Gixxer 600,750,1000,1100 i 1300

Matek

Well-known member
Apr 27, 2009
2,880
274
83
31
sjever
na pravom motoru kupi禳 ploice za <300 kuna.... al prieka禳 prvo da se stare potro禳e i vozi禳 dalje :)

Attachments

• 20210310_201406.jpg
    20210310_201406.jpg
    259.8 KB · Views: 54

piljun

Well-known member
Sep 20, 2012
4,624
341
83
1017
ju鱉no

vyp54

Well-known member
Feb 5, 2008
1,255
27
48
Split
Vidin da se potegla tema o konicama pa evo da se ubacin s iskustvon i pitanjen.

Apropos pumpe - meni je originalna Nissin na Kingu (bez ABSa) vatala u prvih 2mm kad san kupija motor. Ne bi se stiga niti aktivirat mikroprekida svitla koliko je instant grizla, to je bilo za poginit. Svako 2-3 tjedna bi u gara鱉i na jutarnje paljenje ima propadanje do volana da bi se u par potisaka vratilo na tih 2mm. Pretpostavlja san da je do odzraivanja pa san mislija da e se rije禳it kad buden minja criva za HEL opletena. Meutin ni禳ta od toga, bija san nazad na famoznih 2mm hoda.
Onda san naruija rebuild kit za pumpu u Noveme i prominija sve. Iako klip, gumice i feder nisu "na oko" imali apsolutno nikakve razlike - svi problemi su posli nestali; niti je vi禳e ikad propala ujutro niti je patolo禳ki vatala u 2mm ve normalno na sredini.

Amaterski san prova par krugova na Grobniku i sku鱉ija da je ovaj motor all for show i da s pravilno odzraenin konicama koi u klasi Bandita 600 iz 2004. To je poznat problem kojen je Suzuki (mo鱉da) odluija pristupit tek sad s treon generacijon Hayabuse dok su prva i druga (B-King spada u Gen2) imale dosta bezline konice s obziron na snagu i te鱉inu samog vozila. Dodatni bonus je 禳ta mi i diskovi tresu od prvog dana (drugi san vlasnik, ne znan 禳ta je prvi radija).

Kad zbrojin sve te probleme - rje禳enje su novi diskovi, nove eljusti i nova pumpa. Na禳a san ve Brembove dijelove koji bi inili "plug & play" setup za ovaj motor pa me zanima - odakle naruit originalne dijelove (da nije Aliexpress Brembo po cijeni originalnog)?

Brembo-va stranica navodi motorquality.it ka slu鱉benog za RH, a njima san posla mail da vidin imaju li maloprodaju uope. Od standardnih webshopova san na禳a caprimoto.it i wrs.it sa skoro iston ponudon (wrs je malo jeftiniji). Kakva su iskustva? Ima li ko kakav kod za popust? :mrgreen:

Nero

Well-known member
Feb 12, 2008
4,209
740
113
37
Solin
Sa carpimota naruija vizir, sve 5 osim skupe dostane tada.

Sa omnia racinga naruio pumpu i ploice, sve 5.

Kupona nemam :D

error

Active member
Feb 3, 2009
870
101
43
28
Okolica Vara鱉dina
Carpimoto redovno kupujem i sve ok. Jednom su mi za禳tekali sa Matris dijelovima, ali je prodajna podr禳ka ok, malo svae i ispriavanja preko mailova i stiglo. Bitno da se makar jave i vele di je problem. Kad uzimam, ionak narokam toga za prek 300 eura pa mi po禳tarina nije problem, ak je i povoljna obzirom kolko toga stigne. Problem je kupnja pojedinanih komada neega...

piljun

Well-known member
Sep 20, 2012
4,624
341
83
1017
ju鱉no
Ja sam.diskove uzima kod nas kod reneka u samoboru, cak je cijena bila bolja nego online pa.provaj i to

Pumpa i ostalo omnia racing al nesto im ne radi stranica par dana

• Like
Reactions: vyp54

Kawah

Well-known member
Jun 17, 2016
1,392
88
48
SimTam
motonet.si.

danas narui禳 sutra doe
Fala na sugestiji i odgovoru.Bum naruil te Goldfren,isto da vidim kak se to pona禳a .,mada sam nekak skeptian.Vidim da nude i Carbonlorain,famozni brembo.Imam trenutno Lockheed napred,iza je Lucas.Si probal to na desetki ,kak se pona禳a.