Gilera PROBLEM S HLADJENJEM

Zaks

New member
Zamolijo bi Vas ako neko ima bilo kakvo iskustvo u vezi ovoga. . . Imam Gileru Dna 50ccm 2002 duze vreme. . . Pocela mi je naglo dizati temperaturu u 100 stepeni pa pocne kljucati voda/antifriz  . . . .Zamenio sam vodenu pumpu postavio novu RMS sipao vodu da ga isprobam proso sam 30 km temperatura je bila bas kako treba 80 stepeni, kad sam hteo da zamenim vodu posto kazu da je bolje sipati antifriz uveo sam G12 100% sipao i on je posle 2 km poceo da dize tempreraturuu 120 stepeni pocne kuvati . . . DO sta to moze biti???? Pozdrav  :021:
 
Termostat,da li se sistem treba ozraciti?
 
Treba se ozracit na glavi
 
Black3005 said:
Nisi valjda sipao čisti antifriz?
Minimalno napravi 50:50 sa destiliranom vodom
I odzrači sistem


Pise na pakiranju jel spreman za upotrebu ili ga je potrebno razrijediti
 
Sipao sam 50:50 ali drug ima isti takav motor i sipa mu isti antfriz 100 posto bez vode i nista mu ne fali. . .  .Ima ono ko za kocnicu da se ispusti vazduh . . . Ja mu ispustim vazduh 5,6 puta i posle opet odnekud udje vazduh ne mogu nikako da otklonim problem a majstori me deru 5,6 puta
 
Ako se pr3grijo vjerovatno se istopio dihtung glave.Kad skidas glavu provjeri i termostata
 
Ako ti se jednom pregijala vjerovatno ti je glava iskrivljena, skini je i provjeri u kakvom je stanju i stavi nove dihtunge.

A možeš i na ovaj način provjerit
Uzmi svjećicu, izvadi elektrodu i probuši je sa borerom i stavi u nju ventil od auta.
Skini posudu vode i na gumištucnu stavi tu "svjećicu" stegni šelnom i napumpaj na 1.5-2 bara
Ako pristisak opada a nigdje ne pušta vodu niti čuješ da šušti onda ti pušta u mašinu.

U tebe ide voda na glavu motora pa prolazi kroz blokove,pa na vodenu pumpu jel tako? Tj. ako ovom metodom ideš budi spreman odmah rastavljat mašinu popola da ti nebi voda ostala u karteru,namotajima... kuda već prolazi
 
Black3005 said:
Ako ti se jednom pregijala vjerovatno ti je glava iskrivljena, skini je i provjeri u kakvom je stanju i stavi nove dihtunge.

A možeš i na ovaj način provjerit
Uzmi svjećicu, izvadi elektrodu i probuši je sa borerom i stavi u nju ventil od auta.
Skini posudu vode i na gumištucnu stavi tu "svjećicu" stegni šelnom i napumpaj na 1.5-2 bara
Ako pristisak opada a nigdje ne pušta vodu niti čuješ da šušti onda ti pušta u mašinu.

U tebe ide voda na glavu motora pa prolazi kroz blokove,pa na vodenu pumpu jel tako? Tj. ako ovom metodom ideš budi spreman odmah rastavljat mašinu popola da ti nebi voda ostala u karteru,namotajima... kuda već prolazi

A sto ga ti iskompliciras.Kod njega se skida glava za 5 min  :mrgreen: