Gorivo

Jbg, isto ka šta Ukrajina proizvodi/izvozi svega 3% svjetske pšenice, pa svejedno cili svit gladuje već 3 miseca.
Mislim da izvozi puno vise od 3%, ali nebitno. Zbog straha od nestasice ili neceg drugog i ostali veliki izvoznici zitarica su stopirali izvoz pa onda i nedostatak psenice na trzistu ima neke logike.
Ono s cijenom nafte nema nikakve logike ili ju ja ne vidim. Zato pitam.
 
alo... bes ga.,ja nalijem kako kad koju kantu.,dizela, pa benzine...i tako slazu se kante u garaži... tko zna možda uskoro budem prodavao gorivo... ,a neće propast i tako ...
 
Susid iz zgrade,napunia 5-6 kanti benzina i stavia u podrum od zgrade.
Radi u HV...pa se izgleda,tamo lako nabavi...
Stanar iz prizemlja zva 911...dosli plavci i atrogasci.

Ja bi odera svakog,ko na taj nacin,skladisti zapaljiv materijal.
 
  • Wow
Reactions: hondimir
Susid iz zgrade,napunia 5-6 kanti benzina i stavia u podrum od zgrade.
Radi u HV...pa se izgleda,tamo lako nabavi...
Stanar iz prizemlja zva 911...dosli plavci i atrogasci.

Ja bi odera svakog,ko na taj nacin,skladisti zapaljiv materijal.
uvik si kontra...za zgradu neznam,al u moju private garazu pomalo,nek se slaze do plafona... :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Feis123
Susid iz zgrade,napunia 5-6 kanti benzina i stavia u podrum od zgrade.
Radi u HV...pa se izgleda,tamo lako nabavi...
Stanar iz prizemlja zva 911...dosli plavci i atrogasci.

Ja bi odera svakog,ko na taj nacin,skladisti zapaljiv materijal.
Umisto da kupujes ispod cijene, vec kad si skuzija vezu, ti bi prijavljiva cccc....

Inteligencija umisto ljubomore. 😁
 
  • Haha
Reactions: hondimir
Susid iz zgrade,napunia 5-6 kanti benzina i stavia u podrum od zgrade.
Radi u HV...pa se izgleda,tamo lako nabavi...
Stanar iz prizemlja zva 911...dosli plavci i atrogasci.

Ja bi odera svakog,ko na taj nacin,skladisti zapaljiv materijal.
To je milina naspram mog susida u zgradi koji je kiselio kupus u podrumu zgrade. 😅

Takav smrad koji se širio i kroz zatvorena blindo vrata i zatvorene prozore nikada neću zaboraviti.

Sreća pa mu netko ostavio poruku ako ne makne kupus da će mu otrova za miševe ubaciti u kantu i otrovati ga. Ekspresno je kupus nastao bez traga. 🤪
 
To i ja mislim. Inflacija je krenula još prošle godine, pa kad bi o tome se pisalo ili pričalo u medijima političari u cijelom svijetu su izlazili sa pričama da je to samo privremeno, da to nećemo ni osjetiti i bla bla. Onda je Rusija išla malo gnjavit susjede i odjednom je inflacija postala stvaran problem kojem je uzrok ruska invazija
 
To i ja mislim. Inflacija je krenula još prošle godine, pa kad bi o tome se pisalo ili pričalo u medijima političari u cijelom svijetu su izlazili sa pričama da je to samo privremeno, da to nećemo ni osjetiti i bla bla. Onda je Rusija išla malo gnjavit susjede i odjednom je inflacija postala stvaran problem kojem je uzrok ruska invazija
Sad mi je jasno zasto je poceo rat u bivsoj jugi
:mrgreen:
 
To i ja mislim. Inflacija je krenula još prošle godine, pa kad bi o tome se pisalo ili pričalo u medijima političari u cijelom svijetu su izlazili sa pričama da je to samo privremeno, da to nećemo ni osjetiti i bla bla. Onda je Rusija išla malo gnjavit susjede i odjednom je inflacija postala stvaran problem kojem je uzrok ruska invazija
I prije - 2020te. Kad je korona krenula svi su se razbacivali sa nezarađenim i nepostojećim novcem pomoći, kako Evropa tako i Ameri. Nema više štampanja, samo u "exelici" napišeš veću brojku.
Tada je krenuo i rast nekretnina, sirovina i sl. što je bilo suludo u odnosu na pad proizvodnje u koroni, ali ekipa je skužila nepokriveno financiranje i brojke na računu je počela pretvarati u nešto opipljivo. Nakon toga je sve inflacijska spirala koja se teško može zaustaviti osim vraćanjem vrijednosti novcu što u zadnje vrijeme i rade podizanjem kamata. Invazija je došla puno kasnije i samo je pomogla špekulantima koji plaše s nestašicom da zarade još više. Nikad naftne kompanije nisu imale toliku zaradu.
@DamirK - potražnja za naftom raste jer su se obvezali da do kraja godine prestanu uvoziti naftu od Rusije i sad rade zalihe za razdoblje iza, jer će tada zarada na nafti biti najveća.