Gilera Nexus 300ie

Razumijem ja tebe Badly,ali malo je takvih koji tako razmišljaju.Ipak smo malo zaostali po tom pitanju,i većini je prvo auto pa onda sve ostalo  :wink:
A ti koji već imaju auto i uz njega još kupuju i novi veći skuter ili motor,priznaj moraju biti malo bolje stojeći u današnje vrijeme.Ja ne razumijem one koji bi se dvoumili između dva skutera recimo neki koji postoji samo u 250ccm (xmax) i nekog koji postoji samo u verziji 300ccm (Downtown) a ljepši mu je ovaj od 300ccm i da ga ne kupi zbog te razlike od 300kn pri registraciji. :misli:
 
Alex33 said:
Razumijem ja tebe Badly,ali malo je takvih koji tako razmišljaju.Ipak smo malo zaostali po tom pitanju,i većini je prvo auto pa onda sve ostalo  :wink:
A ti koji već imaju auto i uz njega još kupuju i novi veći skuter ili motor,priznaj moraju biti malo bolje stojeći u današnje vrijeme.

Definitvno se slažem da moraju biti malo bolje stojeći ili bar neki prosjek, ali mislim da se i dalje ne moraju razbacivati novcima ako ne trebaju.

Alex33 said:
Ja ne razumijem one koji bi se dvoumili između dva skutera recimo neki koji postoji samo u 250ccm (xmax) i nekog koji postoji samo u verziji 300ccm (Downtown) a ljepši mu je ovaj od 300ccm i da ga ne kupi zbog te razlike od 300kn pri registraciji. :misli:

U ovom slučaju uopće nema dileme da bi neki odabrali ono što im srce želi bez obzira na registraciju jer i jedan i drugi skuter ne postoje u 250 odnosno 300 klasi, ali kako je ovo tema o nexiju 300 tu stvarno mislim da nema niti jednog argumenta da netko uzme 300totku u odnosu na 250....na to sam ja mislio....i najčešće razsprave 250 vs. 300 se upravo odnose na cijlu piaggio grupaciju gdje je razlika između ta dva motora (mašine da me odmah netko ne popljuje) stvarno premala u odnosu na cijenu i registraciju....

Kako smo sad debelo u offu, predlažem adminima da otvore jednu ovakvu temu u poforumu o skuterima pa da tamo iznesemo sva mišljenja i da tamo prebace ove postove. Uz ovo meni bi još bila zanimljiva i tema npr. Zašto kupiti max skuter u odnosu na motor jer vidim da i tu ima dosta neslaganja i dosta pro i con.... (y)
 
Sorry Badly!
Tu si i više nego u pravu.Možda negdje u EU se i isplati,ali kod nas definitivno ne.Razlike su mizerne za tu razliku u cijeni rege. (y)
 
Alex33 said:
Tu si i više nego u pravu.Možda negdje u EU se i isplati,ali kod nas definitivno ne.Razlike su mizerne za tu razliku u cijeni rege. (y)

Ja i mislim da su zbog nekih pravila u drugim zemljama (možda italija?) izbačeni ti 300 agregati....ista stvar kao i sa 200 vs. 250.....koliko sam čitao po netu (sad je li istina ili ne, to ne znam) 250 je tada bio izbačen jer je to postavljena kao donja granica u ita kako bi mogao izaći na autoput... :misli:
 
odlučio sam kupiti dotiči skuter, pa me zanima kakav vam se čini,ima kakvih mana, koliko km se treba voziti na kolikim obrtajima, prvi servis i tehnički??
unaprijed zahvaljujem
 
Ja sto ga dulje imam to sam zadovoljniji. Nije jeftin za odrzavanje ali meni je smijesak na licu svaki put kad se popnem i sidem sa njega. Govorim za 500ccm ali nije 300 nesto puno losiji
 
Barabones said:
odlučio sam kupiti dotiči skuter, pa me zanima kakav vam se čini,ima kakvih mana, koliko km se treba voziti na kolikim obrtajima, prvi servis i tehnički??
unaprijed zahvaljujem

> Masina: QUASAR 300, nastao iz "starog" QUASAR-a 250 = kvalitetan i pouzdan stroj, neces pogrijesiti.
> Prvi servis je na 1.000 km, i onda kasnije svakih... 3 ili 5, stvarno nisam siguran...
> Glede eksploatacije skutera, tj. agregata i mehanickih dijelova, procitaj ovu temu: X9 250 EVO carb., review by liberty. Istina da se radi o modelu sa karburatorom i verzijom od 250ccm, ali tema je zanimljiva, mozda pomogne.

Pozdrav. (y)
 
ok, još možda tko odg, kada ga kupim slike i dojmovi
pozz
 
samo naprijed..skuter je ok...ima svojih  mušica, ali uglavnom nema problema...troškovi održavanja i nisu preveliki, ali normalno da ih ima..
 
Barabones said:
ok, još možda tko odg, kada ga kupim slike i dojmovi
pozz

zg ekipa na skuterima -ima ih dosta na nexusu 250
i koliko vidim zadovoljni su :)
uglavnom, skuter modernog dizajna, prepoznatljiv, prostran za vozača i suvozača
kod 300 ccm 1 col kotač više (taman što mu je trebalo), navodno više mjesta pod sicem, viši vjetrobran -dakle pozitivan pomak od 250
šteta što nije dobio još jedan disk naprijed :wink:

sve u svemu -solidan skuter GT skuter srednje kubikaže (y)
 
liberty said:
zg ekipa na skuterima -ima ih dosta na nexusu 250
i koliko vidim zadovoljni su :)
uglavnom, skuter modernog dizajna, prepoznatljiv, prostran za vozača i suvozača
kod 300 ccm 1 col kotač više (taman što mu je trebalo), navodno više mjesta pod sicem, viši vjetrobran -dakle pozitivan pomak od 250
šteta što nije dobio još jedan disk naprijed :wink:

sve u svemu -solidan skuter GT skuter srednje kubikaže (y)

imao sam runnera 200 pa  sam ga prodao, bilo je i vrijeme, mislio sam uzet opet runner ali je preružan ovaj novi, pa je odluka pala na nexus 300, nije ni 500 za odbaciti ali pošto imam cbr600rr, 500 bi mi bio previše, troškovi i sve to
 
Barabones said:
imao sam runnera 200 pa  sam ga prodao, bilo je i vrijeme, mislio sam uzet opet runner ali je preružan ovaj novi, pa je odluka pala na nexus 300, nije ni 500 za odbaciti ali pošto imam cbr600rr, 500 bi mi bio previše, troškovi i sve to

da, slažem se
pored cbr ti ne treba jaki skuter

čuj,
nexus 300 ti je praktičan i moderan skuter sasvim pristojnih performansi i provjerene tehnike
s mogućnošću aftersalese nadogradnje komponentama polini i malossi
vidim da netko ima i bijeloga (naknadno farban) - odlično mi izgleda :D
 
Posto imas cbr-ku, ja da sam na tvom mjestu uzeo bi polovan 250 ccm ima ih puno, sa jako malo km za 22-25 t km ;)
 
full88 said:
Posto imas cbr-ku, ja da sam na tvom mjestu uzeo bi polovan 250 ccm ima ih puno, sa jako malo km za 22-25 t km ;)

ma neću polovno, hoću novo da nemam zaj....
a skuter samo uzimam za po gradu i možda po kojim lokalnim cestama, npr zg-slunj
 
Barabones said:
ma neću polovno, hoću novo da nemam zaj....
a skuter samo uzimam za po gradu i možda po kojim lokalnim cestama, npr zg-slunj

Pa upravo i zbog toga ti govorim, a uostalom razlika u odrzavanju nekusa 500 i nexusa 300 nije prevelika ;)

Uglavnom, ak imas viska love kupi novo, sretno s kupovinom nadam se ces biti zadovoljan  (y)
 
hvala
zanima me još u koji servis idete, mislim samo dok je pod garancijom a onda ću sam ili kod poznanika???
 
liberty said:
da, slažem se
pored cbr ti ne treba jaki skuter

čuj,
nexus 300 ti je praktičan i moderan skuter sasvim pristojnih performansi i provjerene tehnike
s mogućnošću aftersalese nadogradnje komponentama polini i malossi
vidim da netko ima i bijeloga (naknadno farban) - odlično mi izgleda :D

ima sada novi za kupiti u bijeloj boji i odlično izgleda, ali ja ću najvjerojatnije uzeti crven, ali stoji i bijeli u igri  :mrgreen:
 
Jos uvijek Ami trade ALI iskljucivo u Karlovcu i samo u Josipove ruke!!  :wink:

..tj. kod Josipa ma gdje on bio  :mrgreen:
 
liberty je na ovoga mislio, a tog nema u prodaji .. :jesus:
dali sam u pravu lib?