Gilera Nexus 500 - General Topic

Ajde mi probaj saznat od kolko grama su stavili  :misli:

Ak ima bilo tko kakvih iskustava neka napiše, mene konkretne brojke zanimaju  :mrgreen:  (y)
 
19g su dr. Pulley unutra
...i naravno vibracije su dosta manje, puno manje na Scarabeu nego na Beverlyju...možda igra ulogu  i to kaj je Scarabeo lakši 20kg...
 
Da vidiš to u kombinaciji s kontra oprugom bi moglo bit čak i dobro... Variomat je jedna od opcija al s tom lovom kolko košta se vozim pola sezone  :mrgreen:
Tražim na malossijevoj stranici kak idu tvrdoće tih federa al nemrem nać, koji je najtvrđi bijeli, žuti ili crveni?
 
maredo said:
Po meni dobije se dosta sa malo uloga i po meni je bzvz bacati lovu na "sportske" variomate
cekaj jesi ti to probao da bi mogao davati takve bezvezne komentare???

imao sam nexusa 500 serijalu i nakon ugradnje polini variomata (novog) je bio totalno drugaciji skuter a ubrzanje je bilo bolje za sigurno 20-tak %
zato bez glupih komentara, ne isprobanih i netocnih tvrdnja rekla kazala..


noky200 said:
Ljudi jel ima ko iskustva s dr. pulley rolicama na variomatu s 8 rolica ?
Imam master 492 na x10-tki i volio bi malo "poravnat" one vibracije između 3000-4000rpm.
Vidim u temi da je većina stavljala variomate malossi i polini možda bi mi i to bila opcija ukoliko bi dobio donekle normalne okretaje mašine s njima, jer ipak ovo kaj vozim je gt skuter, a ne sportiva.
Sad imam sljedeće okretaje na konstatnom gasu
- 60km/h 3500rpm
- 80km/h 4100rpm
- 100km/h 5000rpm
- 120km/h 6000rpm
-140km/h 7000rpm
- 160km/h mislim oko 7300rpm

Pri naglom kretaju okretaji motora sad s standardnim rolicama 21,4g  idu na nekih 5200-5300rpm to je ujedno i područje najvećeg momenta, i kasnije rastu prema maksimalnom broju ako se nastavi ubrzavati.
Što mislite o ugradnji tvrđe opruge kontrasta na kvačilu ( koliko okretaja bi mogao dić s njom recimo bijelom malossi ili plavom polini?) te oprugama kvačila na kolko bi mogao pomaknut da se kvačilo aktivira, sad lovi već na 2500rpm?

Koje okretaje okvirno imate vi koji imate sportske variomate pro gore spomenutim brzinama?

Znam da je puno konkretnih pitanja ali hebi ga takve sam struke, a nemam iskustva s kemijanjem na 500-tkama, a ovak iz prve ruke su mi najbolje povratne informacije.
s sport variomatom dobijes samo vise okretaja kroz ubrzanje a na krajnjoj brzini imas manje okretaje sto znaci da sportski variomat cuva masinu a ne da ju tjera u bezvezne okretaje..tako da ne znam sta za tebe znaci nepotrebne okretaje???
ta masina izlazi iz tvornice prigusena za touring nacin voznje..
vibracije koje imaju master masine na pocetku su bile gotovo neosjetne s polini variomatom.

uglavnom te dr role su glupost po meni, a ne jedan polini variomat kojeg razvijaju inzinjeri i testiraju..
ne kosta bez veze 1400kn.. meni ni jedne lipe nije bilo zao nakon sto sam probao skuter..

i ako trebate federcice kvacila imam ja za prodati, ja sam ih kratko koristio na svom nexusu
zuti su negdje kao original tvrdoce, crveni su malo tvrdi a plavi su najtvrdi i njih nisam ni probao..
platio sam ih 230kn evo za 150kn ih dam..

http://www.njuskalo.hr/moto-dijelovi-ostali/malossi-federi-kvacila-piaggio-500cc-master-masine-oglas-13342561
 
Hrvoje jel znaš otprilike koje okretaje si imao na spomenutim brzinama u mojim natuknicama s polini variomatom?
Na koje okretaje ti je motor išao kod full otvaranja gasa i starta iz mjesta, konkretno meni sad ide na 5200rpm, al ima prvo rupu na oko 3500-4000, plus asr oduzima gas gotovo svaki put, moram ga definitivno isključit (i čitaj izvadit indikator žarulju jer kad je isključen bode u oći  naranđasta lampica)?
Koliko km si napravio s tim variomatom? Svakih kolko treba rolice mijenjat pretpostavljam češče nego originalne?
Kolika ti je potrošnja bila na ac, lokalnim cestama?

Puno pitam al hebi ga nemam iskustva s 500-tkama, na 250-tki sam nalupao hrpu km, al tam nisam imao potrebu niš čačkati jer je tvornički sve sasvim zadovoljavajuće odrađeno. Dok sam na 500 prisiljen nešto napravit jer bi volio malo ublažit te vibracije.

Thanks  (y)

 
s variom sam bio napravio oko 7000km na 3000km sam radio kontrolu i sve je bilo kao novo
mislim da rolice mogu bez problema 12000km izdrzati

http://www.pohrani.com/?1K/ze/3hUMuVXm/20140908145135.jpg

poslije sam stavio i polini centralni feder..to je tako radilo savrseno

http://www.pohrani.com/?37/XG/2VWWVgve/1/20140908150042.jpg

okretaji kroz ubrzanje su bili oko 6500 +-100 okretaja
oko 8 sec do 100kmh
potrosnja normalne voznje otvorene ceste oko 4,5l
okretaji na startu kod kretanja kao i original vario..
 
Hrvoje-Bj said:
cekaj jesi ti to probao da bi mogao davati takve bezvezne komentare???

imao sam nexusa 500 serijalu i nakon ugradnje polini variomata (novog) je bio totalno drugaciji skuter a ubrzanje je bilo bolje za sigurno 20-tak %
zato bez glupih komentara, ne isprobanih i netocnih tvrdnja rekla kazala..

Jesmo nas dvojica skupa u školu išli da se ovak kaubojski razgovaraš?!

Dakle saberi se...

Vozio sam Scarabeo 500 sa sportskim variomatom i Malossi auspuhom i serijski Beverly 500 ...govorim o vožnjama po Hrvatskoj i do Grossglocknera, i Scarabeo kasnije sa OEM variomatom i dr. Pulley rolicama...

Sa sportskim variomatom ide bolje ali ne toliko da bi opravdao cijenu koju si i sam naveo jer na kraju krajeva opet imaš isti skuter koji ide niti 10% bolje, a kamoli 20%  a nitko ne staje na variomatu nego ide i na auspuh i sve skupa ode na preko 700-800€ bacanja...to je kao da nosiš cvijeće kurvi...350 kn dr. Pulley i za ostatak paziš da sve bude tip top ispravno, dobre gume i tako...a skuter mirnije radi, manje se vrti, manje troši (Scarabeo živahne vožnje kroz Austriju 3,5l)
I kontrola rolica nakon 10kkm, apsolutno nikakvog traga trošenja za razliku od originala koje su fino pobrušene

Jedino kaj razumijem da želiš svoje dijelove prodati, a začetnik pitanja neka napravi kaj hoće sa svojim novcem...samo nemoj žustro govoriti ljudima da su glupi...pusa,bok
 
mozda je tako sa malossi variom ali ja pricam o polini variomatu koji ima daleko bolju zavrsnu obradu od skart malossia a i kvalitetu..
bez ljutnje ne kazem da je netko glup nego ne volim kada se iznose cinjenice bez dokaza a ja s polini variomatom sam dobio bas sve sto ti izgleda nisi s malossi variom..tako da je glupo govoriti da sportski vario ne vrijedi novce..

i ako seriski master 500 agregat ide u originalu cca 12sec do 100kmh a s npr polini variom 8sec.. daaj mi reci jel to tebi manje od 10% dobivenog?? :?
 
vidi se da si slab tjuner masterovog 500ccm agregata..upali neku gps aplikaciju pa ces vidjeti brojke.. (y)

ili ti je to sve netko stavio na tvog i lose ustelao..

ja sve sam radim po masini i isprobavam.. (y)
 
serijski 500 - 7.6sec 0-100km/h
serijski 250 - cca 12sec 0-100km/h

koliko vidim okolo, sa polinijem dobijes malo vise od sekunde u ubrzanju, ali virujem da je osjecaj u voznji puuuuno bolji nego standard variomat...

pa jebote, sa samo laksim valjcicima u serijskom variomatu dobijes puno bolji odaziv na gas, kako neces onda sa polinijevim variom  :wink:

moje subjektivno misljenje...
 
stipe_zd said:
serijski 500 - 7.6sec 0-100km/h
serijski 250 - cca 12sec 0-100km/h

koliko vidim okolo, sa polinijem dobijes malo vise od sekunde u ubrzanju, ali virujem da je osjecaj u voznji puuuuno bolji nego standard variomat...

pa jebote, sa samo laksim valjcicima u serijskom variomatu dobijes puno bolji odaziv na gas, kako neces onda sa polinijevim variom  :wink:

moje subjektivno misljenje...
serijski nexus 500 7,6sec do 100kmh hahahaha  :rofl: zivis u zabludi ili ti nex nije serijala
pa valjda znam sta sam si izmerio na skuteru..upalite gps aplikaciju za mjerenje pa cete vidjeti brojke..inace po nexusovom satu kad ide 100kmh to je pravih 90kmh..
 
Smij se ti koliko hoces...

Vozio sam serijalu nexus 500 i serijalu bev250 i razlike su ogromne...

A znam da bev250 ide 12 do 100, znaci da je ovaj gori podatak, koji sam skinuo sa neta, tocan...

Opet moje subjektivno misljenje...
 
https://www.youtube.com/watch?v=f5vTfrMkbWQ

evo ti pa gledaj..s tim da ovaj u videu racuna po satu 100kmh a to je pravih 90kmh.. (y)
 
da ali ti kazem da nexusovih 100kmh po satu nije pravih 100kmh nego 90kmh
jel razumijes? tako da na to dodas jos bar 1,5sec haha
 
oko 11sec ide, ovisi od sofera i uvjeta
a ne tu nekih 7 i nesto kako ti kazes..
zablude teske
povlacim se iz daljnje rasprave.. :misli:
 
Decki,moze pomoc?!
Frend je uzeo Nexus 500, 2005. godiste sa original 10000km, provjereno.
Uglavnom,od prvog dana mu skuter ide dosta lose pa je stavio Malossi Multivar sa stock rulinima i bijela susta.
Danas smo bili malo veci djir od Rovinja do Rijeke pa do Umaga i opet Rovinj a Nexus nikako preko 150kmh.
Uzas jedan, kao da vrti u prazno.
Prije 2000 je napravio servis i mjenjao remen, ulje, filtere i ruline.
Jel moze biti problem sa tom sustom, buduci da je stavio Malossievu?