Gilera Nexus 300ie

Cortez said:
Maxxisi su prepakovani CST-i, tj. Cheng Shin Tire i osim na Agility-u sad vozio sam ih i na
Apriliji SR150 i uz Hutchinsone koje su trpali kao OEM na Peugeot skutere su najgore gume
na kojima sam se ja kotrljao.

Trpaj Michelin City Grip gore i pici!

vidjet ću što ću još, probat ću satrat taj drek što prije i staviti mišelinke koji svi preporučuju  (y)
 
Barabones said:
potaknut vožnjom cestom karlovac-plitvice primjetio sam da na nexusu 300 dosta pliva prednji kraj, dosta pleše po zavojima, pa me zanima da nije možda zbog serijskih guma,ili možda ovjes ili je neš treće u pitanju?
je li tko primjećivao to možda?
i odnosi se kad je full gas u pitanju

Ako ga uskoređuješ sa CBR600RR iz avatara, nije ni cudo da imas feeling da "pliva" prednji kraj. :wink: (y)
 
biker4life said:
Ako ga uskoređuješ sa CBR600RR iz avatara, nije ni cudo da imas feeling da "pliva" prednji kraj. :wink: (y)

Bas zato sam ja i odgovorio onako kako sam prvo odgovorio.. jer sam vidio u avataru sto pise..
 
Barabones said:
3000 jer je nedavno kupljen

Sretno.. neces te gume (prednju) potrosit ni do 20.000km..  :mrgreen:
Mjenjaj dok jos mozes ove prodat pod 'kao nove' na njuskalu..
 
biker4life said:
Ako ga uskoređuješ sa CBR600RR iz avatara, nije ni cudo da imas feeling da "pliva" prednji kraj. :wink: (y)

ma ne uspoređujem, imao sam prije vxr-a koji nije toliko plivao,bio je mirniji nego nexus,ali budem promjenio gume pa ću onda javiti je li do njih ili je još uvijek do skutera :D

edit... koje gume koristite
uglavnom trebaju da dobro drže, i po suhom i po kiši ako uhvati i za bržu vožnju
 
Cortez said:
Sretno.. neces te gume (prednju) potrosit ni do 20.000km..  :mrgreen:
Mjenjaj dok jos mozes ove prodat pod 'kao nove' na njuskalu..

a ono još su donekle dobre po suhom, ali kada dođe kiša to je koma, kližu se nenormalno, moraš se voziti ko penzić jer skoro svaki zavoj moraš hvatat skuter koliko klizi  :palacdolje:
 
Barabones said:
3000 jer je nedavno kupljen
Ja prošao 12000 u dvije sezone,guma ko nova(doduše vrlo rijetko po kiši) ali primjećujem da proklizava pa uskoro idu gore Mišulinke-svi ih na forumu hvale.




 
Barabones said:
a ono još su donekle dobre po suhom, ali kada dođe kiša to je koma, kližu se nenormalno, moraš se voziti ko penzić jer skoro svaki zavoj moraš hvatat skuter koliko klizi  :palacdolje:

Takve ce izuzetno brzo postati i po suhom gdje je asfalt los.. nije za igranje.
 
Vjerovatno je manja i potrosnja od 300,sad neznam tocno koliko,ali bitno mi je da nemam problema kod putovanja na more. Imam apartman na pagu,pa znam se zaletit 2-3 puta dolje,i dolje relacije pag-vir,zadar i tak. valjda ce to 300 moci odradit?
 
Niksa@sk said:
Vjerovatno je manja i potrosnja od 300,sad neznam tocno koliko,ali bitno mi je da nemam problema kod putovanja na more. Imam apartman na pagu,pa znam se zaletit 2-3 puta dolje,i dolje relacije pag-vir,zadar i tak. valjda ce to 300 moci odradit?
Potrošnja sa dvije osobe na putu Osijek -  Split  full gas 80% puta 3,6 l/100km Tvrdim da je GILERA NEXUS 300 najbolji izbor za vožnju po gradu i da će još dugo vremena to biti....
 
Niksa@sk said:
e to je super! Dal znas mozda,koliko je rega za 300,dal spada u kat. sa 500 ili je nesto jeftinija? Nemam 50%,znaci cista,sveukupno?
Na žalost u kategoriju sa 500 ccm prva rega bez popusta me izašla cca 1.800,00 Kn sa knjižicama i tablicom prije 3 godine
 
Niksa@sk said:
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-nexus-300ie-300-cm3-oglas-2912566 I ovaj! ta dva su mi zapela za oko,ti imas vise iskustva,pa aj reci,koji bi ti npr uzeo i zasto?

ovaj ti je možda bolji ima manje km,kao nov je
a ti kako hoćeš, odnosno koliko raspolažeš s buđetom
 
Dr. said:
Ja prošao 12000 u dvije sezone,guma ko nova(doduše vrlo rijetko po kiši) ali primjećujem da proklizava pa uskoro idu gore Mišulinke-svi ih na forumu hvale.

Ja imam maxxis na runner isto katastrofa  :palacdolje: 13500 i zadnja ne drzi nista a proklizava
Nego, citiram jer me zanima koliko cola gume imate na nexiju?
Meni je na runneru naprijed R14 a zadnja R13, a nisam cuo da za moje velicine ima mišelin  :misli:
 
Robi_PU said:
Ja imam maxxis na runner isto katastrofa  :palacdolje: 13500 i zadnja ne drzi nista a proklizava
Nego, citiram jer me zanima koliko cola gume imate na nexiju?
Meni je na runneru naprijed R14 a zadnja R13, a nisam cuo da za moje velicine ima mišelin  :misli:


1" su vece obje na Nexusu 300.