Gilera Nexus 300ie

Je u pravu si nisi ga ni mogao vidjeti jer ga skroz glancam......dogovorio sam servis u subotu pa nakon toga se počinjem vozit jer nisam bas neki od povjerenja na prijašnjeg vlasnika.....Danas sam se vozao kratko...a i u pravu si plaćam kavu samo reci gdje i kad... (y)
 
os nexus said:
Je u pravu si nisi ga ni mogao vidjeti jer ga skroz glancam......dogovorio sam servis u subotu pa nakon toga se počinjem vozit jer nisam bas neki od povjerenja na prijašnjeg vlasnika.....Danas sam se vozao kratko...a i u pravu si plaćam kavu samo reci gdje i kad... (y)

Dogovoreno.. ma presretnem te negdje kad uocim Burgija.

Samo dobro pretresi taj njegov prijenos, tamo ima potencijala za skupu havariju.. vjerujem da
si proucio relevantne forume gdje se dosta pise o njemu (burgmanusa i advrider).
 
Cortez said:
Ekipa, jel ima netko tko iako mozda vozi Nexusa.. moze objektivno napisati
usporedbu sa Xmaxom 250?  :mrgreen: .. naravno samo ako ste ga vozili!
Vrtim kombinacije po glavi a Nexusa nisam nikad ni razmatrao (nije mi po
guštu/stilu voznje sportski dizajn/opcenito ono sto je popularno među
klincima, kao i Runner npr.. vise sam Burgman/Majesty 'tip'.).
Procitao sam cijelu temu.. ali vise me od naganjavanja, fotki maksimalne
brzine i grebanja nogara zanima zastita od vjetra i komfor!
Eto toliko, thnx!
IMHO Zaštita od vjetra nije vrijedna spomena u odnosu na bivši x9 ...
Što se tiče sjedenja, na nexusu si više onako na njemu nego u njemu, u odnosu na gt maxi ...
 
johnny the boy said:
IMHO Zaštita od vjetra nije vrijedna spomena u odnosu na bivši x9 ...
Što se tiče sjedenja, na nexusu si više onako na njemu nego u njemu, u odnosu na gt maxi ...

Bas sam danas vidio jednog lika pa sam primjetio kako je dosta "virio" iznad skutera/vjetrobrana..
To mi definitivno ne pase, upravo obrnuto bi bilo idealno..
 
Morao bi probati stari Nexus pa usporediti.
Meni odgovara tvrđe sjedište koje je na Nexiju 300, ali mi se čini da ovo staro bolje drži stražnjicu na npr. kretanijima s mjesta, pogotovo kada su malo brža ili po gradu.
Možda griješim, moram probati...
 
je li možda netko zna je li na nexus 300 paše akrapovič sa nekog drugog skutera
 
Barabones said:
je li možda netko zna je li na nexus 300 paše akrapovič sa nekog drugog skutera

http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/products/piaggio/model/beverly-300-2010/slip-on-168596a321/

Što se termo grupe tice - to je to, QUASAR 300.

Što se nosaca tice, mozda bi pasalo u vidu, no ipak vjerovatnije bi se trebalo malo poigrati.

Grana ostaje tvornicka, to je slip-on sustav.
 
biker4life said:
http://www.akrapovic.com/motorcycle-exhaust/products/piaggio/model/beverly-300-2010/slip-on-168596a321/

Što se termo grupe tice - to je to, QUASAR 300.

Što se nosaca tice, mozda bi pasalo u vidu, no ipak vjerovatnije bi se trebalo malo poigrati.

Grana ostaje tvornicka, to je slip-on sustav.

to sam gledao ali koliko sam vidio mislim da ne paše na nosač, prije bi pasao od aprilie sportcity
nezz koga bi pitao,možda u migo moto ili negdje možda oni znaju odgovor
 
za beverly cijena
http://shop.akrapovic.de/shop/PIAGGIO,Beverly_300_i.e.htm
 
potaknut vožnjom cestom karlovac-plitvice primjetio sam da na nexusu 300 dosta pliva prednji kraj, dosta pleše po zavojima, pa me zanima da nije možda zbog serijskih guma,ili možda ovjes ili je neš treće u pitanju?
je li tko primjećivao to možda?
i odnosi se kad je full gas u pitanju
 
Barabones said:
potaknut vožnjom cestom karlovac-plitvice primjetio sam da na nexusu 300 dosta pliva prednji kraj, dosta pleše po zavojima, pa me zanima da nije možda zbog serijskih guma,ili možda ovjes ili je neš treće u pitanju?
je li tko primjećivao to možda?
i odnosi se kad je full gas u pitanju

Na kojem autu ili motoru na njegovoj maksimalnoj brzini ne pliva sve skupa?  :)
 
eh sad bi ti reko  :mrgreen:
 
Cortez said:
Na kojem autu ili motoru na njegovoj maksimalnoj brzini ne pliva sve skupa?  :)

sry ali prednji kraj je lagan i dosta pleše u zavojima pri većoj brzini a cesta je kao nova  (y)
 
Barabones said:
sry ali prednji kraj je lagan i dosta pleše u zavojima pri većoj brzini a cesta je kao nova  (y)

Ma znam, na svakom skuteru je prednji kraj prelagan, nije realno ocekivati od skutera da bude kao
na tracnicama na svojoj maksimalnoj brzini, pogotovo kad se radi o sasvim prosjecnom skuteru
(makar imao reputaciju kao Golf..).

Digni preload na amortizerima iza (mislim da se moze) za 1-2 klika, ako vec nisi, to bi moglo pomoci
premjestanju mase naprijed.. Provjeru tlaka u gumama ne moram spominjati nadam se..
 
Barabones said:
sry ali prednji kraj je lagan i dosta pleše u zavojima pri većoj brzini a cesta je kao nova  (y)

nikad čuo ,sigurno guma
 
pikaso said:
nikad čuo ,sigurno guma

Da, zapravo, moguce je da je guma neispravna, ne nuzno krivo (premalo) napumpana.
 
ma guma je ona serijska maxxis ako se nevaram, gume su napumpane kako treba
ja sumljam u gumu jer svi pljuju po toj gumi a i ne uljeva baš neko povjerenje
hmm a što se tiče skutera nemam zamjerke stvarno se lako može s njom po zavojima voziti
karlovac slunj brzina ne ide ispod 100
 
Barabones said:
ma guma je ona serijska maxxis ako se nevaram, gume su napumpane kako treba
ja sumljam u gumu jer svi pljuju po toj gumi a i ne uljeva baš neko povjerenje
hmm a što se tiče skutera nemam zamjerke stvarno se lako može s njom po zavojima voziti
karlovac slunj brzina ne ide ispod 100

Maxxisi su prepakovani CST-i, tj. Cheng Shin Tire i osim na Agility-u sad vozio sam ih i na
Apriliji SR150 i uz Hutchinsone koje su trpali kao OEM na Peugeot skutere su najgore gume
na kojima sam se ja kotrljao.

Trpaj Michelin City Grip gore i pici!