Gilera Runner 50

Evo ja ću se nadovezati na ovu temu da ne otvaram novu.
Naime kako sam počeo raditi, razmisljam si kupiti nekakav skuter da po lijepom vremenu ne moram busom na posao.
Oduvijek mi se sviđao Runner pa sam razmisljao o nekakvim modelima do 2003 godine (i do nekih cca. 5.000kn - 5.500kn)
E sad, imam par pitanja prije nego što krenem u kupovinu: :misli:
- Da li se može naći za te novce pristojan motor? (našao sam par oglasa na njuskalu) otvoren za Vaše sugestije
- Pošto sam ja nov u svemu ovome i nemam baš prijatelje koji voze skutere, na što bi trebao obratiti posebnu pažnju kod kupovine?

Jedno konkretno pitanje:http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/gilera-runner-50-cm3-oglas-14408535
Da li je ovo upozorenje da nešto ne štima pošto je toliko niska cijena ili ne? Na što bih trebao obratiti pažnju kod motora koji je tako star? :misli:

Hvala
 
Nemoj uopce gledat ove piturane, to su vozala dica sta su se izivljavala na njima, ja bi ti preporucia da pogledas nrg mc, jer njih se moze nac u dobrom stanju, runneri su ili skupi ili ocajni po pitanju stanja.
Nemas sta tu gledat jebe%nih  50 kubika generalna se napravi za malo kn, lagano odrzavanje, jeftin tehnicki, ako mislis dat 5000,5500 rade skupi jos bar 2000,2500 pa kupi vx 125 2001 godina moze se nac odlicnih za te novce ako te bas vuce runner
 
Hvala ti "JosipSt"
E sad, za vx 125 mi treba više novaca kojih nemam, vozačku koju nemam, a ne planiram tako skoro ić polagati A1 kategoriju. 50 kubika mi je dosta za što ja trebam od kuće do posla i obrnuto te ponekad za u grad doći i sparkat se bez traženja parkirnog mjesta. Registracija, osiguranje, potrošnja i servisiranje su puno jeftiniji pa je i to još jedan od razloga zašto ne bih išao na više od 50 kubika.

Kad smo kod sjeb%anih 50 kubika skutera, što je najgore što su mogli napraviti i koliko bi koštao eventalni popravak? Jer kolega mi je rekao da su redovni servisi oko 350kn za 50 kubika, a rezervni djelovi ful jeftini. Što se tiče alternativa, hvala na ponudi, ali stvarno nebih ništa osim Runnera uzimao u obzir jer mi se stvarno najviše sviđa.
 
SpongeBob said:
Evo ja ću se nadovezati na ovu temu da ne otvaram novu.
Naime kako sam počeo raditi, razmisljam si kupiti nekakav skuter da po lijepom vremenu ne moram busom na posao.
Oduvijek mi se sviđao Runner pa sam razmisljao o nekakvim modelima do 2003 godine (i do nekih cca. 5.000kn - 5.500kn)
E sad, imam par pitanja prije nego što krenem u kupovinu: :misli:
- Da li se može naći za te novce pristojan motor? (našao sam par oglasa na njuskalu) otvoren za Vaše sugestije
- Pošto sam ja nov u svemu ovome i nemam baš prijatelje koji voze skutere, na što bi trebao obratiti posebnu pažnju kod kupovine?

Jedno konkretno pitanje:http://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/gilera-runner-50-cm3-oglas-14408535
Da li je ovo upozorenje da nešto ne štima pošto je toliko niska cijena ili ne? Na što bih trebao obratiti pažnju kod motora koji je tako star? :misli:

Hvala

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,174149.0.html :paper:
 
SpongeBob said:
Hvala ti "JosipSt"
E sad, za vx 125 mi treba više novaca kojih nemam, vozačku koju nemam, a ne planiram tako skoro ić polagati A1 kategoriju. 50 kubika mi je dosta za što ja trebam od kuće do posla i obrnuto te ponekad za u grad doći i sparkat se bez traženja parkirnog mjesta. Registracija, osiguranje, potrošnja i servisiranje su puno jeftiniji pa je i to još jedan od razloga zašto ne bih išao na više od 50 kubika.

Kad smo kod sjeb%anih 50 kubika skutera, što je najgore što su mogli napraviti i koliko bi koštao eventalni popravak? Jer kolega mi je rekao da su redovni servisi oko 350kn za 50 kubika, a rezervni djelovi ful jeftini. Što se tiče alternativa, hvala na ponudi, ali stvarno nebih ništa osim Runnera uzimao u obzir jer mi se stvarno najviše sviđa.

Uzmi novijeg runera 50cm, gledaj samo da je cim jeftiniji i cim noviji...naravno stanje skutera budes vidio na licu mjesta, nisi slijep da ne vidis jel skuter u redu ili nije.

Kaj se masine tice odmah mozes vidjet jel vuce linearno ili ima rupe u ubrzanju, dal ima snage ili se muci pa prema tome zakljucis kakva je masina. Ak ti je to prvi skuter uzmi nekog tko se razumije pa ces pametnije odlucit.

Odrzavanje je jednostavno ako znas kaj radis, ako ne onda ni ne diraj, osim ako imas volje i htjenja naucit ali onda se primi foruma moj skuter i procitaj nesto o tome, imas hvala Bogu mjesec dana kaj citati.

Odrzavanje je nekome skupo nekome jeftino...ne znam kako ce tebi biti! Djelova imas puno, ponuda je velika stoga oko toga brige nemas.

Kupi dobar skuter ulozi u potrosni materijal i vozi ! Sad samo ovisi kakav ces skuter u startu potrefit.

Recimo ja bi rade uzeo skuter tip top stanje, da je ko nov ali da nejde qurca :) jer lakse mi je sredit masinu i prijenos nego se zezat sa plastikama, izgledom i nedaj Boze ako je kaj popigano... djelovi oko prijenosa i masine se lako servisiraju a ovo gore ti uzme pola zivota, barem meni!

 
Znači situacija je slijedeća. Nakon zvanja oglasa i informiranja o stanju suzio se izbor na Gileru Runner 50 Purejet.
E sad, pošto je to verzija sa diznama, na što bi trebao pazit kod pregleda motora? Postoje nekakve naznake koje daju naslutiti da nešto ne štima? Plus, kaže da je pao s motora, ali da je samo klizao. Postoji li tu nešto na što trebam obratit pozornost? Kaže da su plastike cijele, ali da su zgrebane. Da li je moglo doć do svijanja rame, vilice, nečeg drugog prilikom pada? I za kraj ako netko zna sa kolikim troškovima moram računati kod prijepisa, registracije+osiguranje+tehnički?
 
ljudi pomagajte imam raneruicu 50kubika pure jet motor naravno nece u paliti :) ima iskru ima zraka ima goriva al nece pa nece upaliti inektori promjnjeni oba i od goriva i od zraka ,punpa goriva ispravna 10bara pritiska ima , konpresor zraka radi 4 bara pritisak , dajte keki savjet do ga nisam bacio u savu!