Gorivo

INA:
Nastavno na Uredbu Vlade RH o utvrđivanju najviših maloprodajnih cijena naftnih derivata, Ine će svoja premium Class Plus goriva (Eurodiesel Class Plus, Eurosuper 95 Class Plus, Eurosuper 100 Class Plus) prodavati do isteka zaliha, stoji u priopćenju iz te naftne kompanije.
Jos malo pa ni nebu goriva😀
 
INA:
Nastavno na Uredbu Vlade RH o utvrđivanju najviših maloprodajnih cijena naftnih derivata, Ine će svoja premium Class Plus goriva (Eurodiesel Class Plus, Eurosuper 95 Class Plus, Eurosuper 100 Class Plus) prodavati do isteka zaliha, stoji u priopćenju iz te naftne kompanije.
Koji su krkani ovi u vladi to nisu istine, umjesto da trošarine spusti, on ograniči cijenu.
Samo će još gore sa tim napraviti.
 
Koji su krkani ovi u vladi to nisu istine, umjesto da trošarine spusti, on ograniči cijenu.
Samo će još gore sa tim napraviti.
Zašto?
Ina proizvodi 24 % ukupne prodaje na hrvatskom tržištu i ta ih proizvodnja košta 15 dolara za barel. Misliš da nemaju prostora za spuštanje cijena.
 
IMG-baef8c9ff8f53e49b9e2f8987773c533-V.jpg
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Zašto?
Ina proizvodi 24 % ukupne prodaje na hrvatskom tržištu i ta ih proizvodnja košta 15 dolara za barel. Misliš da nemaju prostora za spuštanje cijena.
Onda ne bi bilo love za mirovine i plaće.🤔
 
Imaju, ali vlada ima 6 puta više prostora. Ina uzme kunu, a vlada 6. Pa ko ima više "mesa"?
Istina,ali mogu i trgovci jedan mjesec imati manju zaradu, neće im biti ništa biti za tih mjesec dana,pogotovo ini koja proizvodi svoju naftu a ima iste cijene kao drugi trgovci. Inače se slažem da vlada treba smanjiti trošarine, ali ne samo sad nego uvijek bi trebale biti manje.
 
Zašto?
Ina proizvodi 24 % ukupne prodaje na hrvatskom tržištu i ta ih proizvodnja košta 15 dolara za barel. Misliš da nemaju prostora za spuštanje cijena.
sve je stvar navike, saudijci vade naftu za manje od 3$ po barelu pa opet plaču da im je cijena ispod 80$ čisti minus... jbga navikli na komodan život...
 
jel od ponoć nova limit cijena? baš me zanima kolike ce bit cijene ovih normalnih 95 benzina 11.10kn ili niže...ili će sve šibnut po 11,10kn pa dok ima zaliha ovih premium
 
Meni je žao naftaša, to je jedan pošten i radin svijet.
 
Ulit cu sutra ujutro 3,4 ltr da iman za 150 km
Onda u neumu 20+ ltr….pa nek se jebu
 
nije istina ovo prvo a ovo drugo ...više ne svijeti .... samopopravio se....

i PS ja sam tvojeg benzinca rival i to po dežđu... ti se tek na mojem dizlu moraš dokazati :)
6 litara s prikolicom punom talijanskog poluproizvoda, na fini madžarski benzin od 9.30, mislim da je jeftinije od pasatlina kak god okreneš
 
Vec sad je UK 2.5e po litri

12 kuna litra je tamo.

Al najjače od svega je podatak...

A record 33,000 EV cars were sold last month, 15% of all new vehicles registered.

To je među meni dražim realnim pričama, slična realna priča ko Virus. Za ove EV aute, gle čuda, realna priča, za njih ne fali čipeva. A čuo sam već nekoliko puta, na javnim mjestima (tipa kafići) da odrasli ljudi (po izgledu lica imaju preko 18 godina i vjerojatno imaju vozačku, pravo glasanja na izborima itd) kako laju uz cugu da "nema novih auta za kupit" jer "fali čipeva" i tako to.

Realna vremena skroz, a i sve pršti od pameti. Pamet i realnost su neke dvije glavne mantre ovih recentnih vrijemena.
 
Kad prode korona inflacija cijene goriva ostaju radi strujica trebamo manje zagadivati ovaj napaceni svjet.

Motor parkirat u dnevni boravak
 
  • Like
Reactions: Faber