Glasni auspuh

Moretto

New member
Mali problem: prije par dana po dobrom starom makadanu sam otresao prigušivač iz auspuha.  :LOL: Auspuh naravno nije originalni, pitaj boga čiji je to garažni proizvod.  :cijpadrva: Kad sam konačno pronašao "prigušivač", skužim da je to nekakav bakreni tuljac zaguran u izlaz auspuha sa rupicom od 12 mm.Vjerojatno je bivšem vlasniku dosadilo da ga susjedi ujutro gađaju jajima zbog buke. Stvar je da je sada zvuk mrrrakkk, bolje i ide, ali je "malo" preglasan, po mojoj procjeni. Nije problem u terenu, al kroz grad se pučanstvo malo previše okreće za mnom.
Slijede pitanja:
1. Kako da znam je li stvarno glasan preko granice dozvoljenog?(nekih 80 dB je granica ako se ne varam)
2. Kako "plavci" reagiraju na akustične podražaje?  :troll: :pandur:

 
2. kad ih vidis stavis u nizu pa ne mjenjas brzinu. Imam iskustva sa 2 izlaza od 50mm :mrgreen:
Samo pazi da ti smjesa nije presuha pa da ti ventili kolabiraju
 
Majstori. Tražim tehničku podršku, dobijem moralnu.  (y)  E, Duke, tu smo negdje ,ovo je 53 mm, al jedan komad. Pretpostavljam da plavci nemaju dB metar sa sobom :) U biti ima neka vrsta prigušivača još unutra, perforirana "cjevčica", navedenog fi 53 mm. već sam ja i složio nekakav prigušivalec od prokromske cijevi s rozetom, čak šminkerski izgleda...ali je... ga, kad sam ga jedamput čuo otvorenog....omililo mi se.
 
tomee said:
2.mislim da si najebo navečer u nekom večem gradu ,danju prolaziš
Nije bas tako, mene uvijek zaustave po danu, ali nikad ne komentiraju auspuh, samo pitaju kako ide (ozbiljno).
Najbolji mi je bio janez na granici, ja njemu osobnu pokazujem a on meni pokazuje da ga dignem na zadnji :LOL: no to sad nema previse veze...


Ne vjerujem da ce ti itko ista reci od policije, zato tehnicki ne vjerujem da ce proc ako ga budes morao pait :D
 
Razmišljam o kakvom easy on-easy off prigušivaču.
 
Ako te drot zaustavi i baš se zainati može te poslati na mjerenje, iako je to rijetkost. :pandur:
Bolje je da je otvoren, ljepši je zvuk, a i može ti pomoći u prometu da te, idiot u autu koji ne gleda kamo ide, bar čuje! :wink:
 
Moretto said:
Mali problem: prije par dana po dobrom starom makadanu sam otresao prigušivač iz auspuha.  :LOL:

1. Kako da znam je li stvarno glasan preko granice dozvoljenog?(nekih 80 dB je granica ako se ne varam)
2. Kako "plavci" reagiraju na akustične podražaje?  :troll: :pandur:

Ajd priznaj da si ga sam skinuo  :jesus:

1. ako ne boli glava od buke onda je  (y)
2. sad uvode one kartonske pandure pa se nemoraš sekirat zbog toga!
 
Bolje da te ljudi čiju nego ne :wink:
I to je neka vrsta zaštite :mrgreen:
 
joj ljudi kad sam ja imao cagivu alla rosa 350, na njoj je bio otvoren spuh, to ne da je bilo glasno nego je fakat bilo glasno, prijetili su mu da ce mi sajlu potegnut preko ceste ali niko nije imao muda.... a sad kad sam prodao motor onda me pitaju da zasto sam to napravio da je bio bas super (y) :mrgreen: :mrgreen:
 
Problem riješen prokromskim reduktorom na 25 mm, skidanje na 1 šaraf, stvar zadovoljavajuća. Nije previše zadavljen,a ipak je podnošljivije. :skuter: Tonka, nisam, majke mi.  :oops: A da glava zvoni, zvoni. Bilo je gušt prvih par kilometara, ali nakon pol sata vožnjice, pa pogotovo tuneli na zaobilaznici i uske ceste između kuća...  :nasilni: don't think so. A opcija "easy off" zadovoljena. Uploadat ću slikice kad stignem.