Gorivo

A dosad smo svi subvencionirali kroz ratu struje da imućniji pojedinci mogu besplatno točiti svoje pile? Istrese jadan pol milje kuna za auto pa nema za gorivo? I nek netko veli da nismo socijalno osjetljiva država 🙉🥳😁.
Pol milje :unsure: Aj ti baci oko na ciene, iznenadit ces se dae novi el. Twingo moga bit tvoj uz subvencie za 10000 eura. Dacia isto. Peugeot za manje od 200 000kn. Ljudi voze i Smartove, Up-ove i ko zna sta. Tih bogatih je jos i najmanje. Nek i naplacuju al ciene su paprene
 
  • Like
Reactions: hondimir
Od 24.01. punionice HEP-a na autocestama se pocinju naplacivati...jos malo pa ce i u gradovima 👎
nek drastično poraste udio el auta na cestama bit će skuplje napunit bateriju na mobitelu nego tank auta kad dignu cijene...jer eto potražnja je tu.
Problem je što jako puno debila misli da će duuuugo vozit el aute sa današnjim tarifama
 
ne vidim ni jedan razlog zbog čega bi mukte točili
ma ni ja...al ne radi se samo o početku naplačivanja već kad poraste potražnja i počmu predvladavat el vozila poprilično sam siguran s obzirom na kilometražu da neće biti ništa jeftiniji od benzina danas i k tome račun za struju doma i mimo auta će biti par sto % puta veći jer eto za par sto puta porasla potražnja.
Onda će i struja bit luksuz, a još uvijek će bit balkanaca koji sami u sobi drže svijetlo umjesto da ih 4 - 5 se skupi i čitaju mikijev almanah skupa. :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
ma ni ja...al ne radi se samo o početku naplačivanja već kad poraste potražnja i počmu predvladavat el vozila poprilično sam siguran s obzirom na kilometražu da neće biti ništa jeftiniji od benzina danas i k tome račun za struju doma i mimo auta će biti par sto % puta veći jer eto za par sto puta porasla potražnja.
Onda će i struja bit luksuz, a još uvijek će bit balkanaca koji sami u sobi drže svijetlo umjesto da ih 4 - 5 se skupi i čitaju mikijev almanah skupa. :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Bar benzin da padne na 8kn da se vozim ko covjek
 
  • Like
Reactions: cadjo
Ja osobno mislim da je ovakav naćin transporta, prošlo svršeno vrijeme.
Da je budućnost u car sharingu/javni prevoz/jeftini taxi za gradske potrebe, rent a car za putovanje. Naravno za uspostavu efikasnog car sharing, mora bit zadovoljeno dosta uvjeta (broj auta, cijena korištenja, dostupnost i osiguran parking u svakoj većoj ulici, punionice...)
Kad pogledaš trošak posjedovanja auta u cca 50 godina ima da te strefi herc, a zamisli one što imaju više auta što danas nije rjetkost;
kupovina, registracija, servisi, gorivo, popravci, gume, parkinzi, kupovina garaže/parking mjesta...
U stvarnosti 85% auta je u mironanju u svako doba dana, tj. više vremena su sva auta parkirana nego u prometu. I tu postaje upitno potreba posjedovanja i tolikoga troška.
 
Ja osobno mislim da je ovakav naćin transporta, prošlo svršeno vrijeme.
Da je budućnost u car sharingu/javni prevoz/jeftini taxi za gradske potrebe, rent a car za putovanje. Naravno za uspostavu efikasnog car sharing, mora bit zadovoljeno dosta uvjeta (broj auta, cijena korištenja, dostupnost i osiguran parking u svakoj većoj ulici, punionice...)
Kad pogledaš trošak posjedovanja auta u cca 50 godina ima da te strefi herc, a zamisli one što imaju više auta što danas nije rjetkost;
kupovina, registracija, servisi, gorivo, popravci, gume, parkinzi, kupovina garaže/parking mjesta...
U stvarnosti 85% auta je u mironanju u svako doba dana, tj. više vremena su sva auta parkirana nego u prometu. I tu postaje upitno potreba posjedovanja i tolikoga troška.
Zato triba neko auto od A do B
A fokusirat se na motore i skutere
 
Zato triba neko auto od A do B
A fokusirat se na motore i skutere
Šta je to točno od Točke A do točke B???
Svako paljenje auta mi označava takvu rutu jer ga nisan ni palija da bi se vozika ka s motorom.U mom slučaju to znači da su u kući dva auta i jednim se okrene između tih A-B točaka od 55-60 000 km godišnje,drugim se napravi 25-30 000 godišnje,motorom oko 10 000 ali to i ne računan u trošak jer mi je to osobni gušt...
Brat i nevista su na katu kuće sa još dva auta i isto naprave pun k kilometara i svi radimo na različitim stranama županija (ja u drugoj).
Kako sad šerati kar?
 
Šta je to točno od Točke A do točke B???
Svako paljenje auta mi označava takvu rutu jer ga nisan ni palija da bi se vozika ka s motorom.U mom slučaju to znači da su u kući dva auta i jednim se okrene između tih A-B točaka od 55-60 000 km godišnje,drugim se napravi 25-30 000 godišnje,motorom oko 10 000 ali to i ne računan u trošak jer mi je to osobni gušt...
Brat i nevista su na katu kuće sa još dva auta i isto naprave pun k kilometara i svi radimo na različitim stranama županija (ja u drugoj).
Kako sad šerati kar?
Znaš ti onaj vic o zmaju?

Elem... iza sedam mora, sedam rijeka, sedam jezera, sedam planina, sedam brda, sedam dolina, i sedam cvjetnih polja, u jednoj špilji živi zmaj.

Budi se on jednog jutra, izađe iz špilje, pogleda svuda oko sebe koliko mu pogled seže, počeše se po jajima i kaže:
"A u pičku materinu, di ja živim..."
 
Šta je to točno od Točke A do točke B???
Svako paljenje auta mi označava takvu rutu jer ga nisan ni palija da bi se vozika ka s motorom.U mom slučaju to znači da su u kući dva auta i jednim se okrene između tih A-B točaka od 55-60 000 km godišnje,drugim se napravi 25-30 000 godišnje,motorom oko 10 000 ali to i ne računan u trošak jer mi je to osobni gušt...
Brat i nevista su na katu kuće sa još dva auta i isto naprave pun k kilometara i svi radimo na različitim stranama županija (ja u drugoj).
Kako sad šerati kar?
Jebi ga. Za takve slučajeve, još nisu smislili shemu.
Vi morate čekati da izmisle i usavrše teledeportaciju.
 
  • Haha
Reactions: cadjo
Šta je to točno od Točke A do točke B???
Svako paljenje auta mi označava takvu rutu jer ga nisan ni palija da bi se vozika ka s motorom.U mom slučaju to znači da su u kući dva auta i jednim se okrene između tih A-B točaka od 55-60 000 km godišnje,drugim se napravi 25-30 000 godišnje,motorom oko 10 000 ali to i ne računan u trošak jer mi je to osobni gušt...
Brat i nevista su na katu kuće sa još dva auta i isto naprave pun k kilometara i svi radimo na različitim stranama županija (ja u drugoj).
Kako sad šerati kar?
Meni auto napravi cca 7000 km godisnje
Zena vozi non stop …….
Motor 6000 km godisnje…..samo ja(dobro nema me minimalno 6 miseci)
Jebiga…..CS je CS……😂😂😂😂
 
Šta je to točno od Točke A do točke B???
Svako paljenje auta mi označava takvu rutu jer ga nisan ni palija da bi se vozika ka s motorom.U mom slučaju to znači da su u kući dva auta i jednim se okrene između tih A-B točaka od 55-60 000 km godišnje,drugim se napravi 25-30 000 godišnje,motorom oko 10 000 ali to i ne računan u trošak jer mi je to osobni gušt...
Brat i nevista su na katu kuće sa još dva auta i isto naprave pun k kilometara i svi radimo na različitim stranama županija (ja u drugoj).
Kako sad šerati kar?
Zašto ti nisi na katu a brat u prizemlju?🤔
 
  • Wow
  • Haha
Reactions: Dene and cadjo
Meni auto napravi cca 7000 km godisnje
Zena vozi non stop …….
Motor 6000 km godisnje…..samo ja(dobro nema me minimalno 6 miseci)
Jebiga…..CS je CS……😂😂😂😂
Obrazloži mi ono od točke A do točke B 👍