Gilera RunneR club-za nas tRRkace...

Obzirom na rast Runnera u svim segmentima (velicina, tezina), dali smatrate da bi u iducem modelu na


  • Total voters
    107
johnny the boy said:
jest da je OT ali na bloku od moje krdže (quasar 250), lijepo piše 1000 cc ulja a lijevam 1,2 l jer je sa kilom ulja na teškom minimalcu ...
izgleda da quasar isti slucaj kao i leader masina...
 
Meni je lik ulia 1,2 litre ulja u runnera i imao sam problema sa puno ulja u karteru  :palacdolje:

i sad sam pita u piaggio centru i kažu mioda za Leader ide 1 litra ulja a za Quasar ide 1,2 deca ulja
 
ja sam prije stavljao 1.2l i nije bilo problema...isto ti ovisi dal je ispustano sve ulje prije nego je natoceno novo ulje,jer ako je malo ulja ostalo a nalije se jos 1.2 onda bude previse,uvijek je dobro skuter nagnuti na desno tako da sve izade van :wink:
 
banley said:
Meni je lik ulia 1,2 litre ulja u runnera i imao sam problema sa puno ulja u karteru  :palacdolje:

i sad sam pita u piaggio centru i kažu mioda za Leader ide 1 litra ulja a za Quasar ide 1,2 deca ulja

ttočno su ti rekli :)
 
opet kazem,i u user manualu pise 1l ulja,ali eto negdje se stavlja 1.2,ako je sve staro ulje ispustano i ako ide novi filter onda se moze stait litra i jedan ili dva deca :wink:
 
malaguti said:
opet kazem,i u user manualu pise 1l ulja,ali eto negdje se stavlja 1.2,ako je sve staro ulje ispustano i ako ide novi filter onda se moze stait litra i jedan ili dva deca :wink:
e pa kad ga izliješ sve do kraja i staviš novi filter stane 1 litra ulja i taman bude do one crte  :wink:  (y)

da nisam ima sranja sa litrom 1,2 litre ulja nebi ni pisao  :wink:  (y)


 
e ja sam stavljao litru i nesto sitnu i nikakvih problema nije bilo,a nisam jedini...

btw.dosta o ulju,jel pripremate pile za sljedecu sezonu?
 
biker4life said:
1. Plovak? Pumpa? Vesele instalacije? :misli:

2. Sta nisi rekao da je bivsi vlasnik to popravio? Moguci uzorci: 1. krepao elektropokretac, 1. slab ACU, 3. stator pred otpisom (inace traju oko 5-7 godina, kosta oko 700 kn i uvijek ih treba naruciti jer ih nikad nemaju :palacdolje: ), ili negdje gubi kontakt (manje vjerovatno, mada ovo prvo provjeri).

3. Dobar majstor, po mogucnosti ovlasteni servis.

da trebao je pa se ipak nes zakompliciralo i nije..
rekao je da me kosta oko 700kn taj popravak. tako da je vjerojatno stator, jel tako? ..sta ako rikne stator do kraja? ..gdje nabavit tocno?
 
Runner_180 said:
da trebao je pa se ipak nes zakompliciralo i nije..
rekao je da me kosta oko 700kn taj popravak. tako da je vjerojatno stator, jel tako? ..sta ako rikne stator do kraja? ..gdje nabavit tocno?

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,154097.msg2536050.html#msg2536050

prvo pogledaj ovo...
 
liberty said:
točno to - za prvi dio posta
za drugi dio posta - nije motoru svejedno
mjeri se tako da se zašarafi

..e, zato sam i napisao "vjerovatno" ..ali opet kad gledam, teško da tu igra ulogu neka preciznost, pa sami hod izmedju min i max je sigurno prek 2 deci, pa vjerovatno sve štima i sa 1.2l.......ali definitivno kad bi neko gledao da je 1.2l centar i onda na to još nakalemio kak ti taj dopušteni hod, onda bi sve moglo biti stvarno previše, zato prava sredina i onda ima slobode i za odstupanje  (y)

malaguti said:
e ja sam stavljao litru i nesto sitnu i nikakvih problema nije bilo,a nisam jedini...

btw.dosta o ulju,jel pripremate pile za sljedecu sezonu?
Istina, ova tema izbacuje temu "tehnička pitanja" ...tamo već rijetko ima šta novo  :mrgreen:

Ma sezona nije gotova, koji gušt danas po ledu  :LOL: , pipnem malo gas...ma kao da ispod sebe imam 1100 ccm  :mrgreen: ...odmah u smik

 
malaguti said:
e ja sam stavljao litru i nesto sitnu i nikakvih problema nije bilo,a nisam jedini...

btw.dosta o ulju,jel pripremate pile za sljedecu sezonu?

moja stoji očišćena
u 3 mj. ide izmjena ulja i guma (y)
 
liberty said:
moja stoji očišćena
u 3 mj. ide izmjena ulja i guma (y)
ja sam eto rijesio masinu,podnice i flip plate,sad cu uzeti komplet nove vide za deklo i airbox,pa onda u prvom mjesecu remen,prednju gumu i disk plocice,ulje i filter,tako da je od 2 mjeseca voznja i samo voznja :D
 
Runner_180 said:
da trebao je pa se ipak nes zakompliciralo i nije..
rekao je da me kosta oko 700kn taj popravak. tako da je vjerojatno stator, jel tako? ..sta ako rikne stator do kraja? ..gdje nabavit tocno?

Ako stator potpuno rikne, skuter se vise nece moci upaliti, cak niti na kurblu.

Kako gdje nabaviti? Pa u ovlastenom Piaggio servisu ga naruci. Samo, dok to stigne, moze se oduziti. :palacdolje:

Ja sam taj stator cekao nekih... ja mislim da je bilo mjesec i tri tjedna... isto pred zimu... u prosincu 2007 ja mislim da mi je stigao, pocetkom studenog narucio... :?

Platio ga 700 kn...

malaguti said:
ja sam eto rijesio masinu,podnice i flip plate,sad cu uzeti komplet nove vide za deklo i airbox,pa onda u prvom mjesecu remen,prednju gumu i disk plocice,ulje i filter,tako da je od 2 mjeseca voznja i samo voznja :D

(y)
 
od kad sam slozio runnera napravio sam samo 650km :? ali se mogu pohvaliti da u tih 650km nije potosio nista ulja ili je potrosio tako malo da se niti ne primijeti  :D ,a za nabrijani 209 je prihvatljivo da potrosi do dec ulja na 800km...jos se ceka taj auspuh,pa evo da vam napisem malo o tome,kupio sam serdarevic 3oval skoro nov za samo 500kn,a svi znate koliko novi kosta i po koliko se polovni prodaju,tako da je ovo bila prilika koje se ne smije propustiti,ALI taj tip od kojeg sam kupio auspuh se zna sa serdarevic i dao mi je auspuh da mu nesto sredi prije nego ga meni posalje,auspuh je kod serdarevica vec mjesec dana i ne javlja se,svakih par dana se javi i rece kad ce biti gotovo i opet se ne javlja,tako da vec mjesec dana ludim,novce sam dao a auspuha nema...
 
biker4life said:
Znaci, od aftermarket dijelova jos auspuh, i kocione plocice?

Karb si bio rijesio ili? :misli:
samo jos auspuh i disk plocice,ostalo je rijeseno :wink:
 
malaguti said:
samo jos auspuh i disk plocice,ostalo je rijeseno :wink:

kad sve slozis ima da se pofalis jednin videon da vidimo kako to ide i malo ćes opisat dozivljaje... :mrgreen: