis, naravno da ću napisati i o problemima sa Nexsusom (ako ih bude bilo).Nadam se da neću imati nekih velikih problema. Pa će mo onda svi biti puno pametniji ako Nexsus ima nekakvih skrivenih mana. A ako crkne zakopat ću ga u pjesak.HAA...HAAA...
Pozdrav svima.
 
rodorodo said:
Vidim da je tema Gilera Nexus 300ie,??Ima dosta postova pa nisam sve pročitao ali uglavnom pitanja i odgovori su dosta šareni uglavnom tehnička pitanja. Sa Nexsusom planiram doći do cilja a to je Kairo, zapravo uz Nil do Asuana.Na put krečem oko 15.03.2010.
Kad se vartim iz Egipta napisat ću mali putopis, naravno da ću napisati i o problemima sa Nexsusom (ako ih bude bilo).Nadam se da neću imati nekih velikih problema. Pa će mo onda svi biti puno pametniji ako Nexsus ima nekakvih skrivenih mana. A ako crkne zakopat ću ga u pjesak.HAA...HAAA...
Pozdrav svima.

Jedva cekam. :wink:
I naravno - sretan put i dobar provod zelim! (y)
 
rodorodo said:
Vidim da je tema Gilera Nexus 300ie,??Ima dosta postova pa nisam sve pročitao ali uglavnom pitanja i odgovori su dosta šareni uglavnom tehnička pitanja. Sa Nexsusom planiram doći do cilja a to je Kairo, zapravo uz Nil do Asuana.Na put krečem oko 15.03.2010.
Kad se vartim iz Egipta napisat ću mali putopis, naravno da ću napisati i o problemima sa Nexsusom (ako ih bude bilo).Nadam se da neću imati nekih velikih problema. Pa će mo onda svi biti puno pametniji ako Nexsus ima nekakvih skrivenih mana. A ako crkne zakopat ću ga u pjesak.HAA...HAAA...
Pozdrav svima.

Koliko si planirao vremena odvojiti za putovanje?

Ja isto planiram na jednu dužu vožnju ali tamo oko 30.04-02.05.2010, ruta bi trebala biti slijedeća:
Osijek - Sarajevo - Mostar - Split - Osijek
Samo se nadam da će me vrijeme poslužiti ovo mi je ruta koju već dugo pikiram ali nikako da je ostvarim jer ili
me vrijeme zezne ili jednostavno ne stignem
 
biker4life. Hvala, ako ne crkne fotić i kamera bude dosta slika.Haaa... (y)

xyzdomba. Pa nisam siguran koliko dugo putovanje bude trajalo ali planiram oko 20-25 dana. Jer plan se malo mjenja zbog zimskih uvjeta.Planirano je bilo Tursku preči kontinetalnim (bržim) dijelom ali zbog zime morat će mo voziti uz Tusku obalu, što je sliči našoj magistrali.(znači sporo)
A to što vi planirate putovanje do Splita preko Sarajevo, mislim da nije problem.01.05. je več toplo i nema frke, ceste su u dobrom stanju, jedino se pazite ako pada kiša, ceta se pretvori u klizalište, i pazite se Bosanskih vozača jer kod njih se nezna kakve namjere imaju: hoče li skrenuti, dali je vidio neku susjedu pa naglo koči ili ubacuje u rikverc na sred magistrale Haa...Haaaa...Ali ostanimo kod teme Nexsus 300ie. Valjda ce nas naši konji dovesti do cilja, valjda nebudu umrli negdije uz put???Haaa.Haa (y)

Zaboravo sam pitati kad smo kod teme Nexus???Dali Nexsus ima ugrađen filter goriva???U servisnoj knjigi nisam ništa našao da se mora mjenjati ili tako nešto'??Bilo bi logično da sveko vozilo ima filter za gorivo???? :misli:
 
rodorodo said:
biker4life. Hvala, ako ne crkne fotić i kamera bude dosta slika.Haaa... (y)

xyzdomba. Pa nisam siguran koliko dugo putovanje bude trajalo ali planiram oko 20-25 dana. Jer plan se malo mjenja zbog zimskih uvjeta.Planirano je bilo Tursku preči kontinetalnim (bržim) dijelom ali zbog zime morat će mo voziti uz Tusku obalu, što je sliči našoj magistrali.(znači sporo)
A to što vi planirate putovanje do Splita preko Sarajevo, mislim da nije problem.01.05. je več toplo i nema frke, ceste su u dobrom stanju, jedino se pazite ako pada kiša, ceta se pretvori u klizalište, i pazite se Bosanskih vozača jer kod njih se nezna kakve namjere imaju: hoče li skrenuti, dali je vidio neku susjedu pa naglo koči ili ubacuje u rikverc na sred magistrale Haa...Haaaa...Ali ostanimo kod teme Nexsus 300ie. Valjda ce nas naši konji dovesti do cilja, valjda nebudu umrli negdije uz put???Haaa.Haa (y)

Zaboravo sam pitati kad smo kod teme Nexus???Dali Nexsus ima ugrađen filter goriva???U servisnoj knjigi nisam ništa našao da se mora mjenjati ili tako nešto'??Bilo bi logično da sveko vozilo ima filter za gorivo???? :misli:


ima,iznad pumpe goriva,tj.rezervara.
 
rodorodo said:
biker4life. Hvala, ako ne crkne fotić i kamera bude dosta slika.Haaa... (y)

xyzdomba. Pa nisam siguran koliko dugo putovanje bude trajalo ali planiram oko 20-25 dana. Jer plan se malo mjenja zbog zimskih uvjeta.Planirano je bilo Tursku preči kontinetalnim (bržim) dijelom ali zbog zime morat će mo voziti uz Tusku obalu, što je sliči našoj magistrali.(znači sporo)
A to što vi planirate putovanje do Splita preko Sarajevo, mislim da nije problem.01.05. je več toplo i nema frke, ceste su u dobrom stanju, jedino se pazite ako pada kiša, ceta se pretvori u klizalište, i pazite se Bosanskih vozača jer kod njih se nezna kakve namjere imaju: hoče li skrenuti, dali je vidio neku susjedu pa naglo koči ili ubacuje u rikverc na sred magistrale Haa...Haaaa...Ali ostanimo kod teme Nexsus 300ie. Valjda ce nas naši konji dovesti do cilja, valjda nebudu umrli negdije uz put???Haaa.Haa (y)

Zaboravo sam pitati kad smo kod teme Nexus???Dali Nexsus ima ugrađen filter goriva???U servisnoj knjigi nisam ništa našao da se mora mjenjati ili tako nešto'??Bilo bi logično da sveko vozilo ima filter za gorivo???? :misli:



svaka čast za putovanje (y)
evo malo nadahnuca i da proucis njihov put, lik sa starom hondom foresight prosao od Italije do Kaira, nisu otpocetka vozili al presli oko 5000km, makar su nesto popravljali bili :misli:, no sve u svemu stigli su, al nije solo isao...
Ti solo namjeravas? uf puno je to km za preci, al sretno i putopis svakako (y)
 
Cro Cop  hvala! Moram odjahati negdije oko 10.000 kilometara u 20-25 dana. Čak i vjerujem da če biti nešto više pošto namjeravam u Egiptu svratizi do Alexsandrije, El Alamein i onda dolinom Nila do Asuana skor do Sudanske granice.Budem vidio, kad me zaboli guziva okrečem se doma.Haaa..Haa. (y)
Neidem sam. Kolega ide smenom to jeste vozi cijelo vrijeme iza mene.Stime da on ima Apriliu Pegaso 650.
Danas sam napravio probnu vožnju do Jaske, starom cestom prema tamo a nazad autoputom, Nabundao sam se kao medvjed.Stime da je danas temperatura oko nule.Kad se vozi starom cestom znači oko 80 km/h sve je OK, Ali kad se izađe na autoput, vozio sam nekih 140 km/h. vjetar nađe uvjek negdije mijesto gdije će proči tako da me kod naplatih kučica Lučko počelo zepti po nogama i po jajcima Haa..Haa.. I moram reči da Nexsus zbilja ima dobru zaštitu od vjetra.
Malo me je i potrošnja goriva iznenadile na ovim niskim temperaturama, krenuo sam sa pola rezervara a na naplatnim kučicama se upalila rezerva.Prošao sam nekih 80 kilometara a potrošio je oko 5 možda 6 litara goriva.Neznam ali meni se to čini puno. :shock:
 
i nemoj zaboraviti unaprijed dogovoriti servis u nekoj zemlji kroz koju ces proci...10000 je ipak previse bez servisa
 
Pa pauza budem imao kad ga moram natoćiti sa gorivom, to je odprilike svakih 250-300 kilometara. Ali će guzica da boli?????HAA.HAAA...Dobro to me ne brine, brine me više prva etapa do Sofije (Bugarska) to je nekih 800 kilometara+ sutradan dalje do Ankare preko Istambula to je još nekih 1000 kilometara, opet prespavam i treči dan da se dokopam Siriske granice to mi je još nekih 800-900 kilometara.Eto brinu me ta prva 3 dana jahanja i veliki problem hladnoća ili kiša.

A što se tiće servisa: Nexsus mislim mora na servis sakih 5000 kilometara.Dolje u Egiptu nema servis za Gileru, tako da ćiu ponjeti ulje, filter ulja, flter zraka i svječicu iz Zagreba, to si budem sam dolje projenio u nekoj mehanićarskoj radnji.

 
xyzdomba said:
Koliko si planirao vremena odvojiti za putovanje?

Ja isto planiram na jednu dužu vožnju ali tamo oko 30.04-02.05.2010, ruta bi trebala biti slijedeća:
Osijek - Sarajevo - Mostar - Split - Osijek
Samo se nadam da će me vrijeme poslužiti ovo mi je ruta koju već dugo pikiram ali nikako da je ostvarim jer ili
me vrijeme zezne ili jednostavno ne stignem

Ovo je fura po mjeri....uh!
 
Pozz momci ja sam novi u ovom moto svijetu.molio bih vas da mi odgovorite na ovo pitanje.Imam 15,5 godina i visok sam 177 cm mislim si kupi gileru nexusa 250 ili 300.Sto mi vi preporucati?Mislite li da bih ih mogao voziti?
 
ali ipak mislim da mi je 500 previse jer imam tek 15,5 iako se i 300 ne cini bas tako malo.znam da je visina sjedala na 300 815, a na 500 810 cm.vise bih volio uzet gileru nexus 300.ali neznam jesam li dovoljno visok??
 
rodorodo said:
Vidim da je tema Gilera Nexus 300ie,??Ima dosta postova pa nisam sve pročitao ali uglavnom pitanja i odgovori su dosta šareni uglavnom tehnička pitanja. Sa Nexsusom planiram doći do cilja a to je Kairo, zapravo uz Nil do Asuana.Na put krečem oko 15.03.2010.
Kad se vartim iz Egipta napisat ću mali putopis, naravno da ću napisati i o problemima sa Nexsusom (ako ih bude bilo).Nadam se da neću imati nekih velikih problema. Pa će mo onda svi biti puno pametniji ako Nexsus ima nekakvih skrivenih mana. A ako crkne zakopat ću ga u pjesak.HAA...HAAA...
Pozdrav svima.
kak je prošlo putovanje?