Gilera nexus 500

Denisio zx6r

New member
Pozdrav! Uzeo bi navedeni skuter 2006-2007 godina pa me zanima na sta da obratim paznju prilikom kupnje i kakav je opcenito skuter,ako ima koji vlasnik bio bi mu zahvalan na pomoci..
 
Denisio zx6r said:
Pozdrav! Uzeo bi navedeni skuter 2006-2007 godina pa me zanima na sta da obratim paznju prilikom kupnje i kakav je opcenito skuter,ako ima koji vlasnik bio bi mu zahvalan na pomoci..
  (y):Jedan od najsportskijih i najvoznijih skutera ikad, vrhunska ciklistika,kočnice,itd, a  zasigurno i jedan od meni najljepših skutera. Minus bi mu dao za udobnost na duže staze al to mu opraštam s obzirom na vozne karakteristike. E sad, to je MASTER veoma pouzdana mašina koja će te poslužiti brdo kilometara uz malo brige i  dva uvjeta a to su :NE STISKATI GA NA HLADNO DOK MAŠINA NIJE UGRIJANA TJ.DOK nije postigla RADNU TEMPERATURU I  REDOVNO MIJENJANJE ULJA.(3-4 tkm). Dosta ljudi zanemare ove dvije bitne stvari i onda može bit problema s mašinom a i ne mora, ovisi kakve si sreće, uglavnom veoma kvalitetan i pouzdan stroj. Prije kupnje obavezno  pogledati nivo ulja, da li se čuje benzin iz kartera, kakve su plastike općenito da li su lakirane, kakvi su semerinzi vilica( da li vilice propadaju puno), ležaj volana ? Skuter u vožnji ne smije bacati lijevo desno, ni padati u jednu stranu kad naglo otpustiš gas pri većoj brzini ,znači mora ići ravno bez zanošenja, bez trešnje volana,( OSIM AKO NEMA KOFER IZA ) i u zavoju ne smije mijesiti. Bilo koja od navedenih stvari može ukazivati na mogući prijašnji pad ili udarac. Općenito stanje pločica ,diskova i slično.Masteri obično dosta vibriraju i proizvode puno čudnih zvukova iz variomata al to nek te ne brine. Mašina mora raditi mirno ler gas ne smije bit nemiran,normalan je oko 1800rpm +-, iz mašine se ne smije čuti nikakvo lupanje osobito(METALNO). Eto za početak to su neke bitne stvari  koje se moraju Checkirati prije kupnje. Nadam se da sam ti pomogao, ako te još šta zanima u vezi NEXUSA slobodno pitaj, ja sam ih više vozio tako da sam dosta upoznat s njegovim mušicama, sad imam najnovijeg i prezadovoljan sam s njim.
 
E hvala ti na ovako opširnom opisu i trudu,to se cijeni  (y) javim se ako cu imat jos kakvo pitanje,al ovo je dosta zasad