Gilera Nexus 500 malossi

A nije ni potrebno ... sada sam vec skoro pa odusevljen... samo da jos mrvicu bolje cukne i da je mrvicu elasticniji prek 120 i to je to ... ne treba mi raketa
 
... a mozda ga jednostavno trebam otpeljat na autocestu i stisnut kak spada da se ispuse...
... nisam ga jos ni stisnuo kak se spada... bit ce da ga treba malo razradit
 
Fronius said:
Ne bi se stel mesat, al kolko se ja kuzim u mehaniku i motore (a solidno se kuzim), ta varijanta ne bude radila ni u Zemlji cuda.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To sam stavil zbog prvoga posta tak da čovjek vidi cijene i kaj s tim dobiva....a ovo za turbo libo me racqu jel bude radilo ili ne.
 
malcomyoung said:
A nije ni potrebno ... sada sam vec skoro pa odusevljen... samo da jos mrvicu bolje cukne i da je mrvicu elasticniji prek 120 i to je to ... ne treba mi raketa

LOL ima tek 40ks normalno da preko 120 mu fali snage i tu nema pomoći
 
ma dobro ide nexus 500,evo jedna snimka i nebi se bunio da i moj tako ide :LOL: :LOL: :jesus:
http://www.youtube.com/watch?v=_zZxU08HRQs
 
gravity said:
ma dobro ide nexus 500,evo jedna snimka i nebi se bunio da i moj tako ide :LOL: :LOL: :jesus:
http://www.youtube.com/watch?v=_zZxU08HRQs

taj ti ima variomat, auspuh i protočniji filter zraka mislim bmc bar je tako pisalo na nexusclub.it i ako sam ja dobro skužio talijanski
sad dodaj još bregastu, opruge ventila i power commander i letiš i jako jako paziš da mašina ne ode u 3pm jer tada izvlači možda više od 50ks a to je na razini hard enduro 450 a oni imaju servise svakih 20h rada ili ti oko 1000km možda i manje
 
Taj stvarno ide odlicno...

Malossija imam dakle koliko mislite da mogu dobit ako stavim jos bregastu i eventualno auspuh ... ( tipkovnica mi je sva sje. pa nemrem nac upitnik)
Dali se to osjeti koliko se recimo osjeti razlika kod promjene variomata ... tu sam dobo bar 20 posto... Naravno bilo bi dobro da sa tuningom ne ubijem motor jer onda nisam napravio nista... ovaj power comander mi ne zvuci zdravo pa njega izostavljam iako nemam pojma o cemu se zapravo radi...

Htio bi naime da se zakuha ova tema jer smatram da ima jos neznalica kao sto sam ja koji su voljni nauciti poneku stvar ...
 
cuj power comander kao svaki cdi mijenja paljene i dozvoljave vece okretaje koji se mogu regulirati samo treba pazit jer ako se pretjera ode sve u 3pm :mrgreen:
 
PC ti određuje smjesu, omjer zraka i benzina koji ide u cilindar također se snjim može pomaknuti blokada sa serijskih 8500rpm na npr 9000rpm
takav tuning napravi raketu od nexusa ali onda treba poradit na prednjem ovjesu obavezno i na kočnicama jer prednji ovjes i ovako dosta diskutabilan(ovisi kako kome, ja bi volio nešto tvrđe) kočnice isto kod angažiranije vožnje sa puno uskih zavoja npr učka nizbrdo dolaze do samih granica ako se im para i volje može se tu puno poradit ali onda se već ulazi u teritorij ozbiljnijih motora koje ipak nexi nemože pratit pa onda malo sve to gubi smisao po meni :misli:
 
Sad mi je jasno... to me zapravo i ne zanima jer da hocu raketu kupio bi si nekakvu pilu koja je za to napravljena.

Mislim da mi je malossi + auspuh + filter + bregasta cisto dovoljno da ide puno bolje od serijskog... ne zelim ga zaklat ipak to nije jurilica.

Hrpu stvari kpje vi kuzite npr. s ovjesom itd. ja ne kuzim jer nikad necu biti takav vozac kao sto su neki od vas... tako da ne treba pretjerivat s tuningom.
 
hehe kad neko kaze da nece pretjervat sa tuningom, cim krenes sa tim samo ces ici sve dublje :D
 
di nabavit taj power comander?
kolko novaca??

kak to izgleda  :mrgreen:

treba mape radit za njega ili ima?

dali kada se stavi bregasta na 500ccm, ima puno razlike ili je potreban ''remap''
jel uzalud mu dulje otvoreni ventili ako injektor neda vise goriva ili to sve preko senzora si sam podesi
rijec je o onoj starijoj verziji bez lambda sonde
 
mislim da je janbo uvoznik za pc :misli: :misli: treba njega kontaktirati
nađi u oglasima žuti nexus malossi nazovi i pitaj njega mislim da on ima powercommander :misli:
 
powercommander pcIII usb 350e,a izgleda slicno kao cdi,kako bi drugacije izgledao :mrgreen:
 
malaguti said:
powercommander pcIII usb 350e,a izgleda slicno kao cdi,kako bi drugacije izgledao :mrgreen:

gdje to vidjet? i podatke neke
to me zanima
dali treba mapiranje za njega ili je vec sve gotovo, plug & play

planiram uskoro glavu sredit, bregasta, federi i kanali pa bi mozda i poslije si upiko taj power commander
 
Jandro said:
gdje to vidjet? i podatke neke
to me zanima
dali treba mapiranje za njega ili je vec sve gotovo, plug & play

planiram uskoro glavu sredit, bregasta, federi i kanali pa bi mozda i poslije si upiko taj power commander
pogledaj ovdje http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=4537.0 ,mozda ima vise o tome...