gilera stalker - fun club :)

stalker said:
Večaras je lik s Libertyjem zabezeknuto gladao kad sam prozujo kraj njega. Još je iza mene bila žena a on je bio sam.
meni se slicno dogodilo jednom
ja sam na slatkeru, njih dvoje na runneru 50 i prestizem ih polako uzbrdu, a tipu faca ono kao da ce me ubiti što ga prestižem
e sad koji je razlog ili je stavio kit pa u mu rekli bit letit ces ko zmaj ;) ili je mislio da je serial runner nedodirljiv i sa dvoje ;)

ali najdraže mi je faca kada sam Fabera (na SR) dobio ... samo je pito "kako"
kit i ja planiram staviti samo neznam kad, mozda kada dodje do 100.000 :D

malaguti said:
po toj tablice se remen uopce ne mijenja :mrgreen:

to je isto kao i piaggio typhoon,rolice se mijenjaju na 10 000km a remen na 15 000km,to je po user manualu,ali mislim da nasi serviseri mijenjaju remen na 12 000km....

jeli poznato kome, koliko je netko max vozio sa jednim remenom dok nije zamjenio ili mu puko
 
zasto zelis napravit preko 10 000-15 000 ili koliko vec sa istim remenom i cekati da pukne,remen kosta 200-250kn :misli:
 
malaguti said:
zasto zelis napravit preko 10 000-15 000 ili koliko vec sa istim remenom i cekati da pukne,remen kosta 200-250kn :misli:

pitao više radi informacije/radoznalosti da znam koliko je stvarno izdržljiv remen,
jer dva puta kada su mi mjenjali rekli da je ko nov...

jeli moze što uništiti ako pukne ?
 
imao sam ja nešto slicno,
kada je na APN-u na zadnjoj roti iskočio feder koji povezuje pakne i to nakon servisa gdje su zamjenjene pakne...
bila je nizbrdica i sva sreca da sam tek kretao pa je bila mala brzina, ali sam isto par metara vozio speedway

mogu misliti što bi se dogodilo da to bude na brzini 60-70km

 
(y)
evo mene u stalker fun club  :mrgreen:

po meni najbolji skuter opcenito .....neka se niko ne uvridi ali sto ovaj skuter moze izdrzat ne moze ni jedan :shock: :mrgreen:
vrlina ima miljarda ne treba ih posebno isticat nikome ko ga je i makar jedanput vozio ili imao..
jedna od najvecih mu je izdrzljivost  :shock:

navodno ima jedan postar koji je okrenu preko 100000 s njime i jos vozi  :shock: :shock:

mane  :mrgreen:
najveca po meni su retrovizori ...
na nekima su znale zajebavat spine ....i neizostavni bendix  :mrgreen:
i da ne zaboravim uz lose prednje svitlo jedna od jebenijih mana je osvjetljenje instrument table koje bode oci u mraku (ja ga cesto pokrijem livom rukom kad se vozim di nema javne :mrgreen:)
ali sve su to pizdarije skuter je stvarno pali i vozi .... (y)
nepoderiv je .. (y)
e da ne zaboravim ja vozim jednog iz 2005 koji mi je prirasta srcu  :mrgreen: a imam ih 10-ak  :D :mrgreen:
sad ce neko 100% promislit da kenjam zato sto ih imam  :mrgreen: ali bez zajebancije i bez ikakvog ustrucavanja za tu lovu (a i puno vecu  :mrgreen:)nema boljeg skutera .... :shock:
a ne govorim napamet nego iz iskustva   8) :mrgreen:
 
tl1000 said:
(y)
evo mene u stalker fun club  :mrgreen:
dobro došo  :D

nepoderiv je .. (y)
(y)

ja sam sa njim mislio ici do makarske, ali zena kaze spor ti je na otvorenoj cesti pokupicete neko, dobro onda idem sa transalop, e on je brz, e ženeeee  
:mrgreen:
znam da su iz dubrovnika sa unajmljenim stalkerima (s blokadom) stranci obilazili crnu goru pelješac korčulu i nikad problema

e da ne zaboravim ja vozim jednog iz 2005 koji mi je prirasta srcu  :mrgreen: a imam ih 10-ak  :D :mrgreen:
sad ce neko 100% promislit da kenjam zato sto ih imam  :mrgreen: ali bez zajebancije i bez ikakvog ustrucavanja za tu lovu (a i puno vecu  :mrgreen:)nema boljeg skutera .... :shock:
a ne govorim napamet nego iz iskustva   8) :mrgreen:
rent a car, tj rent a scooter ?
 
jučer sam krenuo na turu od oko 60 km po jadranskoj magistrali i poveo sa sobom ženu.
Bilo je dosta gužvi na cesti pa je do izražaja došla okretnost i startnost Stalkera kod preticanja a stabilnost s još jednom osobom mu je daleko bolja pa se u bogenu da još više poleći.
Kazaljka brzinomjera je veći dio prelazila maksimalno obilježenih 80 km/h.
Čak ni veće uzbrdice nisu bile problem ako na njima ne stigneš jako spora vozila koja ne možeš preteć pa izgubiš ubrzanje.
Na povratku doma je u tank stalo nešto više od 5 l na pređenih 110 km.
Možda malo prevelika potrošnja ali kad se uzme u obzir gušt koji pruža, ne žalim se. :skuter:

 
stalker said:
jučer sam krenuo na turu od oko 60 km po jadranskoj magistrali i poveo sa sobom ženu.
Bilo je dosta gužvi na cesti pa je do izražaja došla okretnost i startnost Stalkera kod preticanja a stabilnost s još jednom osobom mu je daleko bolja pa se u bogenu da još više poleći.
Kazaljka brzinomjera je veći dio prelazila maksimalno obilježenih 80 km/h.
Čak ni veće uzbrdice nisu bile problem ako na njima ne stigneš jako spora vozila koja ne možeš preteć pa izgubiš ubrzanje.
Na povratku doma je u tank stalo nešto više od 5 l na pređenih 110 km.
Možda malo prevelika potrošnja ali kad se uzme u obzir gušt koji pruža, ne žalim se. :skuter:

Ma mislim da nije, s obzirom na brzinu voznje i opterecenost nejakog agregata, po meni u granicama tolerancije. (y)
 
stalker said:
jučer sam krenuo na turu od oko 60 km po jadranskoj magistrali i poveo sa sobom ženu.
Bilo je dosta gužvi na cesti pa je do izražaja došla okretnost i startnost Stalkera kod preticanja a stabilnost s još jednom osobom mu je daleko bolja pa se u bogenu da još više poleći.

uuu pa ko ce s tobom ici u djir ;)  :mrgreen: ja sam mojim na magistrali ne sjecam se kada sam koga prestigo...

da nisi ti ovo,
ti ono imaš 17 godina ?  :wink: :mrgreen:
http://www.dubrovacki.hr/clanak/9087/zaboravio-registrirati-skuter
 
fjaka said:
dobro došo  :D
(y)

ja sam sa njim mislio ici do makarske, ali zena kaze spor ti je na otvorenoj cesti pokupicete neko, dobro onda idem sa transalop, e on je brz, e ženeeee  
:mrgreen:
znam da su iz dubrovnika sa unajmljenim stalkerima (s blokadom) stranci obilazili crnu goru pelješac korčulu i nikad problema
rent a car, tj rent a scooter ?
yes  :D
 
Danas je bio još jedan đir ali malo veći. Ovaj put se išlo u inozemstvo, do Neuma via Dubrovačko Primorje. Sveukupno sam danas odvalio oko 150 km a najdulja dionica je bila na povratku 61 km bez stajanja. Bio sam sam ali sam na povratku imao što ispod sica, u kuferi u ispred nogu 30-tak kg tereta.
Usput sam okrenuo na brojaču kilometraže punih 30000 km što sam zabilježio mobitelom kao i maksimalnu brzinu što baš i nije bio jednostavan pothvat.
 
čestitamo  (y)

ja se večeras vracao iz orašca
magistrala bez rasvjeta, stvarno je za poginuti kad su tako slaba svjetla na stalkeru, jos kada ti tko drži kontra duga "veselo" bude
sva sreca znam napametu put ...
 
Ako negdje uspijem nabavit one halogene žarulje s grlom Ba20D, ostavit ću jednu i za tebe.
Ja sam se jučer na povratku s đira prvi put osjetio inferioranim na magistrali. Gužva je bila strašna i kolone bez kraja.
Većina vozi do 80 km/h i malo po malo svih ih pretekneš a onda stigneš autobus koji predvodi kolonu i nemaš toliko prvaca da i njega obriješ a onda tebe i njega pređu svi oni što si ih do tada nanizo.
Da bude još gore puhala je jaka južina pravo u prsa pa se Stalker osjećo stvarno nemoćno.  :(
Na kraju prosječna brzina od 60 km/h i ne izgleda tako loše.
 
btw. tu i tamo provozam žuti stalker starijeg godišta s 10 tkm na satu
i prednjim i stražnjim kromiranim nosačima za prtljagu :shock:
i zanimljivo - ima malo jači start od mog libertya (i noviji remen), ali bome su tu negdje po performansama
krajnja mu nije veća definitivno
utrkivali se ja na libertyu i susjed+susjeda na stalkeru (zajedno imaju kila kao ja :mrgreen:) i nikako da me stignu

btw. ja sam mu osobno lakirao auspuh :LOL:
 
liberty said:
btw. tu i tamo provozam žuti stalker starijeg godišta s 10 tkm na satu
i prednjim i stražnjim kromiranim nosačima za prtljagu :shock:
i zanimljivo - ima malo jači start od mog libertya (i noviji remen), ali bome su tu negdje po performansama
krajnja mu nije veća definitivno
utrkivali se ja na libertyu i susjed+susjeda na stalkeru (zajedno imaju kila kao ja :mrgreen:) i nikako da me stignu

btw. ja sam mu osobno lakirao auspuh :LOL:

hmm, neznam ja što si ti vozio  :wink:, da ima malo jaci start, ma moj dize na zadnju
liberty nema šanse da se usporedjuje sa stalkerom (starih generacija),
bio sam brzi sa stalekerom od SR/runnera, a sve original

jeli to sa stalker sa ovim auspuhom (btw zanimljiva nejkid verzija)
stalker50N.jpg


i nekidan usliko ovu naranđasto/crnu kombinaciju
dsc4347thumb.jpg






 
stvarno se slabo vozim
a eto u stotinjak sva puta navratio do najbržeg servisa u DU i zamjenio pločice to su druge, prve zamjenjene na oko 15000km



pa onda sljedeci puta navratio na malo price u servis, a kada sam ga vec doveo idem nešto i raditi
pa zamjenio ulje, nije od kad je kupljen po manualu bi trebalo na svako 10000 km

dsc01100jy.jpg


dsc01103sk.jpg


stavio mi neko loše ulje...
dsc01104ic.jpg


i na kraju malo palili gumu :D
dsc01105zo.jpg

 
Da probudim temu iako većina Stalkera kao i moj spavaju zimski sam.
Zapravo mog preko zime držim u firmi gdje radim pa mi nije pri ruci ovih lijepih dana kad bi se mogao provozat.
Na njemu je u međuvremenu promjenjena bobina. Duga do sada. Prva je crkla u jamstvenom roku a ova nakon 6 godina i na nekih 32 kkm. Simptomi su bili trokiranje i nemogućnost postizanja maksimalnog broja okretaja. Da potvrdim dijagnozu uzeo sam od fjake skinutu bobinu koja je kod njega radila dobro kad je hladan a zezala kad se motor ugrije. Kad sambio siguran da je u njoj problem kupio sam novu, ovaj put Ducatijevu crnu umjesto origigi crvene.

I ove će godine Stalker u koloni moto mrazova prodefilirati ulicama grada.  :djed: