Gilera Runner problem

avr freak

New member
Pozdrav, evo imam jedan problem koji me jako muci i neznam vise kaj je..
Skuter ide super ali od pocetka ne vuce,,znaci primjer stojim na semaforu i ocu krenuti i tako kao
da nema snage mene potegnuti ( a imam 75kg ).. znam da to nije tako i neznam zake to radi, kad kazaljka prode
nekih 20km/h onda potegne tek kako treba...sta ga gusi i u cemu je problem??
Remen i rolice su promjenjene danas i motor radi isto.. :(

p.s. molim ako netko zna neka se javi...hvala
 
a mogao si to pitati u onoj svojoj temi koju si zakljucao,od koliko grama su rolice?
 
imas premekane opruge kvacila., sigurno ti zacukne jako i onda se vuce do 20-30 kmh i onda krene normalno
 
avr freak said:
Pozdrav, evo imam jedan problem koji me jako muci i neznam vise kaj je..
Skuter ide super ali od pocetka ne vuce,,znaci primjer stojim na semaforu i ocu krenuti i tako kao
da nema snage mene potegnuti ( a imam 75kg ).. znam da to nije tako i neznam zake to radi, kad kazaljka prode
nekih 20km/h onda potegne tek kako treba...sta ga gusi i u cemu je problem??
Remen i rolice su promjenjene danas i motor radi isto.. :(

p.s. molim ako netko zna neka se javi...hvala
koje je godiste skuter...i dali je serijski ili je gore kit..drugi auspuh...itd... :misli:
 
ma kakve sustice,ako nije serijski auspuh onda je tu problem jer skuter nema snage/okretaja da ga zavrti od pocetka,tako da treba uskladiti rolice/sustice.... :wink:
 
malaguti said:
ma kakve sustice,ako nije serijski auspuh onda je tu problem jer skuter nema snage/okretaja da ga zavrti od pocetka,tako da treba uskladiti rolice/sustice.... :wink:
ma pretvrde opruge ili teške kuglice...
 
a jeste se raspisali..hvala..skuter je serijski, na njemu nis dirano..rolice sam stavi orginalne njegove,,došao sam u servis i dali mi bas za njega orginalne..
ovo sto je ive napisao je tocno..i remen sam promjenio i radi isto..

dok je hladni od pocetka vrti super,, ali kad malo gasa vise od pola dam opet isto..

imam malosijeve doma opruge kvacila, crne, bijele i žute, koje bi stavio onda gore?
 
Imao sam isti problem prosli tjedan. Ne bi vjeroval....ali bobina me je zajebavala....neznam kolko ti je star skuter moj je 2003. Zamjenil sam ju i radi ko novi :D Vrti se bolje nego ikad :) ;)
 
avr freak said:
a jeste se raspisali..hvala..skuter je serijski, na njemu nis dirano..rolice sam stavi orginalne njegove,,došao sam u servis i dali mi bas za njega orginalne..
ovo sto je ive napisao je tocno..i remen sam promjenio i radi isto..

dok je hladni od pocetka vrti super,, ali kad malo gasa vise od pola dam opet isto..

imam malosijeve doma opruge kvacila, crne, bijele i žute, koje bi stavio onda gore?
nijedne...nije do opruga...One sluze samo pri kretanju...Kakve one veze imaju nakon pola gasa ?? Zato te i pitah koje je godiste skuter..Jer ako je hi-per 2 agregat...radi se tu o drugim stvarima....Ne diraj opruge...Koje su rolice...crne ili narancaste... :misli:
 
bmw m 5 said:
nijedne...nije do opruga...One sluze samo pri kretanju...Kakve one veze imaju nakon pola gasa ?? Zato te i pitah koje je godiste skuter..Jer ako je hi-per 2 agregat...radi se tu o drugim stvarima....Ne diraj opruge...Koje su rolice...crne ili narancaste... :misli:
e vidiš meni je pri kretanju...najočitije u 2 osobe...recimo na semaforu...dam gas na kretanju...on zastane na stotinku pa me "ispali"...mislim da su tu u pitanju opruge... :misli:
 
pa tako i meni baladeks isto..samo dok ga ne vrtim do kraja ok je, ali kad ga izvrtim pocne se taj problem javljati, motor je 2003 god..naranđaste su rolice onak stavljene..

p.s. kaj je to bobina?
 
pogledaj karburator...glavnu diznu...a i te narancaste rolice nisu bas za njega..Crne idu gore(malo teze)...
 
a neznam kaj da napravim..jucer se vozim i bio je malo balzi brijeg al dosta dugacak, okretaji mi stoje na 5 i pol tisuca a motor stane i nikud... kaj da delam, nisam jos promjenil fedre kvacila ali ke igraju toliku ulogu u tome??? pem na lakše rolice kad pem mjenjat fedriče..ali dal bude to dobro?
 
avr freak said:
a neznam kaj da napravim..jucer se vozim i bio je malo balzi brijeg al dosta dugacak, okretaji mi stoje na 5 i pol tisuca a motor stane i nikud... kaj da delam, nisam jos promjenil fedre kvacila ali ke igraju toliku ulogu u tome??? pem na lakše rolice kad pem mjenjat fedriče..ali dal bude to dobro?
meni su nekidan padali okretaji i gubila se snaga i bija je problem u sviječici...federi igraju ulogu samo u startu... :wink:
 
avr freak said:
a neznam kaj da napravim..jucer se vozim i bio je malo balzi brijeg al dosta dugacak, okretaji mi stoje na 5 i pol tisuca a motor stane i nikud... kaj da delam, nisam jos promjenil fedre kvacila ali ke igraju toliku ulogu u tome??? pem na lakše rolice kad pem mjenjat fedriče..ali dal bude to dobro?

:misli:

Okretaji ti stoje na 5 i po tisuca... :misli: ...koja godina je taj Runner??? Jer stari tip, znaci, NE ovaj aktualni nije imao okretomjer serijski, vec samo aftermarket... ako je stari tip, a ima aftermarket obrtomjer moguce da je netko malo previse cackao i po svemu ostalom... :?

Moja preporuka, odvezi to u neki ovlasteni servis, nek stave sve serijski (set-up), ili nek nađu u cemu je problem, jer ovako preko neta neznam dali cemo, i kada pogoditi o cemu je rijec... :?
 
jaooo...ma za okretaje je frend rekao otprilike.. nece u brijeg da ga ubijes..samo pada kao snaga..kad krecem mi trokira onak? kaj to nisu fedri?

p.s. a koju svjecicu da stavim nutra ako idem mijenjat??

ovo je moj runner.. htio sam predstaviti sve iznova ali kaj kad mi zivce pije.


 
Skuter izgleda solidno, stovise, vrlo dobro. Boje su originalne, auspuh isto... vidim da je karb a ne Pureshit... to je dobro, naravno... (y)
Jedino, da nebis popio kaznu za tablicu... :? ...nemoras ju staviti na onaj veliki nosac/blatobran (mada on dobro dođe po kisi i mokroj cesti), ali ju makar zavidaj vidama koje drze bocnu plastiku ispod štop svjetla, i izvuci ju van, da se vidi.
(y)

Svjecica - pogledaj u manualu koja je za njega, i TU, BAS TU stavi. Ako nemas manual, odi u najblizi ovlasteni Piaggio ducan, kazi model i godiste skutera, pa ce ti oni (valjda, posto danas ima svasta) znati reci koja tocno ti treba, i tu ce ti i prodati. Originalna svjecica nebi trebala biti skupa, moja za 180ccm 2T je 20 kn u Pjađa. A ovo "otprilike" ne budem komentirao. Dalje, u pravilu je ovako: tvrđi federi, brzi, grublji start. Meksi federi, uglađeniji, sporiji start. Ali, federi igraju ulogu samo pri kretanju. Centralni feder je vec nesto drugo, i njega preporucam da bude onaj serijski koji je predviđen za njega, posto je ostalo serijsko (auspuh, variomat). Male federe kvacila stavi serijske ili najansu tvrđe, ali nikako tvrđe od toga. Rolice ostavi serijske ili nijansu lakse od tvornickih. Neznam sta da vise pisem... :neznam: Mislim da ga treba pogledati netko iskusan, pa da to rijesis, i da se vozis sada po sezoni...
(y)
 
a kaj da ti velim..ubija me..muci me..nemogu nigde u brijeg s nikim,,,sam jos nekak uspijem..kak budem curu stavil gore i onda nebude isel hebemu..
pogledal budem onda za tu svijecicu..kad pem fedriće mijenjat stavil budem i lakše rolice malo kak velis pa da vidim... centralni feder nemam di
uzeti osim ga kupiti..sad je gore onaj zeleni ali vele da on ne igra toliku ugolu u startu,,nemi motor ide super poslje nekih 20km/h..ali do onda nis..nikako i nikako,
nemogu u brijegu krenuti nema sanse a znam da mora iti.. blokade su dolje, ima jedinu elektricnu blokadu ali mislim da ona nije nikakav problem..
motor kad je hladni i kad ga ne vrtim jako u pocetku ide isto dobro..ali kad predem preko 50 npr pocne taj problem zezati..pa nebudem se stalno vozikal
50 pa mislil kam u brijeg moram ici,,probal budem s fedricima, rolicama i svjecicom pa kaj bude,,ak nebude dobro neznam..javil se budem..
bi moglo biti u cemu drugome caka?? zake u pocetku vrti a kad ga izvrtim vise ne??