Glavica Požega 13.9.2020.

Gledal sam live video u kojem dobre dvije minute redari stoje kraj njega, još tjeraju ljude iz publike. Do onda nije bilo hitne. Vjerojatno se ovo sve opisano kasnije događalo.
 
Jel istina da nije bilo hitne neko vrijeme ?
Hitna nemre na pistu dok motori još jure , prvo su bile samo žute zastave , a tek drugi krug crvene e tad je hitna mogla na stazu , iz publike je Borko Karlo (inače vozi hitnu i zna kaj radi) prvi krenuo s oživljavanjem , ali kaže da nije bilo moguče ga vratit , a ni elektro šoker tu nebi pomogao , a hitne na stazi ga nisu imale ... inače na snimci se vidi da zavoj je prošao i valjda u toku srčanog kad je krenuo ravno prema publici uspio je čak malo i skrenut tako da je tragedija ostala samo na njemu , Mario koji je slikao s rotora potvrđuje takvu stvar , jer Kocka je pri izljetnju na travu već ležao na rezervaru ...



Jebiga , da si je htio ljepšu smrt ... ne vjerujem R.I.P kocka 😢
 

Attachments

  • W1KlD4HA.jpg
    W1KlD4HA.jpg
    191.2 KB · Views: 327
  • kocka fotograf.jpg
    kocka fotograf.jpg
    260.7 KB · Views: 315
Osjećam potrebu da se kao jedan od organizatora utrke javim na ovoj temi.

Kocku sam poznavao osobno, iako ne tako dobro kao puno ljudi ovdje na forumu, ali uvijek bi na utrkama sjeli negdje i razmjenili koju riječ koliko nam je to vrijeme dozvoljavalo, jer smo uvijek u nekoj strci, a najčešće na samoj dodjeli, jer je tu bilo najopuštenije... I ovaj puta sam u subotu dok sam bio u boxovima sjeo sa Kockom 10ak minuta da bi razmjenili "lovačke" priče o motorima i stazi (a šta drugo :) ), pa sam morao dalje ...

Oko samog nesretnog događaja kruže razne priče, ali je najbliže kako je Gsp. 101 rekao, Kocki je pružena pomoć u maximalno brzom roku... znam da kad stojiš i čekaš 3-4 minute izgledaju jako puno, ali svi oni koji su ikad bili na stazi znaju da se određeni protokol mora poštivati upravo iz sigurnosnih razloga. Ne može hitna izletiti na stazu u kontra smjeru kruga dok na stazi ima vozača koji jure punom brzinom. Prvo se moraju upozoriti SVI vozači koji su na stazi (u konkretnom slučaju crvena zastava i prekid utrke) i tek onda hitna može izaći. I ovo je odrađeno u zaista brzom roku i ekipa hitne je došla na mjesto nesreće jako brzo. Nastupila je reanimacija koja je trajala gotovo sat vremena, upotrebljene su 4 adrenalinske doze i sve je odrađeno maksimalno profesionalno...

Kocki nažalost nije bilo spasa još prije nego je pao. Uspio je još usporiti i izaći sa staze u zadnjim trenucima a da pri tome ne ozlijedi nikoga drugog i to je detalj koji treba pamtiti kad budemo prepričavali priče o Kocki i svima ostalima koji su svoj život posvetili motorima i moto sportu a nisu više među nama. Kad bih mogao birati kako ću umrijeti, scenario bi bio vrlo sličan ovome ..

Kocka, počivaj u miru i laka ti zemlja. Falit ćeš nam na stazi i u boxu..