Gilera Nexus 300ie

blackbird24 said:
ne prodajem ja,već oni
al nit je ljudima hitno niti meni povoljno :mrgreen:

po njihovom razmišljanju što je starije to vrijedi više  :misli: i kad malo to staviš na papir to vrijedi više od novog
osim toga odrzavanje motora je samo tvoj obraz,tj obraz svakog pojedinca kako se odnosi prema svom vlasništvu :wink:

npr
ja kad sam prodao skuter bio je reg godinu dana,napravljen servis,gume su bile sa 2 000 km,sve se na motoru moglo provjerit,za sve su postojali papiri,došao je kupac,pogledao i bez razmišljanja je rekao ok
a cjena je bila realna

slozit ćeš sa sa mnom da cjene :shock: koje su u oglasnicima nisu realne,i kupcim ( u što i sebe ubrajam) to odbija
nisam lovator i ne kupam se u lovi
al ulozeno dobiveno meni se isplati ić kupit novi 8)

mislim da nikom nikad nije povoljno..i što je danas realno...nisu realne niti cijene špeceraja u trgovini, pa se ne buniš radi toga...ali ići govoriti da su vlasnici nexusa  bahati, ovakvi ili onakvi,radi toga što drže cijenu nexusu, mislim da ne stoji....nemožeš reći da je tvoja kuna vrijednija od moje...i vlasnici ducatija drže cijenu bila ona opravdana ili ne...svatko ima pravo tražiti koliko želi za ono što posjeduje..a koliko će dobiti, to je druga stvar.........ja sam vlasnik nexusa...platio sam ga 36.800 kn, 2008 godine...taman kad je 300 izašao...ako ga sad cijenim 27-28 000, meni toliko i vrijedi..i sigurno ga neću dati za 20...vjerovatno će ti priča biti drugačija kad budeš prodavao...uostalom...uzmeš love koliko imaš, i odeš kupiti ono što misliš da ti je najpovoljnije...kad kupiš, javi se pa možemo i đir napraviti..


DiAbLeRo said:
Krivo. Mislim da bi realna cijena bila maximalno 35000 BEZ popusta, kao što je to bilo i lani u isto vrijeme. Gdje je nastalo poskupljenje od 5000 kuna u međuvremenu na prodajnu cijenu Nexusa u Hrvatskoj, to samo u prodajnoj mreži znaju. A niže hoće sigurno, kao i lani kad sam gore navedeni skuter vidio u salonu sa uredno izvješenom cijenom od 29.999 kuna.

i ja mislim da nebi u hrvatskoj trebalo biti recesije, pa ipak se osjeti....o lanjskoj cijeni si loše informiran...a taj koji si vidio za 29999 je vjerovatno 250+salonski primjerak...i opet ponavljam..ono što bi mi htjeli i što se po kojim cijenama nudi, dva su različita svijeta...ako po tim cijenama nađete novi 300 , odmah kupite, jer je prilika...ali ne omalovažavajte vlasnike nexusa nekakvim pričama "ja sam vidio prošle godine" i sl. ..cijene  su takve kakve jesu i možemo se samo nadati da neće još više sve poskupljivati u ovoj državi...
 
blackbird24 said:
znam jednog čovjeka koji je kupio nexusa 300 za 28 000 kn (y)
model je bio 2009,kupio ga je u salonu,0 km
tako da......

ako ga znaš, i ako ga je kupio u salonu..vjerovatno mu neće biti problem pokazati račun i razuvjeriti nas smrtnike...
 
Mandrake said:
i ja mislim da nebi u hrvatskoj trebalo biti recesije, pa ipak se osjeti....o lanjskoj cijeni si loše informiran...a taj koji si vidio za 29999 je vjerovatno 250+salonski primjerak...i opet ponavljam..ono što bi mi htjeli i što se po kojim cijenama nudi, dva su različita svijeta...ako po tim cijenama nađete novi 300 , odmah kupite, jer je prilika...ali ne omalovažavajte vlasnike nexusa nekakvim pričama "ja sam vidio prošle godine" i sl. ..takav me način razmišljanja i pisanja podsjeća na malagutija i njegovu filozofiju "ajmo malo loše pisati o tome pa ćemo to dobiti jeftinije ako se potrudimo, a onda ćemo mijenjati mišljenje"...bez uvrede svima...cijene  su takve kakve jesu i možemo se samo nadati da neće još više sve poskupljivati u ovoj državi...

NHF, nitko nije rekao da su vlasnici Nexusa bahati. A za lanjsku cijenu sam jako dobro informiran, jer sam gledao tog Nexusa za kupiti, i bio je 300 kubika, sa 0 kilometara. I bio je prilika. I netko ga je uskoro kupio po toj cijeni i još uvijek vjerojatno ima smiješak od uha do uha. Ja sam odustao jer mi položaj za upravljačem ne odgovara, a takve stvari su mi bitnije od cijene. Za tvoju informaciju bio sam 9 godina ponosan vlasnik Gilere Runner 180 FXR, i to jednog od prvih koji su stigli u Hrvatsku, pa dobro znam i pratim razvoj svih Gilerinih modela (mnoge sam i vozio na probnu vožnju, pa tako i Nexusa 500 i 250) a isto tako i kretanje cijena pojedinih modela unazad nekoliko godina.
Ja samo konstatiram realnu činjenicu da je novi Nexus poskupio u zadnjih godinu dana, a da razlog nije poznat. Koliko će pojeftiniti ovi modeli sa lagera u prodajnim salonima do kraja godine, vidjet ćemo, ja smatram da će biti minimalno 33000, a kod prodavača kojima prigusti a treba isprazniti salone do dolaska novih modela , vjerovatno i manje. Tako je bilo lani, a kako ti kažeš, kako se recesija osjeti i kod nas, nema razloga da tako ne bude i ove godine.
 
blackbird24 said:
znam jednog čovjeka koji je kupio nexusa 300 za 28 000 kn (y)
model je bio 2009,kupio ga je u salonu,0 km
tako da......
tako da -što?
Kaj ih je bilo 20 kom.?Nisi uletio taj čas i prošla baba sa kolačima-tako da tu cifru zaboravi.Ja znam jednog koji je kupio za 33.200kn-što smatram da je fer cijena.
 
nexus je poskupio kao i svi općenito motori...ali da je cijena bila tako niska..nije...
evo, u rukama imam prošlogodišnji moto puls, broj 97...cijena nexusa 300 (znači podatak iz moto pulsa i cijena je bez popusta) iznosi 37.120 kn..s tim da se boja sa efektom dodatno plaća...
znači poskupio je za nekih 2500 kn..ali i svi ostali motori su poskupjeli...nemožeš realno očekivati da cijene rabljenih padaju a novih idu gore...


 
Mandrake said:
nexus je poskupio kao i svi općenito motori...ali da je cijena bila tako niska..nije...
evo, u rukama imam prošlogodišnji moto puls, broj 97...cijena nexusa 300 (znači podatak iz moto pulsa i cijena je bez popusta) iznosi 37.120 kn..s tim da se boja sa efektom dodatno plaća...
znači poskupio je za nekih 2500 kn..ali i svi ostali motori su poskupjeli...nemožeš realno očekivati da cijene rabljenih padaju a novih idu gore...

Poskupili su japanci jer je jen skočio u odnosu na sve ostale valute. Poskupili su i troškovi prijevoza sa dalekog istoka. I to je to. A zašto su poskupili talijanski skuteri? Lani je popust na gotovinu u srpnju iznosio 10%, sad je taj popust smanjen na 5% (a i osnovna cijena skutera je uvećana). Taj popust je trajao do prodaje zaliha, a novi skuteri godišta proizvodnje 2008. su bili na popustu od 20%. Mislim, ako se već recesija osjeća kao što kažeš, prodaji baš i ne cvjetaju ruže (statistika broja prodanih je neumoljiva ove godine), trebaš stvarno biti financijski i marketinški guru za ovako formirati cijene novih skutera u Hrvatskoj. A to se očigledno odrazilo i na tržište rabljenih, jer su i tu cijene iste kao i lani, samo su ti isti skuteri sada godinu dana stariji. I svi se žale kako ih nitko ne zove i ne kupuje.
Moja kuna u džepu sigurno ne vrijedi više od tvoje koju si uložio u skuter. Unatoč tome, mislim da postoje određene anomalije kako na tržištu novih, tako i na tržištu rabljenih, a vrijeme će ispeglati sve, i dovesti u balans ponudu i potražnju.
 
Dr. said:
Nisi uletio taj čas i prošla baba sa kolačima

A naići će još koja bakica krajem godine, nadam se....


(y)
 
DiAbLeRo said:
A naići će još koja bakica krajem godine, nadam se....


(y)
Daj ti Bog sreće,ali na hrvatskom tržištu općenito ne vrijede pravila koja vrijede u "normalnim" državama (y)
 
koma1 said:
eto kod mene crni sa preljevom na dnevnom svjetlu
37.125 kn
fenomenalan je
al je 300 jbg

btw. meni osobno je nexsač udobniji i nekako mi bolje leži
       + za razliku od mog Beva ima svemirske satove i tablu
          pristupačniji rezervoar
          bolja pozicija za noge
          serijske gume Pirelli GTS  :palacdolje:
više nisu pirellke sada je serijski Michelin city grip
 
Evo da se i ja nadovezem na sve ovo oko cijene Nexusa...

Ja sam svog Nexusa 300 kupio u 11.om 2009. za 31000 kn...motor je imao 0 km,i osim tog primjerka bio je jos samo jedan Nexus 300 u Hrvatskoj 2008. godista( znam jer sam nazvao sve salone koji drze Gileru u HR ), i taj je bio u Slavonskom Brodu ( cijena ista,jedino je boja bila drugacija ).

Ako zelis ubosti jeftino a novo onda treba kupovati pred Bozic ali ni to ti vise nije toliko sigurno,kako je nekad bilo.

Sto se tice polovnih Nexusa i njihove cijene po meni su one razumljive...da sam ja dao 37000 prije dvije godine ne bih ga ni ja dao ispod 28-29000 ( osim ako nije neka ultra hića )...

 
blackbird24 said:
nevjerovatni su ti vlasnici Nexusa 300 :palacdolje:

neki sam dan otišao do jednog čovjeka koji prodaje nexusa 300,motor je 2008 god,treba u  njega ulozit (gume,servis,registracija) ja mu dam moju ponudu a on mene vrijeđa  :shock:da kako me nije sram toliko mu ponudit,da je on platio motor 37 000 kn,......
drugi lik kojem je u oglasu hitno,jednaka je situacija kao gore poklopi slušalicu :shock:
takvih sam se priča naslušao zadnjih dana  :jesus:eek:d tih silnih vlasnika nexusa 300 da sam se kasnije samo smijao i pitao tko je tu lud
lik priča kako je u blokadi,kako nema za kavu :misli: al cjenu motora ne zeli spustit (y)


al kako stvari stoje ić ću kupit novi

Jesi to zvao lika iz Novog Vinodolskog?
 
ma dobro ..pustimo cijenu (ionako nemožemo na to utjecat)...a što se rabljenih tiče, uvijek će netko prodavati skuplje a netko jeftinije...isto tako netko će čekati najpovoljniju priliku a netko će uzeti ponuđeno..to je sve stvar kako tko želi napraviti..pa nismo svi isti...
nexus 300 je po meni dobar skuter koji nije bez mana, ali dosta i daje...
osobno, ja bih za razliku od kolege diablera, pohvalio položaj sjedenja jer mi osobno odgovara, a da ne govorim o udobnosti i prostranosti...
skuter je prilično vozan (za razliku od beverlya upravljiviji je i naginje više na sportsku vožnju) i meni osobno nije problem sa njim manevrirati na zahtjevnjim cestama...
lošije strane nexusa 300 su kočnice, stražnji amortizeri i nedovoljna snaga koja je trebala biti izraženija naspram 250-tke...
nexus je kod mene od prvog dana i ne mislim ga prodavati..a servisi, gume i registracija, su uobičajene stvari kod svih motora, skutera, auta, bicikala , romobila, vlakova, brodova, aviona..tako i kod nexusa 300
 
Mandrake said:
...osobno, ja bih za razliku od kolege diablera...

Ubo si točno u bit svega. No ja nisam rekao da je Nexus loš, dapače, on to nije ni po čemu, a po designu mi je u samom vrhu svih maxi skutera. Sve se svodi na osobne preferencije i osjećaj. Meni je recimo Suzuki Burgman 400 po vozačkom položaju i osjećaju na upravljaču apsolutan favorit. A neki mu ne mogu oprostiti stražnji kotač od 13 cola. Da ne kažem cijenu.
Sudeći po traženim cijenama za rabljeni, Nexus je jako cijenjen i zbog toga drži cijenu. Samo me onda zanima da li se stvarno i prodaju po tim traženim cijenama, s obzirom da neke oglase viđam još od početka godine.
 
DiAbLeRo said:
Ubo si točno u bit svega. No ja nisam rekao da je Nexus loš, dapače, on to nije ni po čemu, a po designu mi je u samom vrhu svih maxi skutera. Sve se svodi na osobne preferencije i osjećaj. Meni je recimo Suzuki Burgman 400 po vozačkom položaju i osjećaju na upravljaču apsolutan favorit. A neki mu ne mogu oprostiti stražnji kotač od 13 cola. Da ne kažem cijenu.
Sudeći po traženim cijenama za rabljeni, Nexus je jako cijenjen i zbog toga drži cijenu. Samo me onda zanima da li se stvarno i prodaju po tim traženim cijenama, s obzirom da neke oglase viđam još od početka godine.

Evo sam si dao odgovor,ako su tako dugo u oglasu ništa od trženja,-kako netko reče;sve će to zakon ponude i potražnje ispeglat.
 
ima jako puno nexusa po oglasima,najvise 25o-tke jer svi vecinom nakon toga idu na jace..ja sam trazio nexusa negdje 3 mjeseca,zvao stotinu ljudi,gledao,trazio..ima svega..ja mislim da se moze danas nac dobrog nexusa jer isto tako kakvo je i vrijeme ljudi prodajeju hitno zbog financijskih razloga..evo pa i ja prodajem nexusa 250 sa nekom opremicom sa kojom je kao 300..pa ako nekog zanima nek mi se javi na pp..jedini razlog je kaj ocu ic na jace...
 
eto ja sam odustao od polovnog,jednostavno više nisam imao zivaca zvat,provjeravat,.....
kupio sam novi,danas se dogovorio sa dilerom
nazalost nije nexus  :jesus:
 
a kolko si mislio dat za nexusa koji je u ok stanju itd?

kad si bio reko da su ljudi takvi kakvi jesu..da su se sokirali kad si im ponudio svoju cijenu?
 
Ja sam svojeg prodao prvome liku koji je nazvao, a sada kada sam ga prodao zovu ljudi kao ludi...
Koji si skuter kupio?