Gopro kamera

Imam GoPro 5 black i Rollei 9s Plus, ispod su uradci pa možda pomogne nekom za dojam, jel probal netko onu Rollei Action One?

Ovo je GoPro

Ovo je Rollei kaj sam del na pajdašev motor u isto vrijeme

I ovo je snimka di sam imal Rollei na bradi kacige, a GoPro na motoru, od 7:45min snimke je GoPro, prije toga Rollei
 
Gledao sam snimke nekih forumaša u njihovim avanturama i vidim da imaju kamere koje lijepo odrade sve vrlo atraktivno, i visine, i brzine i nagibe i 3D prikaz kretanja na nekoj 3D karti, datumi vremena iotd... je li to stvar samo softvera i uz koju npr. GoPro najmanji model to je moguće izvoditi, jer nisam za nekakva skupa ulaganja a imam šanse jeftino uzeti GoPro Hero 5?
 
Gledao sam snimke nekih forumaša u njihovim avanturama i vidim da imaju kamere koje lijepo odrade sve vrlo atraktivno, i visine, i brzine i nagibe i 3D prikaz kretanja na nekoj 3D karti, datumi vremena iotd... je li to stvar samo softvera i uz koju npr. GoPro najmanji model to je moguće izvoditi, jer nisam za nekakva skupa ulaganja a imam šanse jeftino uzeti GoPro Hero 5?
Za 5 ne znam.
Imam 10. Ima to sve, a kamera je takvo neviđeno govno da ne povjeruješ.
Pregrijavanje, crkavanje, blokiranje, a kada bi to sve popalio možeš snimati max 15 minuta, jer se baterija isprazni.
Neću dalje ni pisati o tom sranju od kamere
 
  • Like
Reactions: Dakar and Village
ja povremeno snimam s hero7 i treba mi za ca 2-3 sata u komadu

jedino kak uspijem to odraditi da maknem bateriju, spojim na powerbank

probao sam s baterijom i powerbankom, ali se pregrije i ugasi (ocito snimanje i punjenje baterije ne ide u isto vrijeme)
 
  • Like
Reactions: salej600
Ima li tko kakovih drugih marki i modela kamera jer ispada da je taj GoPro samo jako razavikan, a prepun dječjih bolesti...?
 
Ima li tko kakovih drugih marki i modela kamera jer ispada da je taj GoPro samo jako razavikan, a prepun dječjih bolesti...?
Što se tice kamere, DJI Osmo Action 4 bez ikakvog razmisljanja.
Puno puno bolja od GoPro 12.
GoPro 12 ima jako problema sa pregrijavanjem kada je stacionirana na mjestu, na motoru vjerovatno nebi bio nikakav problem, ali DJI je puno bolji po tome.
Druga stvar, kod DJI baterija traje do 30 posto duze nego na Gopro 12 (ja sam testirao svoju DJI, znaci snimanje u 4K rezoluciji u 120fps baterija drzi sat i 45 minuta)
GoPro 12 se puni od 0-100 za 110 minuta, dok DJI 0-100% za 50-55 minuta.
DJI ima oba ekrana na dodir, dok gopro samo glavni ekran.
Što se tice uvijeta slabog osvjetljenja i mikrofona, Dji je tu daleko bolji.
Jos jedna prednost kod DJI je ta da ima dosta širi kut slike, dok za GoPro treba kupovat posebno onu naprijed lecu koja kosta cca 80 eura da ima široku sliku kao DJI.
Sve u svemu DJI Osmo Action 4 je neusporedivo bolja kamera od GoPro 12 a cijena, Dji je za skoro 100e jeftinija od gopro (govorim o standard combo za obe kamere)
Ima na YT jako puno recenzija gdje svi hvale DJI, odnosno trenutno najbolja akciska kamera na trzistu
I da, Dji ima foru montaze na 2 capice i magnet, a gopro na šaraf, nema straha magnet i capice nenormalno drze.
Evo snimke sa moje kamere (nemojte zaboravit stavit na 4K za full kvalitetu)

 
OK, očito ću trebati malo dublje u džep jer mi baš 350 eura nije teško teret da ih se baš moram riješiti, moj cilj je bio nešto ipak jeftinije, no ako ne bude druge morat ćemo i to, treba računati da je to dugoročna investicija...
 
Za 5 ne znam.
Imam 10. Ima to sve, a kamera je takvo neviđeno govno da ne povjeruješ.
Pregrijavanje, crkavanje, blokiranje, a kada bi to sve popalio možeš snimati max 15 minuta, jer se baterija isprazni.
Neću dalje ni pisati o tom sranju od kamere
Imam GoPro 9 i 11 i nikada nisam imao probleme sa pregrijavanjem ili blokiranjem. Možda da probaš zamijeniti karticu, GoPro ne može raditi sa sporom karticom pa onda dolazi do gomile problema...
Baterija pri 4K 30 FPS traje oko sat vremena a ono što je problem su veličine fileova jer u tih sat vremena imaš file od preko 20 GB a onda to treba pregledati, obraditi i pohraniti. Imam zvijer od kompjutera pa opet pri obradi više flimova (preko 120 GB) sve uspori i povremeno trza...
Za potrebe dužeg snimanja su dobre i jeftine Telesin baterije a i bez problema se može napraviti napajanje sa motora tako da ne vidim problem.
 
Imam GoPro 9 i 11 i nikada nisam imao probleme sa pregrijavanjem ili blokiranjem. Možda da probaš zamijeniti karticu, GoPro ne može raditi sa sporom karticom pa onda dolazi do gomile problema...
Baterija pri 4K 30 FPS traje oko sat vremena a ono što je problem su veličine fileova jer u tih sat vremena imaš file od preko 20 GB a onda to treba pregledati, obraditi i pohraniti. Imam zvijer od kompjutera pa opet pri obradi više flimova (preko 120 GB) sve uspori i povremeno trza...
Za potrebe dužeg snimanja su dobre i jeftine Telesin baterije a i bez problema se može napraviti napajanje sa motora tako da ne vidim problem.
Imam powerbank i radi bez baterije. Kartica ja SanDisk Extreme pro.
Na YT kanalu 500 videa o problemima i trajanju baterije. Usporednih testova i sl.
Kad otvoriš Njuškalo ima ih polovnih na prodaju 10 stranica.
Ono kao dobio na poklon pa mu ne treba ili vrlo malo korištena.
2 prijatelja imaju 7. Ni ne stavljaju ih na motor.
Ti očito imaš sreće pa tako radi.
Meni na 4K ako baterija izdrži 15 minuta El Dorado.
 
Imam powerbank i radi bez baterije. Kartica ja SanDisk Extreme pro.
Na YT kanalu 500 videa o problemima i trajanju baterije. Usporednih testova i sl.
Kad otvoriš Njuškalo ima ih polovnih na prodaju 10 stranica.
Ono kao dobio na poklon pa mu ne treba ili vrlo malo korištena.
2 prijatelja imaju 7. Ni ne stavljaju ih na motor.
Ti očito imaš sreće pa tako radi.
Meni na 4K ako baterija izdrži 15 minuta El Dorado.
Moguće da imam sreće ali koja je vjerojatnost da imam sreće na dvije kamere??? Na tvom mjestu bi ipak probao sa drugom karticom a ako to ne pomogne drugom baterijom. Na taj način bi barem znao da li je problem u kartici, bateriji ili kameri. Ja sam nedavno imao problem sa 256 GB USB stikom na koji poslije 80 GB nisam mogao učitati pojedinačni file veći od 3,6 GB ali sam bez problema učitavao 20 filova od 3,6 GB, nakon reklamacije sam dobio novi stik.