Gilera Runner 125 ccm s kit-om 209 ccm

tornado 111

New member
Imam priliku povoljno kupiti Gileru Runner 125 ccm s Malossi kitom pojačanu na 209 ccm. Za skuter znam da je očivan i dobro održavan. Skuter je iz 2003.g. i ima 19000 km, ali malo km s kitom. Zanimaju me vaša mišljenja oko daljnjeg održavanja, potrošnje, trajnosti i sl.
Performanse su mi manjhe bitne, ali mogu i ta iskustva...
Hvala unaprijed!
 
ima ti već tema o tome....  uglavnom kit troši malo više ulja,i kao trebali bi se mjenjat prstenovi svakih 15tkm. trebao bi ga malo duže zagrijavati, i pripaziti kod stavljanja prstnova jer idu točno na određenu stranu.

ako je samo 125 s kitom, znači to je kratka getriba i dosta se vrti, ja bih mu na tvom mjestu uzeo još karburator od vxr-a, i ako hoćeš dužu getribu(linearnije ubrzanje,manja potrošnja,veća kranja brzina)

ali gušt je vozit s kratkom getribom, jer ga samo baca na zadnje  :mrgreen:. po meni samo karb

i ako je remen od vx-a, bilo bi dobro da staviš remen od vxr-a i variomat za vxr-a
 
tornado 111 said:
Imam priliku povoljno kupiti Gileru Runner 125 ccm s Malossi kitom pojačanu na 209 ccm. Za skuter znam da je očivan i dobro održavan. Skuter je iz 2003.g. i ima 19000 km, ali malo km s kitom. Zanimaju me vaša mišljenja oko daljnjeg održavanja, potrošnje, trajnosti i sl.
Performanse su mi manjhe bitne, ali mogu i ta iskustva...
Hvala unaprijed!
sto se tice trajnosti tu nemas brige,samo se karike mijenjaju svakih 15000km, u trebao bi ulje i filter ulja mijenjati svake 3000km a ne kao serijski svakih 6000km,prije voznje ga zagrijati i gasssss,a na tebi je sta ces jos staviti od ostalih dijelova ili ces vozit "samo" sa kitom,uglavnom tu jos ide bregasta,opruge ventila,karb. variomat,auspuh,ali rekao si da su ti performanse manje vazne tako da vidi sta zelis...

a ako je prijenos tj sekundar od vx-a onda obavezno stavi od vxr-a,jer pusti ove price da je dobro da "baca na zadnji" je baca na zadnji ali su okretaji stalno zabijeni do kraja :? a kad stavis sve ovo sta sam ti nabrojao baca on i onda na zadnji :wink:
 
tornado 111 said:
Imam priliku povoljno kupiti Gileru Runner 125 ccm s Malossi kitom pojačanu na 209 ccm. Za skuter znam da je očivan i dobro održavan. Skuter je iz 2003.g. i ima 19000 km, ali malo km s kitom. Zanimaju me vaša mišljenja oko daljnjeg održavanja, potrošnje, trajnosti i sl.
Performanse su mi manjhe bitne, ali mogu i ta iskustva...
Hvala unaprijed!

Procitaj Malagutijevu temu "Sam svoj majstor", te s trazilicom nadi jos jednu stariju temu vezanu za to, mislim da ce sve biti jasno. (y)

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,133230.0.html
 
Super, hvala svima...
Dobio sam dosta dragocjenih informacija.
Ako ima još kakvih zanimljivosti - pucajte, možda je još netko u dilemi.  (y)
 
Pa, ako su ti performanse manje bitne, kako kazes, a treba ti skuter za every-day i zelis Runnera (VXR-a), moja preporuka je da kupis '03 ili '04 godiste VXR-a (200ccm LEADER LC masina; aluminijski cilindar => najbolje performanse u odnosu na sve serijske verzije VXR-a) u originalnom stanju, ocuvanog, i sa servisnom knjizicom, i to ti je po meni najbolji izbor => uz vrlo jednostavno odrzavanje, imati ces odlican i brz skuter!
 
Ma da, to sam i mislio, ali ovo je skuter od poznanika i znam da je dobro održavan, tako da mi je to dobra prilika. Samo zato je izbor pao na 125 tj. 209 ccm, imače bi ja rado VXR ili čak nešto veće.